Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Вимоги до щоденника 4 страница



Мета завдання: сформувати вміння і навички роботи на контрольно-касовій машині.

Методичні вказівки по виконанню завдання. Для виконання даного завдання рекомендується використовувати навчальний матеріал що надається в картці – консультації до завдання № 37

На основі вивчення рекомендованого матеріалу слід відпрацювати на підприємстві прийоми роботи продавця у відповідності зі змістом завдання.

Порядок виконання завдання. Робота виконується самостійно по етапам.

1. Опрацювати прийоми роботи на касових машинах, які використовуються на базових підприємствах.

2. Вивчити роботу щодо підготовки касової машини до роботи: перевірку технічного стану машини, заправку чекової стрічки, контрольної стрічки, перевірку фарбовочної стрічки, отримання нульового чеку, внесення службової суми

КАРТКА – ЗАВДАННЯ № 38, 39

Завдання План виконання
Оволодіння навичками роботи на контрольно-касовій машині   Відпрацювати навички роботи на контрольно-касовій машині в різних режимах: - в режимі обслуговування, - в режимі зняття звітів, - в режимі зняття звітів з послідовним обнулінням, - в режимі програмування. Дотримуватись вимог до застосування ЕККА, правил техніки безпеки при роботі на ЕККА, використання при розрахунках платіжних карток, які використовуються при розрахунках за товари 1. Оволодіти навиками роботи на контрольно-касовій машині в різних режимах 2. Оволодіти навиками оформлення касової документації 3. Вивчити загальні вимоги до застосування ЕККА, правила техніки безпеки при роботі на ЕККА 4. Ознайомитись з порядком використання платіжних карток, які використовуються при розрахунках за товари  

Мета завдання: сформувати вміння і навички роботи на контрольно-касовій машині.

Методичні вказівки по виконанню завдання. Для виконання даного завдання рекомендується використовувати навчальний матеріал що надається в картці – консультації до завдання № 38, 39

На основі вивчення рекомендованого матеріалу слід відпрацювати на підприємстві прийоми роботи продавця у відповідності зі змістом завдання

Порядок виконання завдання. Робота виконується самостійно по етапам.

1. Засвоїти навички роботи на контрольно-касовій машині в різних режимах: в режимі обслуговування; в режимі зняття звітів; в режимі зняття звітів з послідовним обнулінням; в режимі програмування.

2. Виробити вміння щодо оформлення касової документації: контрольного журналу, акту на повернення коштів покупцям, акту у випадках виходу машини із робочого стану з різних причин.

3. Вивчити вимоги до зберігання касової документації.

4. Засвоїти вимоги до застосування ЕККА, правила техніки безпеки при роботі на ЕККА

5. Сформувати вміння і навички використання платіжних карток, які використовуються при розрахунках за товари.


КАРТКА – ЗАВДАННЯ № 40

Завдання План виконання
Оволодіння навичками роботи на контрольно-касовій машині   Оформити касову документацію: контрольний журнал, акт на повернення коштів покупцям, акт у випадках виходу машини із робочого стану з різних причин, дотримуватись вимог до зберігання касової документації. 3. Вивчити порядок оформлення косової документації: - контрольного журналу; - акту на повернення коштів покупцям; - акту у випадках виходу машини із робочого стану з різних причин, 4. Ознайомитись з вимогами до зберігання касової документації.  

Мета завдання: сформувати вміння і навички роботи на контрольно-касовій машині.

Методичні вказівки по виконанню завдання. Для виконання даного завдання рекомендується використовувати навчальний матеріал що надається в картці – консультації до завдання № 40

На основі вивчення рекомендованого матеріалу слід відпрацювати на підприємстві прийоми роботи продавця у відповідності зі змістом завдання

Порядок виконання завдання. Робота виконується самостійно по етапам.

1. Оволодіти навиками оформлення косової документації:

- контрольного журналу;

- акту на повернення коштів покупцям;

- акту у випадках виходу машини із робочого стану з різних причин

2. Засвоїти прийоми роботи щодо організації зберігання касової документації


8. Питання до кваліфікаційного екзамену

Питання

до кваліфікаційного екзамену на присвоєння кваліфікації

«Продавець непродовольчих товарів ІІІ категорії»

1. Назвати і охарактеризувати асортимент галантерейних товарів різних груп, що представлені в торговому залі підприємства практики.

2. Вказати прийоми роботи продавця щодо підготовки до продажу галантерейних товарів. Визначити принципи групування галантерейних товарів при розміщенні їх в торговому залі.

3. Надати характеристику асортименту металевої галантереї, представленої в торговому залі підприємства.

4. Назвати прийоми розміщення металевої галантереї на полицях гірок з врахуванням групи, виду, матеріалу, призначення, кольору та інших ознак.

5. Охарактеризуйте асортимент шкіряної галантереї, представленої в торговому залі підприємства.

6. Продемонструвати прийоми роботи продавця щодо надання консультації про споживчі властивості, якість, умови та способи догляду і збереження шкіргалантерейних виробів.

7. Проаналізувати особливості продажу взуття згідно Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами. Вказати вимоги до організації робочого місця продавця взуття.

8. Надати характеристику видів взуття, які є у продажу. Звернути увагу на відмінні ознаки видів взуття, представлених у відділі.

9. Охарактеризувати прийоми роботи продавця щодо підготовки до продажу взуття. Показати вміння викладення взуття на робочому місці і оформлення цінників на товари, що розміщені в торговому залі.

10. Надати допомогу покупцеві в ознайомленні з асортиментом взуття і його вибору з врахуванням побажань споживача. Запропонувати супутні товари, необхідні під час догляду за взуттям.

11. Проаналізувати особливості продажу взуття всіх видів, що регламентовані Правилами роздрібної торгівлі непродовольчими товарами

12. Назвати гарантійні терміни експлуатації взуття, що є у продажу, їх обчислення з урахуванням сезонності згідно Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами.

13. Проаналізувати особливості продажу швейних, трикотажних товарів та головних уборів згідно Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами.

14. Надати характеристику асортименту швейних товарів за ознаками групування. Вказати виробників та постачальників швейних виробів на підприємстві практики.

15. Назвати правила розміщення швейних, трикотажних товарів і головних уборів в торговому залі підприємства. Вказати перелік супутніх товарів у секції «Швейні, трикотажні товари та головні убори».

16. Охарактеризувати асортимент трикотажних товарів за ознаками групування. Вказати виробників та постачальників трикотажних товарів, представлених у магазині.

17. Назвати прийоми роботи продавця щодо підготовки до продажу швейних виробів, що реалізуються в магазині. Виготовити, оформити і прикріпити до виробів зразки цінників.

18. Охарактеризувати асортимент головних уборів. Визначити розмір головного убору, необхідного покупцю.

19. Назвати порядок продажу швейних товарів при обслуговуванні покупців.

20. Надати допомогу покупцеві в ознайомленні з асортиментом одягу і його вибору з врахуванням індивідуальних особливостей покупця. Визначити розмір і зріст готового одягу, необхідного покупцю.

21. Визначити правила розташування і викладки господарських товарів у торговому залі. Вказати в якому вигляді представлені планограми для викладки товарів в магазині та що таке акційна викладка.

22. Охарактеризувати асортимент скляно-побутових товарів, представлених в магазині.

23. Визначити правила розташування і викладки господарських товарів у торговому залі. Вказати в якому вигляді представлені планограми для викладки товарів в магазині та що таке акційна викладка.

24. Охарактеризувати асортимент металогосподарських товарів, представлених в магазині.

25. Вказати ознаки групування одягу при розміщенні його в торговому залі. Оформити зразки цінників. Визначити, що необхідно зробити продавцю-консультанту, якщо він побачить у себе у відділі товар без цінника і що повинно знаходитись на зворотньому боці кожного цінника. Під час переоцінювання товару які цінники розставляють в першу чергу: ціна яких збільшилась або зменшилась? Поясніть чому.

26. Надати допомогу покупцеві в ознайомленні з асортиментом одягу у відділі та його виборі з врахуванням індивідуальних особливостей покупця. Визначити розмір готового виробу, необхідного покупцю.

27. Надати допомогу покупцю в ознайомленні з асортиментом товарів господарського призначення і його вибору з врахуванням індивідуальних побажань покупця.

28. Охарактеризувати порядок грошових розрахунків при здійсненні торгових операцій і надання послуг згідно правил обсуговування.


Ситуації

до кваліфікаційного екзамену на присвоєння кваліфікації

«Продавець непродовольчих товарів ІІІ категорії»

1. Продемонструвати прийоми роботи продавця галантерейних товарів при обслуговуванні покупців. Запропонувати перелік супутніх товарів для реалізації в секції «Галантерея».

2. 15 травня до керівника магазину звернувся покупець Жуков С.П. з вимогою негайно і безоплатно надати йому електробритву, так як придбана ним електробритва не працює і здана у майстерню для гарантійного ремонту. Яке рішення повинен прийняти керівник магазину?

3. 15 травня 20__ р. покупець Суровцева С.Г. придбала в магазині у відділі “Галантерея” сумку вартістю 250 грн. Сумка не підійшла доньці за кольором і тому 21 травня 20__ р. Суровцева С.Г. звернулась до керівника магазину з вимогою обміняти сумку або повернути гроші (чек і ярлик збереглися). Яке рішення повинен прийняти керівник магазину? Відповідь обгрунтуйте.

4. Продемонструвати прийоми показу взуття при обслуговуванні покупців. Надати допомогу у визначенні розміру взуття за метричною системою.

5. Вирішити ситуацію: 20 червня покупець Зуєв А.А. придбав в магазині у відділі “Взуття” без попередньої примірки туфлі літні, розмір 27,5 вартістю 350 грн.. 27 червня покупець звернувся до керівника магазину з вимогою обміняти взуття, посилаючись на те, що ліва напівпара більша за праву. Яке рішення повинен прийняти керівник магазину? Відповідь обгрунтуйте.

6. Вирішити ситуацію: Покупець Нікольський Б.С. придбав в магазині туфлі чоловічі, розмір 26,5 вартістю 250 грн. Продавець упаковує туфлі в поліетиленовий пакет і вимагає від покупця оплатити вартість пакету. Покупець відмовляється. Продавець виймає туфлі з пакету і дає їх покупцеві. Але покупець вимагає упакувати туфлі в коробку або бумагу. Продавець відподає відмовою. Хто правий в цій ситуації і як її вирішити?

7. Вирішити ситуацію: У магазині покупець відмовилась оплатити вартість трьох метрів відміряної гофрованої тканини, мотивуючи відмову тим, що при відмірюванні продавець дуже натягував тканину, прикладаючи її до метра. Чи правомірні дії покупця? Рішення обгрунтуйте.

8. Вирішити ситуацію: Покупець просить обміняти на аналогічний, але більшого розміру, костюм чоловічий. За якої умови покупець має право на обмін костюма? Відповідь обгрунтуйте.

9. Вирішити ситуацію: До керівника магазину звернулась покупець Нікіфорова Н.С. з проханням обміняти або повернути гроші за 2,3 м тканини вовняної, що була придбана в даному магазині три дні тому. Прохання покупця мотивовано тим, що після покупки тканина перестала їй подобатись. Як понинен вчинити керівник магазину? Відповідь обгрунтуйте.

10. Продемонструвати методику складання швейних і трикотажних виробів. Продемонструвати методи зав’язування чоловічої краватки різними способами.

11. Вказати види інвентаризації, що існують в магазині, назвати етапи проведення інвентаризації, термін зберігання інвентаризаційної відомості та випадки коли проводиться позапланова інвентаризація на підприємстві практики.

12. Вирішити ситуацію: Магазин, в якому ви проходите навчальну практику, одержав партію емальованого посуду виробництва Китай. Товар надійшов від оптового підприємства ТОВ «Баргейн» за накладною № 1256 від 20 червня 20__ р. 24 червня цього ж року при відкриванні першої упаковки виявлено 10 замість 12 каструль артикула В 09/10,4,21 місткістю 2 л. Купівельна ціна каструлі 60 грн. Визначити хто входить до складу комісії для оформлення акта про встановлення товарів, розбіжностей в кількості при прийманні товарів, в який строк необхідно викликати представника постачальника місцевого, іногороднього. Оформити акт про встановлення розбіжностей в кількості за встановленим зразком магазину.

13. Вирішити ситуацію: Магазин, в якому Ви проходите навчальну практику, одержав партію панчішно-шкарпеткових виробів від ВАТ «Весна» (м. Червоноград Львівської обл.) за товарно-транспортною накладною № 005412 від 20 травня 20_ р. Кількість стандартних упаковок – 30 коробок по 40 пар шкарпеток в кожній відповідала супровідному документу. 22 травня цього ж року при відкриванні четвертої за рахунком коробки виявлено недостачу 6 пар шкарпеток, купівельна ціна яких 10,5 грн. Визначити хто входить до складу комісії для оформлення акту про встановлення розбіжностей в кількості при прийманні товарів, в який строк необхідно викликати представника постачальника місцевого та іногороднього. Оформити акт розбіжностей в кількості за встановленим зразком магазину.

14. Охарактеризувати чинний порядок приймання товарів в магазині. Вказати види товаросупровідних документів, що оформлюють під час надходження товарів в магазин.


Питання

до кваліфікаційного екзамену на присвоєння кваліфікації

«Продавець продовольчих товарів ІІІ категорії»

1. Охарактеризувати асортимент хліба і хлібобулочних виробів, що представлений в торговому залі підприємства практики. Назвати виробників та постачальників хліба і хлібобулочних виробів в магазині.

2. Назвати правила розміщення хліба і хлібобулочних виробів в торговельному залі магазину. Вказати умови і терміни продажу хліба і хлібобулочних виробів.

3. Надати характеристику бубличних і сухарних виробів і охарактеризувати їх асортимент, представлений в торговому залі магазину.

4. Вказати особливості підготовки хліба і хлібобулочних виробів до продажу. Назвати види інформації про товар, які використовуються у віділі хлібобулочних виробів.

5. Охарактеризувати асортимент молока, вершків і кисло-молочних продуктів в магазині за всіма класифікаційними ознаками. Вказати виробників та постачальників молока та молочних продуктів.

6. Назвати правила розміщення молочних товарів в торговельному залі підприємства практики.

7. Проаналізувати дотримання правил підготовки і продажу молока і кисломолочних продуктів в магазині.

8. Охарактеризувати особливості маркування молочних товарів. Розшифрувати маркування молочних консервів і молочних продуктів.

9. Охарактеризувати ассортимент і споживчі властивості сирів (твердих, м`яких, розсільних, перероблених), у відділі молочної гастрономії магазину практики. Вказати виробників і постачальників даних товарів.

10. Назвати особливості підготовки сирів твердих, м`яких, розсільних, перероблених до продажу та правила розміщення і продажу даних товарів в торговельному залі.

11. Охарактеризувати ассортимент і споживчі властивості масла коров`ячого і харчових жирів у відділі молочної гастрономії підприємства практики. Вказати виробників і постачальників даних товарів.

12. Визначити правила і порядок приймання товарів молочної гастрономії в магазині практики.

13. Охарактеризувати асортимент ковбас, шинкових виробів, напівфабрикатів і кулінарних м`ясних виробів в магазині практики. Назвати виробників і постачальників товарів м`ясної гастрономії.

14. Назвати особливості підготовки ковбасних і шинкових виробів до продажу, правила викладки та розміщення даних виробів в торговельному залі і оформлення зразків цінників на товари що розміщені в торговому залі.

15. Охарактеризувати асортимент риби солоної, в`яленої, сушеної, копченої, баликових виробів, ікри, рибних напівфабрикатів і кулінарних рибних виробів на підприємстві практики. Назвати виробників та постачальників рибної гастрономії в магазині.

16. Проаналізувати порядок підготовки до продажу і розміщення рибних гастрономічних товарів, що реалізуються в магазині. Підготувати і оформити зразки цінників на товари.

17. Охарактеризувати асортимент круп’яних, макаронних виробів та борошна в магазині. Назвати виробників та постачальників бакалійних товарів в магазині. Скласти перелік супутніх товарів при продажу крупів, макаронних виробів, борошна, цукру та кухонної солі.

18. Проаналізувати особливості підготовки бакалійних товарів до продажу. Назвати правила розміщення бакалійних товарів в торговельному залі та порядок їх продажу і обслуговування покупців.

19. Охарактеризувати асортимент смакових товарів в магазині. Назвати виробників та постачальників даних товарів в магазині.

20. Охарактеризувати асортимент кондитерських виробів в магазині. Назвати виробників та постачальників кондитерських товарів в магазині.

21. Назвати правила розміщення кондитерських виробів в торговельному залі. Охарактеризувати порядок продажу кондитерських товарів і обслуговування покупців.

22. Надати характеристику видів борошняних кондитерських виробів, що знаходяться в продажу і назвати їх споживчі властивості.

23. Назвати правила зберігання кондитерських товарів в магазині.

24. Охарактеризувати асортимент безалкогольних і слабоалкогольних напоїв в магазині. Назвати виробників та постачальників напоїв даної групи в магазині.

25. Назвати правила розміщення безалкогольних та слабоалкогольних напоїв в торговельному залі.

26. Охарактеризувати асортимент алкогольних напоїв і тютюнових виробів в магазині.

27. Назвати умови і терміни зберігання алкогольних напоїв і тютюнових виробів в магазині

28. Охарактеризувати порядок приймання алкогольних напоїв і тютюнових виробів в магазині. Визначити особливості маркування споживчої тари алкогольних напоїв.

29. Назвати порядок продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів і обслуговування покупців. Оформити зразки цінників на товари що розміщені в торговому залі.


Ситуації

до кваліфікаційного екзамену на присвоєння кваліфікації

«Продавець продовольчих товарів ІІІ категорії»

1. Вирішити ситуацію: При прийманні хліба від місцевого хлібкомбінату в магазині виявлено, що окремі вироби мають неправильну розпливчасту форму. Якими повинні бути дії власника.Відповідь обґрунтуйте і надайте пояснення.

2. Вирішити ситуацію: До керівника магазину звернувся обурений покупець і надав розрізану булку хліба пшеничного, в якій на зрізі видно нитки від мішковини. Яке рішення повинен прийняти керівник магазину? Відповідь обґрунтуйте і надайте пояснення.

3. Вирішити ситуацію: В магазин надійшли молочні продукти без сертифіката якості. Якими повинні бути дії працівників магазину в даному випадку. Відповідь обґрунтуйте і надайте пояснення.

4. Вирішити ситуацію: В магазин надійшла сметана вагова у санітарно-оброблених алюмінієвих флягах ТМ «Хуторок». Під час приймання було виявлено виділену сироватку. Чи дозволяється приймання і реалізація сметани з даною властивою ознакою. Яку молочну продукцію відсортовують під час приймання? Відповідь обґрунтуйте і надайте пояснення.

5. Вирішити ситуацію: Покупець відмовився оплатити вартість 1 кг відваженого сиру твердого, мотивуючи це тим, що продавець додав дві довадки цього самого сиру загальною масою 80 г. Чи правомірні дії покупця? Відповідь обґрунтуйте і надайте пояснення

6. Вирішити ситуацію: Під час підготовки до продажу вершкового масла виявлено плісняві плями на поверхні, які пройшли в середину моноліту. Якими повинні бути ваші дії щодо цього вершкового масла? Відповідь обґрунтуйте і надайте пояснення.

7. Вирішити ситуацію: Покупець просить продавця зважити 300 грамів ковбаси напівкопченої і обов'язково її нарізати. На прохання покупця продавець відповідає відмовою, але покупець наполягає на своєму проханні. Як вирішити цю ситуацію? Відповідь обґрунтуйте і надайте пояснення.8. Вирішити ситуацію: У магазин в якому Ви проходите навчальну практику надійшла партія скумбрії холодного копчення від торгово – виробничого об’єднання «Запоріжриба» за накладною № 1358 від 20 квітня 20___р в кількості 100 лотків. Маса нетто скумбрії в кожному лотку – 10 кг. При прийманні виявлено відсутність пломби на трьох лотках, а фактична маса не відповідала даним маркування. При подальшому прийманні товарів в цей же день за участю представника постачальника перевірено масу нетто всіх лотків і виявлено недостачу скумбрії в кількості 35 кг. Купівельна ціна скумбрії холодного копчення – 15, 5 грн. за 1 кг. Оформити акт про встановлення розбіжностей в кількості за встановленим зразком підприємства практики.

9. Вирішити ситуацію: Працівники магазину при прийманні цукру виявили в ньому грудки не пробіленого цукру та в окремих мішках вологість цукру до 0,20%. Якими повинні бути дії працівників магазину? Відповідь обґрунтуйте і надайте пояснення.

10. Вирішити ситуацію: Працівники магазину, приймаючи товари за якістю, виявили, що замість вищого сорту були завезені макаронні вироби першого сорту. Виготовлювачем і постачальником є макаронна фабрика сусідньої області. Представник фабрики на виклик не з’явився. Як потрібно діяти в даній ситуації? В якому випадку для приймання товару за якістю і складання акта магазин викликає представника громадськості? Хто може бути цим представником і на який термін видається йому посвідчення?

11. Вирішити ситуацію: Відпускаючи покупцю 1 кг вагового печива, продавець додав 30 г. крихти печива цього ж виду. Чи правильні дії продавця? Відповідь обґрунтуйте і надайте пояснення.

12. Вирішити ситуацію: Магазин одержав автотранспортом партію кондитерських виробів в 20 ящиках з місцевої кондитерської фабрики. При розвантаженні транспорту і прийманні товарів за кількістю працівники магазину виявили пошкодження двох ящиків. Який порядок приймання товарів у цьому випадку? Відповідь обґрунтуйте і надайте пояснення.

13. Вирішити ситуацію: У магазин від виробника ТМ «Криниця» надійшла мінеральна вода «Поляна квасова» в тарі – обладнанні. При прийманні товару було встановлено, що у двох одиницях тари – обладнання порушена схема укладки. Вартість товару в одиниці тари – обладнання – 400 грн. Як проводиться приймання товарів у даному випадку? Яку суму штрафу повинен сплатити виробник за дані порушення? Відповідь обґрунтуйте і надайте пояснення.

14. Вирішити ситуацію: Приймаючи від посередників в магазині алкогольні напої імпортного виробництва, матеріально відповідальні особи виявили нечітке маркування на етикетках окремих пляшок. Який документ засвідчує якість названих товарів? Як приймати за якістю імпортні алкогольні напої в даній ситуації?

15. Вирішити ситуацію: В магазин прийшов чоловік і пропонує прийняти для продажу три ящики сигарет. В якому випадку господарюючий суб’єкт (магазин) може прийняти ці товари? Відповідь обґрунтуйте і надайте пояснення.


Норми /критерії/ оцінки знань студентів

до кваліфікаційного екзамену на присвоєння кваліфікації

«Продавець продовольчих товарів ІІІ категорії»

ОЦІНКА “5” відмінно – виставляється, якщо студент змістовно, достатньо повно відповідає на запитання, дає правильні формулювання, виявляє повне розуміння матеріалу, обґрунтовує відповіді, наводить приклади, правильно використовує НТД, вирішує задачі, логічно мислить, робить правильні висновки.

ОЦІНКА “4”добре – виставляється, якщо студент дає відповіді, що відповідають тим самим вимогам, що і для оцінки “5”, але допускає поодинокі помилки, неточності або недостатньо аргументовано вирішує задачі і неточно використовує НТД для оцінки якості товарів.

ОЦІНКА “3” задовільно – виставляється, якщо студент виявляє знання і розуміння основних положень з навчальної практики, але

- допускає неточності в формулюваннях (визначеннях);

- викладає матеріал недостатньо зв`язно і послідовно;

- недостатньо повно володіє методикою оцінки якості товарів;

- допускає помилки у вирішенні задач і недостатньо обґрунтовує рішення.

ОЦІНКА “2” незадовільно – ставиться, якщо студент виявляє незнання більшої частини матеріалу, допускає в формулюваннях і визначеннях товарознавчих понять помилки, що створюють їх зміст, безладно викладає матеріал, й виявляє практично повне незнання і нерозуміння теоретичного матеріалу і не вміє застосовувати теоретичні знання для вирішення практичних завдань, не вміє використовувати НТД, оцінити якість товарів.


9. Ілюстративно-демонстраційний матеріал (зразки)





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 1105 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.015 с)...