Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Потреба у фінансових ресурсах для купівлі нового устаткування(за



вирахуванням доходу від продажу старого), тис. грн.

* Для наявного устаткування обираеться самостійно у таких межах (% від економічного терміну служби): будівлі і споруди - 70-75%; обчислювальна техніка - 45-55%; решта основних засобів - 60-50%. Значення заокруглюється до цілого числа років. Для введеного устаткування на кінець планового року - 1 рік.

** Балансова вартість виведених робочих машин і устаткування за вирахуванням витрат на демонтаж і утилізацію


 
ВОЗіПер ВОЗіЛ TіЕТС НіАМ
 
АіР

3.2.3. Річні амортизаційні відрахування визначаються в курсовому проекті за бухгалтерським методом прямолінійної амортизації (прямолінійного зносу). Розрахунок здійснюється за формулою:

Р Пер Л ЕТС   Пер Л АМ    
Аі = (ВОЗі - ВОЗі) / Tі або Аі = (ВОЗі - ВОЗі) ´ Ні , (6)

де:

- річні амортизаційні відрахування (річна амортизація) і - го виду основних засобів, тис. грн.;

- первинна вартість і - го виду основних засобів, тис. грн.; - ліквідаційна вартість і - го виду основних засобів, тис. грн.;

- термін корисного використання (економічний термін служби), роки (див. вихідні дані, табл. α); - норма річних амортизаційних відрахувань, яка визначається:

АМ ЕТС    
Ні == 1 / Tі , (7)

Результати розрахунків заносяться в ст. 7 таблиці 3, з точністю до другого знаку після коми.

3.2.4. Середній фактичний термін служби основних засобів на кінець базового року визначається в курсовому проекті з огляду на умову:

3.2.4.1. середній фактичний термін служби будівель і споруд визначається як 70-75% від економічного терміну служби цього виду основних засобів;

3.2.4.2. середній фактичний термін служби обчислювальної техніки визначається як 40-45% від економічного терміну служби цього виду основних засобів;

3.2.4.3. середній фактичний термін служби решти видів основних засобів визначається як 60-65% від економічного терміну служби цього виду основних засобів.

Отримані значення заокруглюються до цілого значення років.

3.2.5. Балансова вартість на кінець базового року (ст. 9 табл. 3) визначається як різниця між первинною

вартістю певного виду основних засобів та добутком їхнього фактичного терміну служби на річну амортизацію даного виду основних засобів. Отримані значення заокруглюються до цілого числа.

3.2.6. Питома балансова вартість устаткування для виготовлення виробів 1 і 2 в базовому році визначається

як відношення балансової вартості устаткування до прийнятої кількості цього устаткування у базовому році (див. табл. 2).

3.3. Визначення вартісних показників для планового року.

3.3.1. Первинна вартість робочих машин і устаткування для виробів 1–3 в плановому році береться з таблиці

2.

3.3.2. В курсовому проекті припускається, що зміна кількості технологічного устаткування не вплинула на кількість і вартість інших видів основних засобів. Тому, первинна вартість елементів основних засобів "1", "2.1.", "2.3.", "2.4." та "3" в плановому році приймається рівною їхній вартості у базовому році.

3.3.3. Структура елементів основних засобів за первинною вартістю (ст. 4 для планового року) визначається на основі значень первинної вартості цих елементів у плановому році (ст. 3 для

планового року).

3.3.4. Ліквідаційна вартість для планового року уточнюється (перераховується за умовами курсового проекту - див. п. 3.2.2.) лише для робочих машин і устаткування за кожним з виробів 1-3. (ст. 5 табл. 3 для планового року).

Для цього ж виду основних засобів розраховується річна амортизація (ст. 7 табл. 3 для планового року) (див. формулу 6).

Для решти видів основних засобів в курсовому проекті річна амортизація приймається такою ж, як і в базовому році.

3.3.5. Середній фактичний термін служби основних засобів в плановому році для кожного виду основних засобів збільшується на один рік, порівняно з терміном служби, визначеним для базового року (див.

п. 3.2.4.).

Для технологічного устаткування для виробу 3 (новий виріб) фактичний термін служби в кінці планового року дорівнюватиме одному року.

3.3.6. Балансова вартість видів основних засобів на кінець планового року визначається так само, як і для базового року (див. п. 3.2.5.)

3.4. Можливий дохід від реалізації устаткування, яке вивільняється у звязку зі зміною обсягу виробництва

базових виробів в курсовому проекті визначається як сума добутків питомої балансової вартості устаткування для виготовлення виробів 1 та 2 в базовому році (табл. 3, ст. 10) на кількість устаткування для виготовлення цих виробів, яка вивільняється у плановому році (див. табл.. 2). Отриманий результат коригується (зменшується) з урахуванням коефіцієнту, який враховує витрати на демонтаж і утилізацію

устаткування (див. вихідні дані, табл. α).


3.5. Потреба у фінансових ресурсах для купівлі нового устаткування визначається як різниця між первинною вартістю технологічного устаткування для виготовлення виробу 3 та можливим доходом від реалізації " зайвого " устаткування (див. п. 3.4.)

Розрахунок за пп. 3.4. та 3.5. виконується з точністю до цілих значень.

4. Розрахунок планової чисельності промислово-виробничого персоналу та фонду оплати праці

4.1. Розрахунок ефективного фонду часу робітника здійснюється в таблиці 4 на основі вихідних даних з таблиці

α. Розрахунок виконується в днях, а для номінального та ефективного фондів часув днях та годинах. 4.2. Визначення планової чисельності та основної зарплати основних робітників виконується в таблиці 5 за

наступною послідовністю.

Таблиця 4





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 291 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...