Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Типи посилань у Excel



Адреса комірки у формулі називається посиланням. За допомогою посилань можна використовувати у формулі дані, що знаходяться в різних місцях робочого листа, а також використовувати значення однієї і тієї ж комірки в декількох формулах. В Excel можливі відносні, абсолютні та змішані посилання.

Посилання, яке при копіюванні в інші комірки буде модифікуватись (змінюватись) відповідно новому розташуванню, є відносним. Наприклад, А1, В4, Р38 тощо.

Абсолютним називається посилання, що не змінюється при виконанні операцій з комірками і листами. В абсолютних посиланнях перед назвою стовпця і номером рядка стоїть знак $. Наприклад, $А$1, $B$4, $Р$38 тощо.

У змішаних посиланнях абсолютною є назва стовпця і відносною – назва рядка або навпаки (наприклад, $А1 та А$1). При виконанні операцій з комірками і листами модифікується тільки відносна частина посилань.

Перехід між типами посилань (відносним, абсолютним та змішаним) здійснюється за допомогою натискання клавіші F4 в рядку формул, виділивши попередньо те посилання, яке потрібно перетворити. Можна і просто ввести символ $ з клавіатури.

Можна здійснювати посилання на комірки, які знаходяться на іншому листі робочої книги. Зокрема, посилання Квартал1!В19 буде означати відносне посилання на комірку В19, яка розташована на листі Квартал1. Якщо в імені листа є пропуски, то воно береться в одинарні лапки. Наприклад, 'Лист 2'!А14:В14 (посилання на діапазон комірок А14:В14 з листа 2).

Можна також посилатися на комірки, що знаходяться в іншій робочій книзі або в іншому додатку. Посилання на комірки інших робочих книг називаються зовнішніми. Посилання на дані в інших додатках, називаються вилученими.

3. Пріоритет операторів у формулі

Формули обчислюють значення в строгому порядку. Формула в Excel завжди починається зі знаку дорівнює (=) і обчислюється зліва направо у відповідності з пріоритетом кожного оператора у формулі. Якщо формула містить кілька операторів з однаковим пріоритетом, то вони виконуються зліва направо. Послідовність обчислень можна змінювати за допомогою встановлення круглих дужок.

При обчисленні формули спочатку виконуються оператори посилань, потім арифметичні операції, потім операція конкатенації, за ними – оператори відношень. Порядок обчислень всередині дужок визначається пріоритетом операцій:

1) знаходження протилежних значень (знак "-" перед операндом);

2) знаходження відсотків від числа ("%");

3) піднесення до степеня ("^");

4) множення і ділення ("*", "/");

5) додавання та віднімання ("+", " - ").

Як правило, формули не відображаються в комірках, де виводяться результати проведених обчислень. Щоб відобразити формулу, виділіть необхідну комірку. Формула з’явиться в рядку формул. Коли необхідно відобразити всі формули, розміщені в комірках листа, потрібно виконати команду СервисПараметры,перейтина вкладку Вид, в області Параметры окна встановити прапорець Формулы та натиснути ОК.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 29562 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...