![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
ВВЕДЕННЯ
Метою навчальної дисципліни " Інженерна та комп’ютерна графіка " є розвиток просторового уявлення, вивчення теоретичних основ і практичних побудов креслень з урахуванням вимог основних стандартів Єдиної системи конструкторської документації; отримання практичних навиків виконання креслень виробів машинобудування.
Предметом вивчення дисципліни є побудова зображень графічних моделей тривимірних об’єктів на площині, розв’язання на проекційних кресленнях метричних і позиційних задач, пов’язаних з тривимірними об’єктами.
ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
Для виконання розрахунково-графічних робіт з дисципліни " Інженерна та комп’ютерна графіка " для студентів заочної форми навчання.
Розрахунково-графічну роботу виконують за індивідуальним варіантом згідно порядкового номеру в журналі, формату А4 (210×297) або А3 (297×420).
Титульний лист – це заголовний лист розрахунково-графічної роботи і в загальну кількість аркушів не входить. Робоче поле креслення обмежують рамкою, сторони якої проводять суцільними основними лініями на відстані 5 мм від краю формату. З лівого краю формату креслярського паперу лінія рамки проводиться на відстані 20 мм. В правому нижньому кутку креслення викреслюють основний напис. Всі написи і цифри виконують стандартним шрифтом згідно ГОСТ 2.304-81 «Шрифти креслярські».
Виконують правильну компоновку аркуша. Робоче поле аркуша повинно бути використане на 75-80%. Не можна залишати багато вільного місця, але і значна насиченість аркуша ускладнює читання кресленика.
Форми, розміри, зміст, порядок заповнення основних написів встановлює ГОСТ 2.104-88 ЄСКД «Основні написи». Для креслень і схем передбачений основний напис за формою 1 ГОСТ 2.104-68:
1) графа 1 – найменування виробу; відповідно до ГОСТ 2.109-73 "ЄСКД. Основні вимоги до креслень" найменування повинне бути коротким і записуватися в називному відмінку однини; на першому місці повинен стояти іменник, наприклад: "Блок живлення". Після найменування вироби вписують найменування документа (шрифтом меншого розміру, чим найменування виробу), якщо цьому документу привласнений шифр,
наприклад: "Електродвигун. Схема електрична принципова". Допускається для складального креслення найменування документа не указувати;
2) графа 2 – позначення документа по ГОСТ 2.201–80;
3) графа 3 – позначення матеріалу деталі (графу заповнюють тільки на кресленнях деталей);
4) графа 4 – літера, привласнена даному документу по ГОСТ 2.103-68; графу заповнюють послідовно, починаючи з крайньої лівої клітки;
5) графа 5 – маса виробу по ГОСТ 2.109-73;
6) графа 6 – масштаб по ГОСТ 2.302-68 і ГОСТ 2.109-73;
7) графа 7 – порядковий номер листа (на документах, що складаються з одного листа, графу не заповнюють);
8) графа 8 – загальна кількість листів документа (графу заповнюють тільки на першому листі);
9) графа 9 – найменування або розрізняльний індекс підприємства, що випускає документ (графу не заповнюють, якщо розрізняльний індекс міститься і в позначенні документа);
10) графа 10 – характер роботи, що виконується особою, що підписує документ.
Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 156 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!