Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Сучасні лікарські форми для лікування порушень діяльності нервової системи. Взаємодія безрецептурних ЛП для лікування порушень діяльності нервової системи з алкоголем



Оскільки переважна більшість засобів для симптоматичного лікування порушень діяльності нервової системи відноситься до засобів рослинного походження, то вони випускаються у рідких лікарських формах - у вигляді спиртових настоянок чи екстрактів (екстрактів з кореневищ) і дозуються в краплях усередину. Широко вживаються сухі екстракти рослин - адаптогенів чи седативних речовин у таблетках чи у порошку (валеріана, китайський лимонник). Пацієнти можуть собі готувати теплі відвари сухих плодів (1:10) і приймати столовими ложками всередину.

Особливими лікувальними властивостями володіють спиртоводні витяжки з лікарських рослин у вигляді бальзамів й еліксирів. Вони багатокомпонентні, мають широкий спектр дії, використовуються з профілактичною і лікувальною метою в залежності від їх складових. Приймаються столовими ложками всередину самостійно або в складі ранкового чаю чи кофе.

Так, для лікування астенічного синдрому використовують елексир Вітофорс (екстракт кореня жень-шеню, віток раувольфії, кореневищ солодки, кори хінного дерева, стовпчиків з рилець кукурудзи і багатьох інших рослин). Такий склад перелічених лікарських рослин діє компонентно на багато органів і систем, їх функцію – тонізуюча дія жень-шеню, седативна – раувольфії, протизапальна – кори хінного дерева, жовчогінна – солодки і кукурудзяних рилець. Все разом покращує фізичну працездатність, пам’ять, знімає перевтому й сонливість. Аналогічно діє трав’яний еліксир Бітнера (59 лікарських рослин), капсули «Фітовіт» (11 видів рослин) тощо.

При відпуску безрецептурних ДП для усунення симптомів порушень нервової діяльності провізор повинен попередити про несумісність спиртовмісних бальзамів й еліксирів з засобами, які неможна поєднувати з етанолом (протигістамінні засоби, психотропні, ряд антибактеріальних засобів), оскільки можливі різка гіперемія шкіри, блювання, тахікардія.

При поєднанні бальзамів, що містять екстракти коли (Тонік), з фторхінолонами, в крові збільшується кількість кофеїну, що може призвести до галюцинацій і вираженого збудження.

Водіям транспортних засобів і людям, що потребують у силу своєї виробничої діяльності високої уваги, дітям до 16 років не рекомендовано приймати спиртовмісні бальзами й еліксири.

Критеріями ефективності терапії безрецептурними ЛП порушень діяльності нервової системи є повна ліквідація симптомів – тривоги, задовільний фізичний і психічний стан, працездатність особи, хороший сон.





Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 376 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...