Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Фармацевтична опіка при лікуванні метеоризму



1. Сорбенти зменшують ефективність інших перорально прийнятих препаратів.

2. Слід дотримувати інтервал між прийомами адсорбентів й інших засобів.

3. При тривалому вживанні адсорбентів організм бідніє вітамінами, білками, жирами.

4. Адсорбенти можуть викликати закреп.

5. Силікони приймають з невеликою кількістю рідини після кожного прийому їжі і перед сном.

6. Домперидон призначають тільки лікарі.

7. Рослинні вітрогінні вживаються у вигляді настоїв і відварів.

8. Настої з плодів кропу, фенхелю і тмину стимулюють вироблення молока у годуючих матерів.

9. Настої і відвари зберігають у холодильнику не більше трьох днів.

10. Чай „Плантекс” не підсолоджувати!

11. Ферментні препарати слід приймати під час або відразу після їди, не слід розжовувати, розламувати.

12. Активоване вугілля забарвлює кал в чорний колір.

13. Атапульгіт протипоказаний при високій температурі, в І триместрі вагітності. Призначається дітям у формі таблеток після 6 років, в формі суспензії – після 3 років.

Лікування дисбактеріозу кишечника комплексне:

1) ліквідація причин;

2) елімінація патогенної флори;

3) відновлення нормальної мікрофлори кишечника.

Амбулаторне лікування тільки латентної форми (компенсованої) без клінічних ознак. Обов’язково треба починати з мікробіологічного до­слідження фекалій і консультації лікаря.

Немедикаментозне лікування базується на раціональній дієтотерапії – повноцінній, щадячій, що покращить функціональний стан кишечника, буде стимулювати процес регенерації. Це нежирне відварене м’ясо, гречана, рисова каші, білий черствий хліб, у великій кількості овочі.

При діареї тимчасово виключити гарячий хліб, сирі овочі, гострі приправи. Раціонально використовувати слизисті вівсяні супи, киселі, желе з моркви, айви. при закрепі – хліб з висівками, гречана каша, сирі овочі, кислі фрукти. При метеоризмі обмежити бобові, мед, цукерки, збільшити кількість вареного м’яса і риби.

Дітям доцільно давати кисломолочні продукти і суміші, приближені до жіночого молока – „АГУ-1”, „Малютка”, для дітей старшого віку – „Ацидолакт”, „Нарине”, „Лактобактерин”, „Віта”, „Біфідокефір”, йо­гурти.

Медикаментозне лікування. При компенсованому дисбактеріозі для нормалізації флори вико­ри­стовують пробіотики, які містять компоненти більше 20 видів мікро­організмів.

Пробіотики (еубіотики) – ліофільно висушені живі ослаблені штами нормальної мікрофлори кишечника, які після прийому заселяють ки­шечник. Це лактобактерін, йогурт (з лактобактеріями), біфідум-бактерін, біфіформ (біфідовмісні препарати), лінекс, бактисубтил, колібактерин, хілак. Бактерії цих препаратів продукують оцтову й молочну кислоти, створюючи кисле середовище, яке пригнічує гнильні й газоутворюючі мік­роорганізми (клостридії, бактероїди), продукують антибактеріальні речо­вини, що гальмують поділ умовно-патогенних бактерій (сальмонели). Це не замісна терапія, а засоби, що забезпечують умови для від­новлення нормальної мікрофлори.

Еубітики використовують також для профілактики дисбактеріозу (особливо у дітей). Для цього використовують поряд з пробіотиками ре­човини природного походження – молочнокислі продукти з біфідо- і лакто­бактеріями „Біокефір”, „Біфілайф”, „Геролакт”.

Необхідно також з’ясувати наступне: у кого виникла проблема (пацієнт, члени сім’ї, знайомі — діти чи дорослі); діарея у вагітних; діарея у дітей віком до 1 року чи наявна діарея одночасно у декількох членів родини? Як давно виникло нездужання і скільки часу триває? Яких заходів вжито перед зверненням до аптеки? Які ліки вже приймались для полегшення стану? Чи загальний стан хворого, що викликаний діареєю, важкий? Чи часті болісні позиви і болісне випорожнення? Чи є ознаки загального зневоднення: сильна спрага, відчуття сухості в роті, зморщена шкіра, зменшення маси тіла, значне зменшення кількості сечі?

Лікування дисбактеріозу (особливо у маленьких дітей) краще розпочинати після консультації лікаря і проведення мікробіологічного дослідження калу!





Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 643 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...