Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Освітньо-кваліфікаційна



Міністерство ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НаціональнА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВА ТА ПСИХОЛОГІЇ

Кафедра цивільно-правових дисциплін

Навчально-методичний комплекс

Навчальної дисципліни

«ЗЕМЕЛЬНЕ ПРАВО»

для підготовки бакалаврів у галузі знань «Право» ()

за напрямом підготовки 8.060100 «Правознавство»

КИЇВ 2014


Методичні матеріали обговорені та схвалені на засіданні кафедри цивільно-правових дисциплін Навчально-наукового інституту права та психології __ грудня 2013 р. (протокол № __).

Навчально-методичний комплекс схвалено на засіданні Вченої Ради Навчально-наукового інституту права та психології Національної академії внутрішніх справ __________ (протокол № ___).

Укладач:

О.І. Якимець, професор кафедри цивільно-правових дисциплін, кандидат юридичних наук, доцент.

Земельне право: Навчально-методичний комплекс / Якимець О.І.,– К., Навчально-науковий інститут права та психології Національної академії внутрішніх справ, 2014. – 239 с.

Навчально-методичні матеріали укладено з урахуванням вимог кредитно-модульної системи навчання. Матеріали містять програму навчальної дисципліни «Земельне право», робочу навчальну програму, плани-конспекти проведення лекційних занять, плани проведення семінарських занять, плани проведення практичних занять, завдання для самостійної підготовки, індивідуальні навчально-дослідні завдання, методичні вказівки (рекомендації) для викладачів і студентів, навчально-методичні матеріали для поточного, проміжного контролю та перелік питань підсумкового контролю, тестові завдання для модульного контролю, орієнтовний перелік питань до заліку, навчально-методичне та матеріально-технічне забезпечення навчальної дисципліни «Земельне право», методичні, наочні, мультимедійні, стимульні та опорні матеріали для лекцій і семінарів та список рекомендованої літератури.

Навчально-методичні матеріали призначені для студентів-бакалаврів 4 курсу денної форми навчання.


ЗМІСТ

1. ОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНА ХАРАКТЕРИСТИКА БАКАЛАВР (витяг)  
2. АНОТАЦІЯ  
3. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА  
4. НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «Земельне право»  
5. ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН З ДИСЦИПЛІНИ «Земельне право»  
6. РОБОЧА ПРОГРАМА З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «Земельне право»  
7. ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ  
8. ІНДИВІДУАЛЬНІ НАВЧАЛЬНО-ДОСЛІДНІ ЗАВДАННЯ  
9. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ (РЕКОМЕНДАЦІЇ) ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ І СТУДЕНТІВ 9.1. Методичні рекомендації щодо опрацювання лекційного матеріалу та літературних джерел по темі лекції 9.2. Методичні рекомендації щодо підготовки до семінарських занять з дисципліни «Земельне право» 9.3. Методичні рекомендації щодо підготовки до практичних занять з дисципліни «Земельне право» 9.4.Методичні рекомендації щодо самостійної роботи студентів з дисципліни «Земельне право»  
10. НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ПОТОЧНОГО, ПРОМІЖНОГО КОНТРОЛЮ ТА ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ 14.1. Система поточного та підсумкового контролю. -Система поточного контролю -Рубіжний контроль. - Система підсумкового контролю.  
11. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ДО МОДУЛЬНОГО КОНТРОЛЮ З ДИСЦИПЛІНИ «ПРАВО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ»  
112. ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДО ІСПИТУ З ДИСЦИПЛІНИ «Земельне право»  
13. НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНЕ ТА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «Земельне право»  
114. МЕТОДИЧНІ, НАОЧНІ, МУЛЬТИМЕДІЙНІ, СТИМУЛЬНІ ТА ОПОРНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ЛЕКЦІЙ І СЕМІНАРІВ  
115. РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА  

Витяг

ОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНА

ХАРАКТЕРИСТИКА

Бакалавр

за спеціальністю 6.060101 «Правознавство»

напряму підготовки «Право»

кваліфікації «Бакалавр права»

Підготовка бакалаврів зі спеціальності6.060101 «Правознавство».

Для забезпечення ефективної реалізації визначених в ОКХ завдань освітньої і професійної підготовки при відборі студентів ставляться вимоги щодо їх здібностей і підготовленості у вигляді системи знань, умінь і навичок, визначених програмою і підтверджених результатами державної атестації.

Обов’язковою умовою є вільне володіння державною мовою.

Основні елементи структури професійно - значущих якостей особистості магістра зазначеної сфери виявляються:

• у громадянській зрілості: розвинуте почуття обов’язку, дисциплінованість, наполегливість, контроль за своєю поведінкою та емоціями, високі моральні якості;

• у соціально - управлінській орієнтації: спрямованість на ефективну взаємодію з людьми, самостійність, готовність до ризику, ініціативність, вміння брати на себе відповідальність;

• у сформованості комплексу професійно необхідних знань та вмінь, навичок для діяльності в юридичних службах підприємств, органів установ та організацій.

- Для успішного засвоєння освітньо - професійної програми бакалавра слухачі повинні мати здібності до оволодіння знаннями, вміннями і навичками в галузі гуманітарних, соціально - економічних та юридичних наук.

Підготовка бакалавра права в ННІПП НАВС зорієнтована на одержання студентами базової вищої юридичної освіти.


АНОТАЦІЯ

Вивчення земельного права України — важлива і невід’ємна частина еколого-правової освіти студентів юридичних вузів і факультетів. Особливого значення набуває знання земельного права в сучасний період — час становлення, розвитку і зміцнення державності, прискорення реформування земельних правовідносин в Україні.

Виняткова роль належить земельному праву у зв’язку з розширенням використання землі як інтегрованого і диференційованого об’єкта правового регулювання, врахування її функціонального призначення як основного засобу виробництва у сільському, лісовому та інших галузях господарювання, як операційної бази системи розселення, шляхів і розміщення продуктивних сил та умови, місця, джерела і засобу формування системи біосфери (сфери життя) людини та інших живих організмів і неживої біоти.

Земельне право спрямоване на поглиблення знань студентів про природні та набуті земельні права людини, зокрема про можливі права власності громадян, юридичних осіб, народу і держави або уповноважених ними осіб на землю, розуміння необхідності виваженої юридичної кваліфікації форм реалізації та захисту юридичних земельних прав. Відповідно до вимог щодо знань та умінь студенти повинні

Студент повинен знати:

· діюче земельне законодавство;

· основні принципи і завдання земельного права;

· законодавчі засади раціонального використання земель;

· організаційно-правові заходи охорони земель;

· види юридичної відповідальності за порушення земельного законодавства.

Студент повинен вміти:

· застосовувати земельно-правові норми;

· узагальнювати практику використання земельного законодавства та робити відповідні висновки за результатами узагальнення;

· правильно застосовувати роз’яснення судових та інших органів у процесі застосування норм земельного законодавства.





Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 252 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...