Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Приклади з історії. Чорна п`ятниця



Чорна п'ятниця (англ. Black Friday) - падіння курсу золота на 30% в США, яке відбулося 24 вересня 1869 через масове вкидання на ринок золота Казначейством США.
Історія

У серпні 1869 Джей Гулд і Джеймс Фіск, керуючі залізницею Erie Railroad і фінансові спекулянти, вирішили спровокувати підвищення цін на ринках. Скуповуючи золото, вони розраховували, що за ним піде підвищення цін на зерно, а потім - підвищення попиту на перевезення зерна, що дозволило б підняти залізничний тариф. Наполеонівський план Гулда (так цю аферу оцінювали сучасники) спирався, зокрема, на контакти з ближнім оточенням президента Гранта. Гулд вклав у справу 7 мільйонів доларів, що підняло ціни на золото на 40% в перший же день. Банк, контрольований Босом Твідом, дав гарантії Гулду, але сумніваються гравці випередили Гулда і знайшли прямий вихід на президента.

Без особливих попереджень та витоків інформації, казначейство США викинув на ринок масу золота з метою стабілізувати ринок. До цього часу курс золота виріс на 65% до липня 1869. 24 вересня 1869 грянула «Чорна п'ятниця» - курс золота звалився відразу на 30%; хоча Гулд і не втратив вкладені в аферу гроші (його особистий прибуток склала не менше трьох мільйонів доларів), його обклали численними судовими позовами, а одного разу мало не лінчували на вулиці - в підсумку в 1872 році Гулд покинув біржу і залізницю. У тому ж році Джеймса Фіска розстріляв на вулиці коханець його колишньої подруги;
Прямим наслідком «чорної п'ятниці» став тимчасовий занепад Нью-Йоркської фондової біржі і тривалий - залізничних акцій, що перетворилися з респектабельних паперів в спекулятивний інструмент. На Уолл-стріт розорилися дрібні маклерські контори. Віддаленим, опосередкованим наслідком стало падіння фінансової групи Джея Кука, яка пережила «п'ятницю». Аналізуючи дану економічну ситуацію,яка склалася рішення спровокувати підвищення цін на ринках, через масове вкидання на ринок золота (для підняття цін на інші товари та їх перевезення)Казначейством США, що спричинила різкі зміни курсу золота:спочатку різке підняття,а потім спад. Дану економічну ситуацію можна класифікувати як інфляцію,з боку немонетарної теорії,спричинену адміністративним втручанням держави. Тобто,дана інфляція є адміністративною.

Висновок

У світі є чимало проблем, які ми можемо з усіма підставами назвати глобальними. Інфляція - одна з них.

Інфляція – це кризовий стан грошової системи, обумовленедиспропорциональностью розвитку громадського виробництва, що виявляється, насамперед у спільному й нерівномірному зростання цін на товари та.

Нині Інфляція - одне із найбільш хворобливих і найнебезпечніших процесів, негативно які впливають на фінанси, грошову і економічне систему загалом.

Інфляція існувала з часів економічного розвитку людства, але повністю проявилася порівняно недавно, уразивши економіки як розвинених, і країн,що тільки розвиваються. У разі розвиненою ринковою економіки інфляція можна розглядати, як невід'ємний елемент господарського механізму, там вона може не представляти серйозної загрози. Тоді як у країнах, здійснюють перетворення господарського механізму, інфляційний процес розгортається, зазвичай, в зростаючих темпах..

Інфляція буває різної за своїм характером, інтенсивності і проявам.

Інфляційний зростання цін перестав бути простим наслідком «злої волі» чи непродуманих акцій державних чиновників. Це неминучий результат глибинних процесів економіки, об'єктивне слідство наростання диспропорцій між попитом й пропозицією, виробництвом товарів споживання і коштів виробництва, накопиченням і споживанням.

Отже, інфляційні процеси що неспроможні розглядатися як прямий результат лише певної політики. З вище сказаного, можна припустити, що інфляції (у різних його проявах) носить не випадковий, а дуже стійкий й практично безумовний характер.

Усі види інфляції мають складні, різноманітні і дуже значних економічних і соціальних наслідків всім суб'єктів господарювання. Невеликі темпи інфляції сприяють зростання цін і норми прибутку, будучи, в такий спосіб, чинником тимчасового пожвавлення кон'юнктури. З розвитком інфляція перетворюється на серйозну перешкоду для відтворення, загострює економічне й соціальне напруженість у суспільстві.

До негативних наслідків інфляційних процесів ставляться: зниження реальних доходів населення і знецінення заощаджень населення; втрата у виробників зацікавленості у створенні якісних товарів; обмеження продажу сільськогосподарських продуктів у місті сільськими виробниками з падіння зацікавленості, чекаючи підвищення ціни продов ольство; погіршення умов життя переважно в представників соціальних груп з твердими доходами (пенсіонерів, службовців, студентів).

Резюмуючи усі наведені вище сказане, можна сказати: інфляція – це складний економічний процес, в поміркованих проявах якого є частка користі й можливі вигоди, в критичних само одержувати його висловлюваннях чимала загроза економічну політику держави, та її громадянам, зокрема.

Нормалізація грошового обігу євро і протидія інфляції вимагають вивірених, гнучких рішень, наполегливо і цілеспрямовано які у життя.

Подолати інфляцію можна тільки перебудувавши господарський механізм та виключивши ринкові регулятори, що можливо лише за умови стабільності політичної ситуації.

Бібліографічний список

1. Браунінг П. Сучасні економічні теорії — буржуазні концепції. М., 1987.

2. Булатів О.С. «Економіка» М., 1996 р

3. Дроздов У. Критика буржуазних теорій регулювання грошової системи капіталізму. М., 1972.С.22

4. КейнсДж.М. Загальна теорія зайнятості, відсотка голосів і грошей. М., 1978.

5. Критика сучасних буржуазних теорій фінансів, від грошей і кредиту.

6. Маркс До. Економічні рукописи, 1857—1861. М., 1980.Ч.1.

7. РодіоновС.С, Бабічева Ю.О.Денежно-кредитное регулювання капіталістичної економіки. М., 1991.

8. Чарльз Р. Гейсст. Історія Уолл-стріт. - М.: Квартет-Пресс (бібліотека Атон), 2001. - 69-115 с.

9. Чепурин М. Н.. «Курс економічної теорії» Кіров, 1995 р. журнал «Економіка й бізнес» №5 1996 р.





Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 256 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...