![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Міжпроцесна взаємодія (Inter Process Сommunication, IPC) - обмін даними між потоками одного та/або різних процесів. Реалізується за допомогою механізмів, що надаються ядром ОС або процесом, що використовують механізми ОС і реалізують нові можливості IPC. Може здійснюватися як на одному комп'ютері, так і між декількома комп'ютерами мережі.
Взаємодія процесів - основа для розпаралеленого, ефективного вирішення завдань за допомогою групи процесів, координуючих свої дії один з одним.
З погляду взаємозв'язку, процеси підрозділяються на незалежн і і взаємодіючі.
Незалежний процес - процес, ніяк не пов'язаний з іншими процесами, який не може впливати на виконання інших процесів або перебувати під їх впливом.
Взаємодіючий (спільний) процес - це процес, який може впливати на виконання інших процесів або перебувати під їх впливом. Переваги взаємодіючих процесів очевидні:
· Спільне використання даних; процеси можуть працювати з загальними даними, за умови їх синхронізації
· Прискорення обчислень;
· Модульність: організація взаємодіючих процесів - це метод паралельного рішення задач;
· Зручність.
З погляду видів взаємозв'язку батьківського та дочірнього процесів, процеси поділяються на незалежні, підлеглі і співпроцеси:
Підлеглий процес – процес, залежить від процесу-батька. Підлеглий процес знищується при знищенні батьківського процесу. Батьківськи процес перед своїм завершенням повинен чекати завершення всіх своїх підлеглих процесів.
Незалежний процес – дочірній процес, виконуваний незалежно від процесу-батька.
Співпроцес – процес, рівноправно взаємодіє з іншими такими ж процесами; зберігає своє поточне локальне управління.
Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 229 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!