Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема 10. Досудове та мирове врегулювання як форма вирішення господарських спорів. Медіація



(2 години)

1. Поняття «господарський спір» та форми його вирішення (врегулювання).

2. Поняття досудового порядку врегулювання господарських спорів, історія його виникнення та значення для сучасної практики застосування.

3. Порядок пред’явлення і розгляду претензій та виникаючі у зв’язку із цим правові наслідки.

4. Особливість пред’явлення та розгляду претензій органами транспорту, у тому числі у міжнародному залізничному вантажному сполученні.

5. Врегулювання розбіжностей, що виникають при укладанні, зміні та розірванні господарських договорів.

6. Порядок укладання мирової угоди в господарському процесі та її процесуального оформлення (реалізації).

7. Поняття медіації як форми правової роботи.

Задача 1.

Між ВАТ „Краяни” та ТОВ „Світоч” виник спір з приводу виконання договору купівлі-продажу. ВАТ „Краяни” звернулося з позовом до господарського суду за захистом своїх інтересів. Представник ТОВ „Світоч” в суд не з’явився, мотивуючи тим, що ВАТ „Краяни” не застосувало заходи досудового врегулювання спору, а саме претензійний порядок. Зазначений порядок в договорі між товариствами не був зафіксовано. Чи правомірні дії ТОВ „Світоч”. Як в цьому разі має діяти суд?

Завдання 1:

Розкрийте зміст рішення Конституційного суду у справі про досудове врегулювання спорів.

Завдання 2:

Змоделюйте претензію із приводу виникнення прострочення платежу за два місяці за поставку лісоматеріалів між ВАТ „К” та ПП „Мрія”.

Основна література:

1. Господарський процесуальний кодекс України: Закон України від 06 листопада 1991 р. // Відомості Верховної Ради України. - 1992. - № 6. – Ст. 56.

2. Про виконавче провадження: Закон України від 22.04.1999 р. // Відомості Верховної Ради України. - 1999. - № 24.- Ст. 207.

3. Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його бункрутом: Закон Украхни від 14 травня 1992 р. в редакції Закону України від 30 червня 1999 р. // ВВР України. – 1992. - № 21. – Ст. 296.

4. Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним зверненням Товариства з обмеженою відповідальністю „Торговий Дім „Кампус Коттон Клаб” щодо офіційного тлумачення положення частини другої статті 124 Конституції України (справа про досудове врегулювання спорів) від 09.07.2002 р.

5. Правила заявлення та розгляду претензій, затвердженими наказом Мінтрансу України від 21.11.2000 N 644// http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0568-02

6. Угода про міжнародне залізничне вантажне сполучення (СМГС), яка діє з 1 листопада 1951 року

7. Господарське процесуальне право: Підручник / О.П. Подцерковний, О. О. Квасніцька, Т. В. Степанова та ін.; за ред. О. П. Подцерковного, М. Ю. Картузова. – Х.:Одіссей, 2011. – 400 с.

8. Беляневич В.Е. Господарський процесуальний кодекс України: Наук.практ комент. – К.: Юстиніан, 2008. – 872 с.

Додаткова література:

9. Абрамов Н.А. Обновленный хозяйственный процесс: курс лекций. Х., 2012. – 192 с.

10. Арбитражный процесс: Учебник для вузов / Под ред. проф. М. Треушникова. – М., 1993.

11. Боровик С.С., Джунь В.В., Мудрий С.М. Захист прав суб’єктів господарювання в арбітражних судах України. – К.: Оріяни, 2001. – 228 с.

12. Кройтор В.А. Претензии и иски в практике разрешения хозяйственных споров: Науч.-практ. пособие. – Х.: Эспада, 2001. – 356 с.

13. Притика Д.М., Тітов М.І., Щербина В.С. та ін. Арбітражний процес: Навчальний посібник. – Харків, 1999. – 346 с.

14. Фединяк Л. Примірювальні процедури та медіація як способи вирішення зовнішньоекономічних спорів: правотворчий досвід України та іноземних держав // Підприємництво господарство і право. – 2006. – № 2. – С. 3-6.

Тема 11, 12. Вирішення господарських спорів третейськими судами. Провадження у справах про оскарження рішень третейських судів та про видачу виконавчих документів на їх примусове виконання

(2 години)

1. Поняття та правові засади діяльності третейських судів.

2. Повноваження третейського суду щодо вирішення господарських спорів.

3. Договірне застереження щодо арбітражного розгляду справи. Міжнародний комерційний арбітраж, Міжнародна морська арбітражна комісія та Регламент.

4. Рішення третейського суду та його правові наслідки.

5. Оскарження рішення третейського суду.

6. Порядок видачі виконавчого документа на виконання рішення третейського суду.

Задача 1.

Підчас розгляду справи Міжнародним комерційним арбітражним судом при ТПП України між підприємством з іноземними інвестиціями (позивач) та приватним підприємцем – громадянином України останній заявив клопотання про припинення провадження у справі у зв’язку із тим, що, по-перше, підприємство – позивач не є нерезидентом, а отже спір не відноситься до компетенції цього арбітражу. А по-друге, у зв’язку із встановленням п. 5 договору, що не чітко визначив арбітражний орган: «Спір підлягає вирішенню в комерційному арбітражі України». Яке рішення із цього клопотання має прийняти МКАС.





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 458 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...