Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

A.Sinus costodiaphragmaticus pleurae B.Sinus costomediastinalis pleurae A. 18 страница



GG. Дiя норадреналiну

102. При розтинi тiла жiнки 50-ти рокiв,померлої вiд серцевої недостатностi, знайдено дифузне збiльшення щитопо-дiбної залози. Мiкроскопiчно: перетво-рення призматичного епiтелiю фолiку-лiв у цилiндричний, пролiферацiя епiте-лiю з утворенням сосочкiв, розрiджен-ня колоїду та лiмфоплазмоцитарна iн-фiльтрацiя строми; в серцi - гiпертро-фiя лiвого шлуночка, серозний набряк та лiмфоїдна iнфiльтрацiя строми, в пе-чiнцi - серозний набряк. Який з перелi-чених дiагнозiв найбiльш iмовiрний?


EE. Дифузний токсичний зоб

FF. Ендемiчний зоб

GG. Зоб Хашiмото

HH. Зоб Риделя

II. Гострий тиреоїдит

103. Пацiєнт через 15 дiб пiсля по-вернення з багатомiсячного плавання в районах Середземномор’я та Захi-дної Африки вiдчув слабкiсть, голов-ний бiль, перiодичнi пiдвищення темпе-ратури. Лiкар запiдозрив у хворого ма-лярiю. Який iз перерахованих методiв є найбiльш адекватним в дiагностицi да-ного захворювання?

EE. Мiкроскопiчний

FF. Бiологiчний

GG. Алергiчний

HH. Мiкробiологiчний

II. Серологiчний

104. У вагiтної жiнки взяли кров дляпiдтвердження клiнiчного дiагнозу "то-ксоплазмоз". Яка iз перерахованих се-рологiчних реакцiй має дiагностичне значення?

EE. Реакцiя зв’язування комплементу

FF. Реакцiя нейтралiзацiї

GG. Реакцiя гемадсорбцiї

HH. Реакцiя аглютинацiї

II. Реакцiя гальмування гемаглютинацiї

105. У здорових батькiв, спадковiстьяких не обтяжена, народилась дитина з чисельними вадами розвитку. Цито-генетичний аналiз виявив в соматичних клiтинах дитини трисомiю за 13-ю хро-мосомою (синдром Патау). З яким яви-щем пов’язане народження такої дити-ни?

EE. Порушення гаметогенезу

FF. Соматична мутацiя

GG. Рецесивна мутацiя

HH. Домiнантна мутацiя

II. Хромосомна мутацiя

106. У хворого, який скаржиться на по-лiурiю i полiдипсiю, знайдено цукор в сечi. Вмiст цукру в плазмi кровi у нормi. З чим пов’язаний механiзм глюкозурiї у хворого?


Крок 1 Загальна лiкарська пiдготовка (україномовний варiант, вiтчизнянi студенти) 2011 рiк  

EE. Порушення реабсорбцiї глюкози в канальцях нефрону

FF. Порушення фiльтрацiї глюкози в клубочковому вiддiлi нефрону

GG. Недостатня продукцiя iнсулiну пiд-шлунковою залозою

HH. Iнсулiнорезистентнiсть рецепторiв клiтин

II. Гiперпродукцiя глюкокортикоїдiв наднирниками

107. Пiд час об’єктивного обстеженняхворого з дiагнозом: атеросклероти-чний мiокардiосклероз, лiкар встано-вив феномен дефiциту пульсу. При якiй формi порушення серцевого ритму спо-стерiгається такий феномен?

EE. Миготлива аритмiя

FF. Iдiовентрикулярний ритм

GG. Передсердно-шлуночковий ритм

HH. Брадикардiя

II. Синусова екстрасистолiя

108. На препаратi представлено орган,покритий сполучнотканинною капсу-лою, вiд якої вiдходять трабекули. В органi можна розрiзнити кiркову речо-вину, де мiстяться лiмфатичнi вузлики та мозкову речовину, представлену тя-жами лiмфоїдних клiтин. Який орган представлений на препаратi?

EE. Лiмфатичний вузол

FF. Тимус

GG. Селезiнка

HH. Червоний кiстковий мозок

II. Мигдалики

109. До лiкаря звернулася жiнка 25-тирокiв зi скаргами на дисменорею та безплiддя. При обстеженнi виявлено: зрiст жiнки 145 см, недорозвиненi вто-риннi статевi ознаки, на шиї крилоподi-бнi складки. При цитологiчному дослi-дженнi в соматичних клiтинах не вияв-лено тiлець Барра. Який дiагноз вста-новив лiкар?

EE. Синдром Шерешевського-Тернера

FF. Синдром Клайнфельтера

GG. Синдром Моррiса

HH. Синдром трисомiї Х

II. -

110. У хворої внаслiдок запалення пору-шена ендокринна функцiя фолiкуляр-них клiтин фолiкулiв яєчника. Синтез яких гормонiв буде пригнiчений?


EE. Естрогени

FF. Прогестерон

GG. Лютропiн

HH. Фолiкулостимулюючий гормон

II. Фолiстатин

111. Хворому на гострий iнфаркт мiо-карда у комплекснiй терапiї було при-значено гепарин. Через деякий час пi-сля введення даного препарату з’яви-лась гематурiя. Який антагонiст гепа-рину необхiдно ввести хворому для усу-нення даного ускладнення?

EE. Протамiну сульфат

FF. Вiкасол

GG. Амiнокапронова кислота

HH. Неодикумарин

II. Фiбриноген

112. У хворого на хронiчну серцеву не-достатнiсть, незважаючи на терапiю кардiотонiчними засобами i тiазидовим дiуретиком, зберiгаються набряки i ви-никла загроза асциту. Який препарат слiд призначити для пiдсилення дiуре-тичного ефекту застосованих лiкiв?

EE. Спiронолактон

FF. Фуросемiд

GG. Амiлорид

HH. Клопамiд

II. Манiтол

113. Пацiєнта турбують полiурiя (7 л надобу) i полiдипсiя. При обстеженнi не виявлено нiяких розладiв вуглеводного обмiну. Дисфункцiя якої ендокринної залози може бути причиною даних по-рушень?

Z. Нейрогiпофiз

AA. Аденогiпофiз

BB. Острiвцi пiдшлункової залози

CC. Кора наднирникiв

DD. Мозкова речовина наднирникiв

114. У жiнки 20-ти рокiв пiд час меди-чного огляду при пальпацiї в молочнiй залозi виявлено щiльний iнкапсульова-ний вузол дiаметром 1,0 см. Результат пiсляоперацiйного бiопсiйного дослi-дження: розростання сполучної ткани-ни навколо протокiв молочної залози та залозистi елементи рiзного дiаметру, що не утворюють часточок, без ознак клiтинного атипiзму. Яка вiдповiдь па-тологоанатома?


Крок 1 Загальна лiкарська пiдготовка (україномовний варiант, вiтчизнянi студенти) 2011 рiк  

Z. Фiброаденома

AA. Фiброма

BB. Метастаз раку

CC. Аденома

DD. Фiброзний рак

115. У хворого iз швидко наростаю-чою внутрiшньомозковою гiпертензi-єю дiагностована пухлина мозку. Пiд час операцiї видалена пухлина тiм’яно-скроневої частки, м’якої консистенцiї, на розрiзi строкатого вигляду. Гiстоло-гiчно пухлина побудована з полiмор-фних гiперхромних клiтин з утворен-ням псевдорозеток та великої кiлькостi судин, дiлянками некрозiв i кровови-ливами. Який найбiльш iмовiрний дiа-гноз?

Z. Глiобластома

AA. Олiгодендроглiома

BB. Арахноїдендотелiома

CC. Астроцитома

DD. Менiнгiома

116. У хворого з кровотечею розвину-лась гостра ниркова недостатнiсть, що спричинила смерть. На аутопсiї макро-скопiчно: нирки збiльшенi з широким блiдо-рожевим кiрковим шаром, рiзко вiдмежованим вiд темно-червоних пi-рамiд. Мiкроскопiчно: вiдсутнiсть ядер епiтелiю звивистих канальцiв, тубуло-рексiс, венозний застiй, ядра клiтин су-динних клубочкiв та прямих канальцiв збереженi. Яка патологiя нирок розви-нулась у хворого?

Z. Некронефроз

AA. Iнфаркт

BB. Гломерулонефрит

CC. Пiєлонефрит

DD. Нефроз

117. З метою масового обстеження сту-дентiв на носiйство S.aureus перед ви-робничою практикою у дитячому вiд-дiленнi клiнiчної лiкарнi було викори-стано елективне середовище з метою отримання чистої культури цього збу-дника. Яке з перерахованих середовищ було використано?

Z. Жовтково-сольовий агар

AA. Середовище Ендо

BB. М’ясо-пептонний агар

CC. Середовище Вiльсона-Блера

DD. Кров’яний телуритовий агар

118. В кровi хворого виявлено високийвмiст галактози, концентрацiя глюко-зи знижена. Вiдмiчена розумова вiдста-лiсть, помутнiння кришталика. Яке за-


хворювання має мiсце?

Z. Галактоземiя

AA. Лактоземiя

BB. Цукровий дiабет

CC. Стероїдний дiабет

DD. Фруктоземiя

119. Пiд час бiйки у чоловiка виниклазупинка серця внаслiдок сильного уда-ру у верхню дiлянку передньої черевної стiнки. Який iз зазначених механiзмiв спричинив зупинку серця?

Z. Парасимпатичнi безумовнi рефлекси

AA. Симпатичнi безумовнi рефлекси

BB. Парасимпатичнi умовнi рефлекси

CC. Симпатичнi умовнi рефлекси

DD. Периферичнi рефлекси

120. У хворого, що надiйшов до хiрур-гiчного вiддiлення з ознаками гострого апендициту, виявленi наступнi змiни бi-лої кровi: загальна кiлькiсть лейкоци-тiв - 16 · 109/л. Лейкоцитарна формула: б.- 0, е.- 2%, ю.- 2%, п.- 8%, с.- 59%, л.-25%, м.- 4%. Як класифiкуються зазна-ченi змiни?

Z. Нейтрофiлiя з регенеративним зсу-вом влiво

AA. Нейтрофiлiя з зсувом вправо

BB. Нейтрофiлiя з дегенеративним зсу-вом влiво

CC. Лейкемоїдна реакцiя за нейтрофiль-ним типом

DD. Нейтрофiлiя з гiперрегенеративним зсувом влiво

121. У людини визначили частоту сер-цевих скорочень за пульсом. Вона до-рiвнює 120/хв. Якою при цьому є три-валiсть серцевого циклу?

Z. 0,5 с

AA. 0,7 с

BB. 0,8 с

CC. 0,9 с

DD. 1,0 с

122. У хворого iз вираженим пневмо-склерозом пiсля перенесеного iнфiль-тративного туберкульозу легень роз-винулась дихальна недостатнiсть. До якого патогенетичного типу вона вiд-носиться?

Z. Рестриктивний

AA. Обструктивний

BB. Дисрегуляцiйний

CC. Рефлекторний

DD. Апнеїстичний


Крок 1 Загальна лiкарська пiдготовка (україномовний варiант, вiтчизнянi студенти) 2011 рiк  

123. Пiсля перенесеної стрептококо-вої iнфекцiї у чоловiка дiагностовано гострий гломерулонефрит. Найбiльш iмовiрно, що ураження базальної мем-брани ниркових тiлець виникає внаслi-док алергiчної реакцiї такого типу:

Z. Iмунокомплексна

AA. Анафiлактична

BB. Цитотоксична

CC. Сповiльнена

DD. Стимулююча

124. До лiкаря звернулась мати з приво-ду поганого самопочуття дитини - вiд-сутнiсть апетиту, поганий сон, дратiв-ливiсть. При бiохiмiчному дослiдженнi в кровi виявлено вiдсутнiсть ферменту глюкоцереброзидази. Для якої патоло-гiї це характерно?

Z. Хвороба Гоше

AA. Хвороба Тея-Сакса

BB. Хвороба Нiмана-Пiка

CC. Хвороба Гiрке

DD. Хвороба Помпе

125. Дитина 9-ми мiсяцiв харчуєтьсяштучними сумiшами, якi не збалансо-ванi за вмiстом вiтамiну B 6. У дитини спостерiгається пелагроподiбний дер-матит, судоми, анемiя. Розвиток судом може бути пов’язаний з порушенням утворення:

Z. ГАМК

AA. Гiстамiну

BB. Серотонiну

CC. ДОФА

DD. Дофамiну

126. Внаслiдок отруєння неякiсноюїжею хворому було промито шлунок розчином калiю перманганату. Який механiзм дiї цього засобу?

Z. Вивiльнення атомарного кисню

AA. Вивiльнення хлору

BB. Вивiльнення йоду

CC. Порушення синтезу ферментiв ди-хального ланцюга

DD. Порушення мембран бактерiй

127. Чоловiк протягом 3-х рокiв пра-цював в однiй iз африканських країн. Через мiсяць пiсля переїзду до України звернувся до офтальмолога зi скаргами на бiль в очах, набряки повiк, сльозото-чивiсть i тимчасове послаблення зору. Пiд кон’юнктивою ока були виявленi гельмiнти розмiрами 30-50 мм, якi ма-ли видовжене ниткоподiбне тiло. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?


X. Фiлярiоз

Y. Дифiлоботрiоз

Z. Аскаридоз

AA. Ентеробiоз

BB. Трихоцефальоз

128. У пацiєнта з бронхiальною астмоюза допомогою шкiрних алергiчних проб встановлено сенсибiлiзацiю алергеном тополиного пуху. Який фактор iмунної системи вiдiграє вирiшальну роль в роз-витку цього iмунопатологiчного стану?

W. IgE

X. IgD

Y. IgM

Z. Т-лiмфоцити

AA. IgG

129. У пацiєнта дiагностовано компре-сiйний перелом поперекового хребця. При цьому рiзко збiльшилась кривизна лордозу поперекового вiддiлу хребта. Ушкодженням якої зв’язки може су-проводжуватись така змiна кривизни хребта?

Z. Передня поздовжня

AA. Задня поздовжня

BB. Жовта

CC. Клубово-поперекова

DD. Мiжостиста

130. При дослiдженнi пiдозрiлих м’я-сних продуктiв (сосиски), що мали ха-рактерних гнилiсний запах, було видi-лено рухливi грамнегативнi паличкови-днi мiкроорганiзми, що добре росли на МПА з ефектом "роїння". При посiвi в конденсацiйну воду мiкроорганiзми на поверхнi середовища утворювали налiт димчасто-блакитного кольору. Який мi-кроорганiзм мiг спричинити гнилiсний розпад даного продукту?

Z. Протей

AA. Кишкова паличка

BB. Сальмонели

CC. Холерний вiбрiон

DD. Шигели дизентерiї

131. До лабораторiї доставлено кровхворого з пiдозрою на черевний тиф для проведення серологiчного дослi-дження. Реакцiю Вiдаля поставив недо-статньо квалiфiкований лаборант, який обмежився використанням тiльки О-та Н-дiагностикумiв iз сальмонел ти-фу. Якi ще дiагностикуми слiд було ви-користати для правильної постановки реакцiї Вiдаля?


Крок 1 Загальна лiкарська пiдготовка (україномовний варiант, вiтчизнянi студенти) 2011 рiк  

Z. Паратифiв А та В

AA. К та Vi дiагностикуми сальмонел тифу

BB. Холери та дизентерiї

CC. Висипного та поворотного тифiв

DD. Еритроцитарнi О- та Н-дiагностикуми

132. У дитини виявлена схильнiсть доожирiння, яка є результатом дiатезу. Назвiть вид дiатезу, при якому найча-стiше може розвинутись ожирiння:

Z. Нервово-артритичний

AA. Ексудативно-катаральний

BB. Лiмфатико-гiпопластичний

CC. Астенiчний

DD. -

133. Iнозитолтрифосфати в тканинахорганiзму утворюються в результатi гi-дролiзу фосфатидилiнозитолдифосфа-тiв i вiдiграють роль вторинних посе-редникiв (месенджерiв) в механiзмi дiї

гормонiв. Їхнiй вплив у клiтинi спрямо-ваний на:

Z. Вивiльнення iонiв кальцiю з клiтин-них депо

AA. Активацiю аденiлатциклази

BB. Активацiю протеїнкiнази А

CC. Гальмування фосфодiестерази

DD. Гальмування протеїнкiнази С

134. У хворого спостерiгаються гемора-гiї, в кровi знижена концентрацiя про-тромбiну. Недостатнiсть якого вiтамiну призвела до порушення синтезу цього фактору згортання кровi?

Z. K

AA. A

BB. D

CC. C

DD. E

135. При отруєннi невiдомим препара-том у пацiєнта спостерiгались сухiсть слизової оболонки рота та розширен-ня зiниць. З яким впливом пов’язана дiя цього препарату?

Z. Блокада M -холiнорецепторiв

AA. Стимуляцiя M -холiнорецепторiв

BB. Стимуляцiя H -холiнорецепторiв

CC. Стимуляцiя адренорецепторiв

DD. Блокада адренорецепторiв

136. У вiдпочиваючого в санаторiї у ре-зультатi сонячного опiку на шкiрi спи-ни утворилися мiхурцi, заповненi свi-тлою рiдиною, оточенi зоною гiпере-мiї, болiснi. Який з перерахованих ме-


ханiзмiв лежить в основi формування ексудацiї у вогнищi запалення?

Z. Збiльшення колоїдно-осмотичного тиску в тканинi

AA. Зменшення виведення рiдини з тка-нини

BB. Зменшення рiвня кейлонiв у тканинi

CC. Збiльшення кiлькостi лiзосомальних ферментiв

DD. Емiграцiя лейкоцитiв з судин

137. У лабораторiї особливо небезпе-чних iнфекцiй проводиться мiкроско-пiчне дослiдження патологiчного мате-рiалу вiд хворого з пiдозрою на чуму, забарвленого за Гiнсом-Буррi. Яку вла-стивiсть збудника дозволяє визначити даний метод?

Z. Капсулоутворення

AA. Спороутворення

BB. Кислотостiйкiсть

CC. Лугостiйкiсть

DD. Наявнiсть зерен волютину

138. Внаслiдок вираженого зниженняконцентрацiї кальцiю в плазмi кровi у дитини 2-х рокiв виникли тетанiчнi ско-рочення дихальних i глоткових м’язiв. Зниження секрецiї якого гормону мо-же бути причиною цього?

Z. Паратгормон

AA. Тиреокальцитонiн

BB. Альдостерон

CC. Соматотропiн

DD. Кортизол

139. У хворого з лихоманкою та виси-пкою на шкiрi пiсля обстеження за до-помогою серологiчних реакцiй постав-лений дiагноз фасцiольоз. Було вста-новлено, що хворий заразився шляхом споживання сирої води з рiчки. Яка ста-дiя життєвого циклу фасцiоли iнвазiйна для людини?

U. Адолескарiй

V. Метацеркарiй

W. Яйце

X. Мiрацидiй

Y. Фiна

140. До лiкаря-педiатра звернулись ба-тьки новонародженої дитини зi скарга-ми на видiлення рiдини (сечi) в дiлянцi пупка. Яка вроджена вада у дитини?


Крок 1 Загальна лiкарська пiдготовка (україномовний варiант, вiтчизнянi студенти) 2011 рiк  

U. Незрощена сечова протока

V. Дивертикул Меккеля

W. Розщеплення сечiвника

X. Пупкова грижа

Y. Пахвинна грижа

141. При харчовому отруєннi видiленакультура анаеробних грампозитивних спороутворюючих паличок. До якого виду, найбiльш iмовiрно, вiдноситься видiлений збудник?

P. C. perfringens

Q. Proteus vulgaris

R. P.mirabilis

S. Vibrio parahemolyticus

T. Esherichia coli

142. До бактерiологiчної лабораторiїдоставленi блювотнi маси хворого з пi-дозрою на холеру. З матерiалу пригото-ваний препарат "висяча крапля". Який метод мiкроскопiї буде використаний для виявлення збудника по його рухли-востi?

P. Фазово-контрастна

Q. Електронна

R. Iмунна електронна

S. Люмiнесцентна

T. Iмерсiйна

143. У результатi радiацiйного випромi-нювання ушкодженi стовбуровi гемо-поетичнi клiтини. Утворення яких клi-тин сполучної тканини буде порушено?

P. Макрофаги

Q. Фiбробласти

R. Адiпоцити

S. Меланоцити

T. Перiцити

144. У потерпiлого з травмою голови ускроневiй дiлянцi дiагностовано епiду-ральну гематому. Яка з артерiй найiмо-вiрнiше пошкоджена?

P. Середня оболонкова

Q. Середня мозкова

R. Поверхнева скронева

S. Передня оболонкова

T. Задня вушна

145. У дитини спостерiгається затрим-ка фiзичного та розумового розвитку, глибокi порушення з боку сполучної тканини внутрiшнiх органiв, у сечi ви-явлено кератансульфати. Обмiн яких речовин порушений?


P. Глiкозамiноглiкани

Q. Колаген

R. Еластин

S. Фiбронектин

T. Гiалуронова кислота

146. У хворої 45-ти рокiв невроз, щопроявляється дратiвливiстю, безсон-ням, немотивованою тривогою. Який лiкарський засiб усуне всi симптоми?

P. Дiазепам

Q. Екстракт валерiани

R. Пiрацетам

S. Кофеїн-бензоат натрiю

T. Леводопа

147. У хворого пiсля вживання недобро-якiсної їжi розвинулася дiарея. На на-ступний день у нього знизився артерi-альний тиск, з’явились тахiкардiя, екс-трасистолiя. pH кровi складає 7,18. Цi порушення є наслiдком розвитку:

P. Негазового ацидозу

Q. Газового ацидозу

R. Негазового алкалозу

S. Газового алкалозу

T. Метаболiчного алкалозу

148. При ендоскопiї шлунка виявленаатрофiя слизової оболонки. Мiкроско-пiчно в бiоптатi виявлена пухлина, по-будована з ланцюжкiв атипових епiте-лiальних клiтин, розташованих серед тяжiв грубоволокнистої сполучної тка-нини; строма значно переважає над па-ренхiмою. Який найбiльш iмовiрний дi-агноз?

P. Скирозний рак

Q. Солiдний рак

R. Медулярний рак

S. Дрiбноклiтинний рак

T. Аденокарцинома

149. Слизова оболонка трубчастого ор-гану вкрита перехiдним епiтелiєм, утво-рює поздовжнi складки. М’язова обо-лонка складається з двох шарiв у верх-нiй половинi i трьох у нижнiй. Який це орган?

P. Сечовiд

Q. Сечовий мiхур

R. Стравохiд

S. Пряма кишка

T. Маткова труба

150. До лiкарнi доставлений хворий зотруєнням iнсектицидом - ротеноном. Яка дiлянка мiтохондрiального ланцю-га переносу електронiв блокується цi-


Крок 1 Загальна лiкарська пiдготовка (україномовний варiант, вiтчизнянi студенти) 2011 рiк  

єю речовиною?

P. НАДН-коензим Q-редуктаза

Q. Сукцинат-коензим Q-редуктаза

R. Коензим Q-цитохром С-редуктаза

S. Цитохром С-оксидаза

T. АТФ-синтетаза

151. У хворого, який довготривало при-ймав преднiзолон, в результатi вiдмiни препарату виникло загострення захво-рювання, зниження артерiального ти-ску, слабкiсть. З чим можна зв’язати цi прояви?

P. Виникнення недостатностi кори наднирникiв

Q. Сенсибiлiзацiя до препарату

R. Звикання до препарату

S. Гiперпродукцiя АКТГ

T. Кумуляцiя препарату

152. У дитини 7-ми рокiв, хворої на ан-гiну, був взятий матерiал (мазок з по-верхнi мигдаликiв) i засiяний на кров’-яний агар. Через добу виросли колонiї стрептококiв, навколо яких середови-ще стало прозорим. Наявнiсть якого фактору патогенностi у збудника вия-вило це дослiдження?

P. Гемолiзин

Q. Ендотоксин

R. Нейрамiнiдаза

S. Бета-лактамаза

T. Лейкоцидин

153. У хворого на алкоголiзм почавсяалкогольний психоз iз вираженим пси-хомоторним збудженням. Який препа-рат з групи нейролептикiв слiд призна-чити для швидкої допомоги?

P. Амiназин

Q. Дiазепам

R. Натрiю бромiд

S. Резерпiн

T. Фторотан

154. При оглядi дитини 4-х рокiв зi скар-гами на загальну слабкiсть, бiль у гор-лi та утруднене ковтання лiкар запiдо-зрив дифтерiю та направив матерiал до бактерiологiчної лабораторiї. На яке диференцiально-дiагностичне поживне середовище слiд засiяти матерiал для видiлення збудника дифтерiї?


P. Кров’яно-телуритовий агар

Q. Середовище Ендо

R. Середовище Плоскiрєва

S. Середовище Сабуро

T. Середовище Левенштейна-Йєнсена

155. Серед антиатеросклеротичнихпрепаратiв, що застосовуються з ме-тою профiлактики та лiкування атеро-склерозу, є левостатин. Вiн дiє шляхом:

P. Гальмування бiосинтезу холестерину

Q. Пригнiчення всмоктування холесте-рину в кишечнику

R. Активацiї метаболiзму холестерину

S. Стимулювання екскрецiї холестери-ну з органiзму

T. Усiма наведеними шляхами

156. У хворого пiд час ендоскопiчно-го обстеження на слизовiй оболонцi шлунка виявлено кiлька ерозiй. Який iз зазначених лiкарських засобiв мiг спри-чинити таке ускладнення?

P. Диклофенак-натрiй

Q. Дiазепам

R. Глауцин

S. Дигоксин

T. Фамотидин

157. При лабораторному дослiдженнi ухворого виявили стеаторею. Вкажiть фермент, недостатнiсть дiї якого при-звела до виникнення цього симптому:

P. Лiпаза

Q. Амiлаза

R. Пепсин

S. Лактаза

T. Хiмотрипсин

158. Людина впродовж тривалого часувживала їжу, бiдну на метiонiн, внаслi-док чого у неї спостерiгалися розлади функцiї нервової та ендокринної си-стем. Це може бути наслiдком пору-шення синтезу:

P. Адреналiну





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 458 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.048 с)...