Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Рух поїздів при електрожезловій системі



8.1 “На малодіяльних ділянках і під’їзних коліях як засіб зв’язку під час руху поїздів допускається застосовувати електрожезлову систему і телефон” (з п.16.25 Правил технічної експлуатації залізниць України).

При електрожезловій системі дозволом на зайняття поїздом перегону служить жезл даного перегону, що вручається машиністу.

8.2 Пристрої електрожезлової системи не повинні допускати вилучення із жезлових апаратів водночас більше одного жезла.

Жезлові апарати, що встановлюються у приміщеннях стрілочних постів, не повинні допускати можливості вилучення жезла із апарата без дозволу чергового по цій станції.

8.3 Кожний жезл повинен мати порядковий номер, серію та найменування станцій, що обмежують перегін. Кожному перегону повинна відповідати своя серія жезлів. Встановлення жезлових апаратів однієї серії допускається не частіше, ніж через три перегони, а на підходах до вузлів - через два. В жезлових апаратах обох станцій, що обмежують перегін, при відсутності на ньому поїздів, повинно бути в сумі парне число жезлів.

8.4 Жезлові апарати станцій, з яких проводиться відправлення поїздів з підштовхуючим локомотивом, що повертається з перегону на станцію, мають доповнюватися приладами з ключем-жезлом.

Конструкція жезлового апарата, доповненого приладом з ключем-жезлом, не повинна допускати вилучення з апарата ключа-жезла до вилучення основного жезла або вилучення основного жезла при вилученому ключі-жезлі.

8.5 Жезлові апарати станцій, з яких проводиться відправлення поїздів з підштовхуючим локомотивом, що прямує до сусідньої станції, повинні мати жезли, які розгвинчуються. Кожний жезл, що розгвинчується, повинен складатися з двох частин: “жезла” і “білета”. Жезлові апарати з жезлами, що розгвинчуються, застосовуються також в умовах організації руху поїздів з розмежуванням часом.

8.6 Черговий по станції має право передати без пропуску через жезловий апарат жезл, одержаний з поїзда, що прибув, на поїзд, який відправляється на той же перегін; у цьому випадку необхідно попередньо одержати згоду чергового по сусідній станції, на яку відправляється поїзд. На станціях, де жезлові апарати мають ключі-жезли, передавати жезли без пропуску через жезловий апарат забороняється.

8.7 Обмін жезлів проводиться за допомогою механічних жезлообмінювачів або вручну, як правило, біля приміщення чергового по станції. При обміні жезлів вручну жезли повинні бути вкладені у жезлоподавачі. При безупинному пропусканні поїздів забороняється проводити обмін жезлів на вихідних горловинах.

8.8 Забороняється:

а) запитувати дозвіл на вилучення жезла до готовності поїзда до відправлення за винятком випадків безупинного пропускання поїздів або стоянки їх за розкладом не більше 5 хвилин;

б) зберігати діючі жезли не вкладеними в апарат;

в) провозити жезли на сусідній перегін.





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 586 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...