Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Баланс СП «Галич» станом на 30.01 ц.р., грн



Актив Сума Пасив Сума
Основні засоби (10)   Статутний капітал (40)  
Виробничі запаси (20)   Нерозподілений прибуток (44)  
Незавершене виробництво (23)   Короткострокові кредити банків (60)  
Поточний рахунок в національній валюті (311)   Розрахунки з постачальниками і підрядниками (63)  
Каса (30)   Розрахунки з бюджетом (64)  
Розрахунки з покупцями і замовниками (361)   Розрахунки з органами соціального страхування (65)  
Розрахунки з підзвітними особами (372)   Розрахунки за виплатами працівникам (66)  
Баланс   Баланс  

Подвійний запис господарських операцій за допомогою системи рахунків як способу поточного бухгалтерського обліку, дозволяє одержати безперервну інформацію про результати господарської діяльності для потреб планування, оперативного керівництва, контролю й аналізу.

Узагальнення даних обліку відбувається в оборотно-сальдових відомостях та звітності. Узагальнення даних за рахунками бухгалтерського обліку відбувається у оборотних відомостях (оборотно-сальдових відомостях) як за синтетичними, так і за аналітичними рахунками. У оборотно-сальдових відомостях показують обороти по дебету і кредиту рахунків, а також залишки на початок і кінець звітного місяця.

Оборотно-сальдова відомість по синтетичних рахунках має контрольне значення. В кінці оборотно-сальдової відомості по всіх колонках підраховують підсумки, за допомогою яких можна з’ясувати, чи не було допущено помилок при відображенні господарських операцій чи підрахунку залишків по рахунках бухгалтерського обліку.

За формою подання інформації оборотні (оборотно-сальдові) відомості можуть бути лінійні і шахові. Найпоширенішими є лінійна форма заповнення відомості..

Структуру та порядок складання лінійної форми оборотно-сальдової відомості подамо у таблиці 3.4. Для заповнення таблиці скористаємось даними попередніх таблиць і рисунку 3.5.

Перевірка правильності і повноти облікових записів на рахунках бухгалтерського обліку, відображених в оборотно-сальдовій відомості ґрунтується на закономірності рівностей підсумків по дебету і кредиту рахунків за місяць та рівності підсумків залишків по дебету і кредиту рахунків на кінець місяця.

Рівність підсумків дебетових і кредитових залишків на рахунках на початок місяця, зумовлена рівністю підсумків активу і пасиву балансу, який є підставою для запису початкових залишків на активних і пасивних рахунках.

Рівність підсумків оборотів по дебету і кредиту рахунків, зумовлена подвійним записом операцій, згідно з яким кожна операція в однаковій сумі записується по дебету і кредиту різних рахунків.

Рівність підсумків залишків по дебету і кредиту рахунків на кінець місяця зумовлена двома попередніми рівностями: якщо початкові залишки на рахунках рівні між собою, а також рівні суми оборотів, то і залишки активних і пасивних рахунків на кінець місяця в підсумку повинні бути рівні між собою.

Таблиця 3.4.





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 155 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...