Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема: Зміна та припинення зобов’язання



1. Зміна умов зобов’язання

2. Поняття та підстави припинення зобов’язання. Співвідношення із цивільно-правовою відповідальністю.

3. Підстави, порядок та правові наслідки односторонньої відмови від зобов’язання.

Нормативні акти:

1. Цивільний кодекс України 2003 року

2. Господарський кодекс України 2003 року

Література:

1. Блащук А.М. Поняття та класифікація способів припинення зобов’язань// Молодь у юридичній науці: Зб-к тез доп-й. Міжнар. наук. Конференції молодих вчених „Другі осінні юридичні читання”. – Хм., 2003

2. Коссак В.М. Проблеми припинення цивільно-правових зобов’язань в світлі нового Цивільного кодексу України// Гармонізація законодавства України з правом Європейського Союзу. – Л., 2003.

3. Коссак В.М. Розірвання, зміна і припинення договорів// Проблеми державотворення і захисту прав людини в Україні. – Матеріали УІІ регіональної наук.-практ. конференції. – 2002.

4. Лепех С.М. Підстави, порядок та правові наслідки відмови від договору// Проблеми державотворення і захисту прав людини в Україні. Матеріали ХІ регіон. наук.-практ. конференції (3-4 лютого 2005 р.). – Л., 2005.

5. Міхно О. Припинення цивільно-правового договору через неможливість його виконання// Підприємництво, господарство і право. – 2003. - № 11.

6. Павлодский Е.А. Невозможность исполнения обязательств в современном договорном праве// Проблемы современного гражданского права. – М.: Городец, 2000.

7. Примак В.Д. Неможливість виконання зобов’язання крізь призму цивільно-правової відповідальності// Вісник господарського судочинства. – 2002. - № 1.

8. Примак В.Д. Неможливість виконання зобов’язання у сучасному цивільному праві// Юридичний вісник України. – 2001. - № 33.

9. Процьків Н.М. Правове регулювання розірвання цивільно-правових договорів за цивільним законодавством України. Автореферат дис. канд. юрид. наук. – К., 2003

Задача 1.

Кузьміна звернулася у грудні 2004 року з позовом до Денисової про стягнення 300 гривень. В позовній заяві вона вказала, що Денисова у вересні 2003 року придбала у неї пальто вартістю 600 гривень, заплативши їй лише 300, а на решту – видала боргову розписку, за якою зобов’язувалася сплатити борг не пізніше 31 січня 2004 року, однак, гроші не повернула.

В суді Денисова пояснила, що у жовтні 2001 року після смерті матері виявила серед її документів боргову розписку, видану матері Кузьміною на суму 300 гривень, а тому вважає, що не повинна нічого їй повертати.

Вирішіть спір.

Задача 2.

Банк уклав з АТ «Помор» кредитний договір, за яким суму кредиту АТ повинно було отримувати рівними частинами щомісяця. Однак, на момент першої видачі банку стало відомо, що проти голови правління АТ порушена кримінальна справа зі звинуваченням у шахрайстві з фінансовими ресурсами. Банк відмовився від виконання своїх зобов’язань.

Чи правомірні дії банку?

Задача 3.

За позовом Таранової до Таранова про поділ спільного майна суд присудив піаніно дружині, але зі сплатою половини його вартості чоловікові. Таранова просила суд провести залік тієї суми, які вона має сплатити, і суми заборгованості по аліментах, які Таранов сплачує на їхню малолітню доньку.

Чи підлягає прохання Таранової задоволенню?

Задача 4.

Дмитрова позичила у брата 20000 гривень, які їй бракувало для придбання квартири. Через кілька місяців Дмитрова померла і брат за заповітом успадкував її квартиру. Повнолітня донька Дмитрової успадкувала усе інше майно матері.

Чи припинилось боргове зобов’язання Дмитрової?

Чи може брат Дмитрової вимагати повернення боргу чи його частини у її доньки?





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 452 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...