Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Інформаційні системи можна класифікувати за функціональною ознакою та рівнем управління.
Структура інформаційної системи може бути представлена як сукуп-ність її функціональних підсистем, відповідно, інформаційна система кла-сифікується за функціональною ознакою.
У практиці діяльності виробничих та комерційних об’єктів типовими видами діяльності, які визначають типову ознаку класифікації інформацій-них систем, є виробнича, маркетингова, фінансова, кадрова діяльність.
Виробнича діяльність пов’язана з безпосереднім випуском продукції і спрямована на створення і впровадження у виробництво науково-технічних новацій.
Маркетингова діяльність включає:
− аналіз ринку виробників і споживачів продукції, що випускається, аналіз продаж;
− організацію рекламної компанії з “просування” продукції;
− раціональну організацію матеріально-технічного постачання.
Фінансова діяльність пов’язана із організацією контролю і аналізу фінансових ресурсів організації на основі бухгалтерської, статистичної, оперативної інформації.
Кадрова діяльність спрямована на підбір і розстановку необхідних фахівців, а також ведення службової документації з різних аспектів.
Зазначені напрями діяльності визначають типовий набір інформацій-них систем:
− виробничі системи;
− системи маркетингу;
− фінансові системи і системи обліку;
− кадрові системи;
− інші типи систем, що виконують допоміжні функції залежно від спе-цифіки діяльності підприємства (організації).
У великих організаціях основна інформаційна система функціональ-ного призначення може складатись із кількох підсистем для виконання підфункцій. Наприклад, виробнича інформаційна система може мати такі підсистеми: управління запасами, управління виробничим процесом та ін.
Чим вище рівень управ-ління, тим менше обсяг робіт, виконуваних фахівцями і менеджерами за допомогою інформаційної системи. Однак, при цьому зростають склад-ність і інтелектуальні можливості інформаційної системи, її роль у прийн-ятті менеджером рішень. Будь-який рівень управління потребує інформації із всіх функціональних систем, але у різному обсязі і з різним ступенем узагальнення.
Основу піраміди становлять інформаційні системи, за допомогою яких співробітники виконують оперативне опрацювання даних, а мене-джери нижчої ланки виконують оперативне управління. Верхівка піраміди на рівні стратегічного управління змінює свою роль і стає стратегічною, підтримує діяльність менеджерів вищої ланки з прийняття рішень в умовах недостатньої структурованості поставлених завдань.
Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 814 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!