Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Місце функцій, методів і принципів менеджменту в системі та процесі управління, їх взаємозв’язок із категоріями управління графічно наведено на рис. 5.1.
Між принципами та методами менеджменту існує тісний взаємозв’язок. В цілому метод виступає в ролі способу реалізації принципів управління. Однак будучи в якості складової частини методу, принцип набуває в ньому кількісну, якісну, адресну, часову і простору визначеність.
Принципи управління в певній мірі формують і зміст управлінської діяльності, тобто в залежності від того, які і скільки принципів будуть перебувати в основі управління тим чи іншим об’єктом, буде змінюватися і функціональний зміст управлінської діяльності. Для реалізації будь-якого принципу управлінському персоналу необхідно провести ту чи іншу роботу. З іншої сторони, будь-яка функція управління виконується за допомогою певних методів, які в свою чергу включають в себе і принципи управління.
Принципи управління можна представити як правила поведінки керівника по здійсненню управлінських функцій. Розглянемо приклади взаємозв’язку принципів та функцій управління [12]:
· для реалізації функції “планування” використовується цілий ряд загальних та специфічних принципів: директивність, єдність інтересів усіх учасників діяльності, що планується, збалансованість, реалістичність, об’єктивність, оптимальність, системність;
· для реалізації функції “організування” – спеціалізація, пропорційність, ритмічність, прямоточність;
· для реалізації функції “координація” та “регулювання” – чіткість, надійність, оперативність, раціональність;
· для реалізації функції “контролювання” – своєчасність, всебічність, безперервність;
· для реалізації функції “аналіз” – об’єктивність, оперативність, конкретність, кількісна визначеність, порівнянність результатів, системність;
· для реалізації функції “обліку” – всебічність, оперативність, уніфікація облікових показників плану і фактичного стану об’єкту, точність, доступність, повнота, ясність, економічність, об’єктивність, своєчасність;
· для реалізації функції “керівництво” – створення і безперервна раціоналізація системи управління, робота з персоналом управління, активізація праці персоналу, стиль діяльності, норми поведінки.
Рис. 1. Взаємозв’язок категорій теорії управління [8]
Всі функції менеджменту взаємопов’язані. Їх не слід розглядати однобоко. Це складний, неоднозначний соціальний процес, який тісно пов’язаний із системою виробництва.
Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 1312 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!