![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Використання інфрачервоної техніки для діагностики стану конструкцій побудовано на використанні інфрачервоного випромінювання, яке являє собою електромагнітне випромінювання, що займає спектральну область між червоним кінцем видимого спектра з довжиною хвилі λ = 0,74 мкм та короткохвильовим радіовипромінюванням із довжиною хвилі λ = 1...2 мм.
Інфрачервоне випромінювання використовується для знаходження непрозорих для видимого світла включень. Інфрачервоне зображення дефекту можна отримати в прохідному, віддзеркаленому і власному випромінюванні об’єкта.
Приймачі інфрачервоного випромінювання перетворюють його енергію в iншi, якi можуть бути зафіксовані й заміряні звичайним способом, наприклад в електричну, з підключенням та виведенням інформації на монітор ЕОМ. У теплових приймачах реєструється підвищення температури теплочутливого елемента. У фотоелектричних приймачах поглинання інфрачервоного випромінювання призводить до виникнення або зміни електричного струму (напруги). Фотоелектричні приймачі мають селективні властивості, тобто вони чутливі лише у визначеній області спектра. На спеціальних пластинках в інфрачервоному випромiненнi можуть бути отримані фотографії.
Ця властивість дає можливість дистанційно аналізувати якість огороджуючих конструкцій.
Для перетворення інфрачервоного випромiнення в таке, що видно, використовуються тепловiзори або термовiзори. В цих приладах різниця температур відтворюється на екрані телевізора візуально: бiльш світлі ділянки відповідають поверхням із бiльш високою температурою. Тепловiзори дозволяють оцінити якість швів огороджуючих конструкцій, а також їх теплофізичні характеристики.
Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 740 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!