Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Введення



Зараз немає необхідності переконувати кого-небудь в тому, що 3-мірне комп'ютерне конструювання (проектування) є необхідним інструментом для створення сучасних технічних систем.

Розширення області застосування CAD/CAМ/CAE систем підштовхнуло створення програмного забезпечення доступного кваліфікованому інженерові на персональному комп’ютері. Швидкий розвиток комп'ютерної техніки (а для України перш за все персональних комп'ютерів) привів до того, що в даний час інженер (і студент) в змозі сформувати для себе достатньо потужне автоматизоване робоче місце конструктора (проектувальника).

У даному електронному посібнику розглядаються приклади використання інтегрованої САПР

Solid Works - однієї з кращих конструкторських систем середнього класу, яка включає великий набір систем для розрахунків і тому числі FlowSimulation – система типу «бази знань» для аеро, гидро, термо динамічних розрахунків.

Доброзичливий інтерфейс і високий інтелект сучасних 3-вимірних систем геометричного моделювання дозволяє стверджувати, що продуктивність конструктора в багато разів підвищується у порівнянні з традиційною технологією конструювання – креслярською технологією.

Це забезпечується:

- скороченням кількості помилок при конструюванні,

- скороченням часу конструювання,

- автоматизованим отриманням креслень по перевірених 3-мірних моделях деталей, вузлів, пристроїв(перевірка здійснюється в режимі збірки вузла, пристрою),

- швидким інженерним аналізом створеної конструкції.

1.1 Розробка тривимірної моделі деталі

Виконуючи дану лабораторну роботу студент відчує скорочення часу конструювання за рахунок скорочення часу введення конструктором в систему графічної інформації про деталь, яку він проектує.

Алгоритм побудови тривимірної моделі деталі.

Графічна інформація про деталь що проектується вводиться в систему у вигляді ескізів на заданих площинах. Засобом створення такої інформації є простий 2D графічний редактор (значно простіший ніж широко використовувані в креслярській технології AUTOCAD, КОМПАС та ін.).

Опис всіх команд тривимірного моделювання в даному посібнику не приводиться, тому що система Solid Works має хороший підручник і довідник в електронному вигляді.

За допомогою Редактора Ескізів створюються ескізи конструктивних елементів деталі. У нашому прикладі (рис.1) ми можемо виділити такі конструктивні елементи: 1. Основа. 2. Бобишка. 3. Колодязь. 4. Наскрізній отвір. 5.Паз. 6.Ребро.

Побудуємо тривимірні конструктивні елементи деталі у вказаному порядку.

рис.1 Модель деталі, яку ми повинні зробити (ізометрія).

  1. Робимо модель основи:

рис.2 Ескіз1 – ескіз основи рис.3 Модель основи

  1. Робимо модель бобишки:

рис.4 Ескіз 2 – ескіз бобишки рис.5 Модель основи і бобишки

4.Робимо модель колодязя

рис.6 Ескіз 3 – ескіз колодязя рис.7 Модель колодязя

рис.8 Ескіз4 – ескіз наскрізного отвору рис.9 Модель наскрізного отвору

рис.10 Ескіз 5 – ескіз паза рис.11 Модель паза

рис.12 Ескіз 6-ескіз ребра рис.13 Модель ребра

рис.14 Модель всієї деталі. Рис.15 Введена графічна інформація

Цю інформацію(рис.15) легше і простіше ввести чим креслення(рис.16).

Рис.16 Інформація для креслення.

Інформація для креслення запам'ятовується у форматах DWG або DXF, які читають масові і широко поширені графічні редактори КОМПАС і AUTOCAD.

Отримавши графічну інформацію (рис.16) студент повинен тільки оформити креслення.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 295 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...