Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

ДОДАТОК А. Графічне пояснення перетворення енергія напрямленого руху в енергію хаотичного руху



Графічне пояснення перетворення енергія напрямленого руху в енергію хаотичного руху

Доки вільний електрон не має достатньої енергії для іонізації, він пружно взаємодіє з газовими частинками, майже без втрат енергії. Тобто за законом збереження імпульсу – сума імпульсів до взаємодії дорівнює сумі імпульсів після взаємодії.

meve' +mmvm' = meve" +mmvm"

де meve', meve" імпульси електрона та mmvm', mmvm"– молекули до й після взаємодії.

Рухливість електрону на два порядка більше за рухливість молекули, тому імпульс молекули в порівнянні з імпульсом електрону наближається до нуля, тобто

meve'» meve"

ve'» ve"

(meve'2)/2» (meve"2)/2

Таким чином енергія електрона при пружному ударі майже не змінюється. Але швидкість векторна величина. Розкладемо її на дві складові (див. рис.): швидкість напрямленого руху Vн та швидкість теплового (хаотичного) руху Vт.

Рис. Пружна взаємодія електрона та молекули

Припустимо, що електрон прискорюється в напряму дії електричного поля. Його швидкість по модулю V е ' до зіткнення дорівнює швидкості V е " після зіткнення, але проекція на вісь напрямленого руху Vн зменшується (Vн' > Vн"), тоді як проекція швидкість теплового руху збільшується від нуль до Vт". Відповідно енергія напрямленого руху зменшується, а теплового (хаотичного) збільшується.

И таким чином при кожному пружному ударі електрона по молекулі відбувається перетікання частини енергії напрямленого руху в тепловий, поки електрон не досягне енергії достатньої для іонізації, тобто непружної взаємодії.






Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 147 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...