Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Розробка цільових природно-охоронних програм



Метою таких програм є створення безпечних умов життя людини і відновлення якості природного середовища. Реалізація цієї мети повинна дати можливість довести зміст шкідливих речовин у гідросфері, атмосфері та ґрунті до гранично допустимих показників, забезпечити збереження в відновлення ландшафтів і біорізноманіття.

Пріоритетними напрямками цільових програм є: керування природоохоронною діяльністю і станом природного середовища; охорона природи; зниження техногенного навантаження на природне середовище і середовище перебування людини; ресурсозбереження; екологічна освіта і виховання.

Державна система моніторингу навколишнього середовища - це система спостереження, збору, обробки, передачі, зберігання і аналізу інформації про стан навколишнього середовища, прогнозування його зміни і розробки науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття рішень по попередженню негативних змін стану навколишнього середовища і дотримання вимог екологічної безпеки.

Система моніторингу спрямована на: підвищення рівня інформації про екологічний стан навколишнього середовища; підвищення оперативності і якості інформаційного обслуговування всіх зацікавлених фізичних і юридичних осіб; сприяння розвитку міжнародного співробітництва в сфері охорони навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів і екологічної безпеки.

Основними завданнями суб'єктів моніторингу є:

- довгострокове систематичне спостереження за станом навколишнього середовища;

- аналіз екологічного стану навколишнього середовища;

- інформаційно-аналітична підтримка ухвалених рішень у сфері охорони навколишнього середовища;

- інформаційне обслуговування органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також забезпечення екологічною інформацією населення країни і міжнародних організацій;

- розробка науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття управлінських рішень.

Нормування діяльності об'єктів підвищеної небезпеки визначає кількісні і якісні показники функціонування небезпечних технологій і процесів з погляду безпеки для персоналу, населення, навколишнього середовища.

Нормування, при рішенні питань безпеки, може вироблятися як по відповідності параметрів процесів і кінцевої продукції необхідним нормам, так і по кількісних і тимчасових рамках функціонування таких виробництв.





Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 196 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...