Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Методичні вказівки. До виконання контрольної роботи



до виконання контрольної роботи

з дисципліни "Цивільний захист"

для студентів заочної та дистанційної форми навчання

Затверджено

на засіданні кафедри

безпеки життєдіяльності

Протокол №8 від 25.03.2014р.

Львів 2014

Оцінка обстановки у надзвичайних ситуаціях: методичні вказівки до виконання контрольної роботи з дисципліни "Цивільний захист" для студентів заочної та дистанційної форми навчання / уклад.: С.І. Качан, О.М. Вахула, І.І. Гельжинський. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2014. – 48 с.

Укладачі: Качан С.І., канд. фіз.-мат. наук., доцент Вахула О.М., канд. техн. наук., асистент Гельжинський І.І., канд. техн. наук., доцент  
Відповідальний за випуск:     Вахула О.М., канд. техн. наук., асистент
Рецензент:     Левуш С.С., докт. хім. наук., професор професор кафедри охорони праці НУ "Львівська політехніка"    

ВСТУП

Навчальна дисципліна «Цивільний захист» є нормативною дисциплін­ною, що включається в навчальні плани як самостійна дисципліна обов’язко­вого вибору. Вона зберігає свою самостійність за будь-якої організаційної структури вищого навчального закладу.

Обсяг навчального часу для вивчення дисципліни «Цивільний захист» визначений державними вимогами (спільний наказ Міністерства освіти і науки України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах за­хисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та Державного комі­тету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 21.10.2010 року, № 969/922/216 «Про організацію та вдосконалення навчан­ня з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту у вищих навчальних закладах України») і складає 36 академічних годин (1,0 кре­дит EСTS). У процесі опанування нав­чальним матеріалом студенти стаціонару вико­нують розрахунково-графічну роботу, а заочники і екстерни виконують контрольну роботу.Форма підсумкового контролю знань – диференційований залік.

Мета вивчення дисципліни: формування у студентів здатності творчо мислити, ви­рішувати складні проблеми інноваційного характеру й приймати продук­тивні рішення у сфері цивільного захисту (ЦЗ), з урахуванням особливостей май бут­ньої професійної діяльності випускників, а також досягнень науково-технічного прогресу.

Завдання дисципліни: засвоєння студентами новітніх теорій, методів і технологій з прогнозування НС, побудови моделей їхнього розвитку, визна­чен­ня рівня ризику та обґрунтування комплексу заходів, спрямованих на відвер­нення НС, захисту персоналу, населення, матеріальних та культурних цінностей в умовах НС, локалізації та ліквідації їхніх наслідків.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен

знати:

• роль і місце підрозділів ДСНС України в забезпеченні безпеки насе­лен­ня та територій під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

• систему нормативних документів щодо захисту населених пунктів, про­мислових та інших об’єктів від чинників надзвичайних ситуацій;

• стратегію державної політики у сфері цивільного захисту;

• склад збитків від надзвичайних ситуацій;

• сутність і функції забезпечення безпеки населення та територій у галузі цивільного захисту.

вміти:

• визначати рівень збитків від НС;

• визначати прямі та побічні збитки від НС;

• користуватися методикою проведення обґрунтування доцільності та оцінки ефективності організаційно-технічних заходів цивільного захисту;

• оцінювати ефективність під час обґрунтування заходів щодо удос­кона­лення заходів безпеки.

Специфіка заочної та дистанційної форм навчання передбачає, в основному, самос­тійне вивчення слухачами навчального курсу. Для цього рекомендується користувач­тися лекційним матеріалом та літературою, мінімальний перелік якої додається.

І. ВИМОГИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ
КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

Навчальними планами з дисципліни «Цивільний захист» для студентів заочної форми навчання та екстернату передбачена контрольна робота, що є обов язковою формою контролю.

Контрольна робота виконується за варіантами відповідно номерам спис­ку студентів у журналі академічної групи.

Виконується робота обсягом 8…10 арку­шів власноручно, чітким та розбірливим почерком. У кінці роботи додається список використаної літератури в алфавітному порядку. Кожне використане джерело повинно мати такі довідки: прізвище та ініціали автора, повна назва книжки (або журнальної статті), місце і рік видання, загальна кількість сторі­нок.

Робота починається із зазначення номера варіанту, номера завдання (заголовним жирним шрифтом); через інтервал – відповідь (текст). Наступне питання та відповідь на нього починати із абзацу. Номера сторінок повинні бути проставлені на кожному листі (зверху, у правому куті).

Обсяг роботи: титульний лист (зразок наведено нижче) та розрахунки відповідно до варіанту, а також відповіді на теоретичні запитання. Титульний лист обов’язково роздруковується на принтері. Прізвище ім’я та по-батькові студента, номер групи та назва навчального інституту вписуються на титульному листі від руки синьою пастою.

Аркуші, на яких виконана робота, обов’язково повинні бути скріплени­ми між собою за допомогою степлеру, папки-швидкозшивача або тим чи ін­шим типографським способом (наприклад, за допомогою пластикової «пружинки»).





Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 316 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...