Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Класифікація природних надзвичайних ситуацій



Природні надзвичайні ситуації залежно від виду, масштабу та наслідків умовно поділяють на стихійні лиха (великі за масштабом і з важкими наслідками) та небезпечні природні явища.

Стихійні лиха - це небезпечні процеси літосферного, атмосферного, гідрологічного, біосферного або іншого походження таких масштабів, які призводять до катастрофічних ситуацій з раптовим порушенням систем життєдіяльності населення, руйнуванням і знищенням матеріальних цінностей, об'єктів народного господарства. Стихійні лиха бувають:

- метеорологічні: буря, ураган, смерч, засуха, значне підвищення чи зниження температури;

- тектонічні: землетрус, цунамі, виверження вулкану, зсув;

- топологічні: повінь, селевий потік, лавина, каменепад, снігові замети, пожежа;

- космічні: підвищене радіоактивне випромінювання, падіння великого космічного тіла;

- біологічні: аномальне підвищення кількості макробіологічних об'єктів, захворювання та враження рослин і тварин, епідемія.

Небезпечні природні явища -це процеси, які можуть призвести до негативних наслідків на незначній території та стати причинами виникнення надзвичайних ситуацій природного чи техногенного походження. Видами небезпечних природних явищ з’являються: удар блискавки, злива, ожеледиця, град, сильний вітер та інше.

Глобальні природні, а в окремих випадках і техногенні надзвичайні ситуації, екологічні наслідки яких поширюються на всю або більшу частину планети, називають катаклізмами.

Усі природні небезпеки характеризуються загальними закономірностями:

- кожному виду небезпек передують деякі специфічні ознаки;

- при всій несподіваності природної небезпеки її поява може бути передбачена;

- чим більша інтенсивність небезпечного явища, тим рідше воно трапляється;

- для кожного виду небезпек характерна певна просторова обумовленість.

Для попередження природних НС можуть бути використані пасивні та активні захисні заходи. Активний захист від природних небезпек передбачає будівництво інженерно-технічних споруд, інтервенцію до механізму явища, реконструкцію природних об'єктів тощо, пасивний - використання захисних споруд. У більшості випадків пасивні та активні методи захисту поєднуються.





Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 523 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...