![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
рис 2.
Установка для дослідного визначення координат центру ваги методом підвішування складається з вертикальної стійки 1 (рис. 2), до якої прикріплена голка 2. Плоска фігура З виготовлена з картону, жесті або іншого матеріалу, в якому легко можна проколоти отвір. Отвори А і В проколюються в довільно розташованих точках. Плоска фігура підвішується на голку спочатку в точці А, а потім в точці В. За допомогою підвісу 4, закріпленого на тій же голці, на фігурі підкреслюють олівцем вертикальну лінію, яка співпадає з ниткою підвісу. Центр ваги фігури буде знаходитись в точці перетину вертикальних ліній, нанесених при підвішуванні фігури в точках А і В.
Послідовність виконання роботи:
1. Ознайомитись з установкою для визначення центру ваги плоскої фігури.
2. Накреслити фігуру складної форми, яка складається з 3-4 простих фігур і поставити її розміри.
3. Провести осі координат так, щоб вони охопили всю фігуру, розбити складну фігуру на прості частини, визначити площі і координати центру ваги кожної простої фігури відносно вибраної системи координат.
4. Визначити координати центру ваги всієї фігури аналітично.
5. Вирізати дану фігуру з тонкого картону або фанери. Просвердлити два отвори (діаметри отворів повинні бути більші від діаметра голки для підвішування фігури).
6. Підвісити фігуру спочатку в одній точці (отвору), накреслити олівцем лінію, яка співпадає з ниткою підвісу. Те ж повторити при підвішуванні фігури в іншій точці.
7. Зробити отвір в точці перетину проведених ліній - центр ваги фігури.
8. Сумістити фігуру з її зображенням на папері (виконані в однаковому масштабі). Центр ваги фігури, знайдений аналітичним методом, і центр ваги, знайдений дослідним шляхом, повинні співпадати.
Дата публикования: 2015-07-22; Прочитано: 147 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!