Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Занесення різних колонтитулів на парні і непарні сторінки



Приклад. Відкрити будь-який багатосторінковий файл із главами і вставити у верхній колонтитул найменування глави у центрі парних сторінок, своє прізвище, ім'я, по батькові на непарних сторінках, у нижній колонтитул – дату та час виконання прикладу.

Виконання:

м. Вид ® к. Колонтитули ® клацнути по кнопці Параметры страницы (рис. 1) ® виставити прапорець Различать колонтитулы четных и нечетных страниц ® у полі Начать раздел виставити С нечетной страницы ® ОК.

- у верхньому колонтитулі на непарній сторінці набрати прізвище, ім'я та по батькові;

- у верхньому колонтитулі на парній сторінці м. Вставка ® к. Перекрестная ссылка (рис. 2) ® у списку Тип ссылки вибрати Заголовок ® у списку Для какого заголовка вибрати назву потрібної глави ® кнопка Вставить ® кнопка Отмена.

 
 


Рисунок 1 – Панель інструментів і вікно настроювання вигляду колонтитулів

 
 

Рисунок 2 – Вікно налаштування автоматичного занесення заголовків у колонтитули

- переключитися в нижній колонтитул (кнопка ) ® клацнути по кнопці і вставити поточну дату ® ввести 3 пробіли ® ввести час за допомогою кнопки ® кнопка Закрыть панелі Колонтитули.

Примітка. При зміні назви або номера розділу в документі колонтитул буде автоматично обновлений при роздрукуванні документа. Для відновлення колонтитула вручну необхідно його виділити і натиснути клавішу F9.

Примітка. Якщо в колонтитулі нового розділу повторюється назва попередньої глави, то при введенні нового колонтитула варто простежити, щоб на панелі інструментів Колонтитули кнопка Как в предыдущем була віджата!

Використання автотексту. С прощеннявведеннятексту, що повторюється здійснюється за допомогою інструмента автотекст. Для цього необхідно виділити фразу, що буде повторюватися у тексті, виконати команду Вставка®Автотекст®Создать. У вікні, що з’явиться, надати коротке ім’я елементу автотекста і натиснути на кнопку ОК. Для використанні автотексту при наборі необхідно набрати коротке ім’я елементу автотекста і натиснути клавішу F3, при цьомуз’виться повна фраза.

Форматування абзацу. Для встановлення відступів, міжрядкових інтервалів та вирівнювання необхідно виділити абзац і виконати команду Формат®Абзац ®вкладка Отступы и интервалы. Для оформлення абзацу за допомогою рамки і заливання слід виділити абзац та виконати команду Формат®Границы и заливка. У вікні, що з’явиться, у вкладці вибрати тип, колір та товщину лінії і натиснути кнопку ОК. Щоб виконати заливання абзацу необхідно виконати команду Формат®Границы и заливка, перейти на вкладку Заливка, обрати колір і натиснути кнопку ОК.

Оформлення тексту в стобчики. Для поділення тексту на стовбці необхідно виділити необхідний фрагмент і виконати команду Формат®Колонки, вказати кількість стовбців, за бажанням встановити прапорець Разделитель.

Створення списків. У MS Word існує можливість створення маркерованих, нумерованих та багаторівневих списків. Для цього необхідно виконати команду Формат®Список, вибрати вид списку і натиснути кнопку ОК. При створенні багаторівневого списку слід використовувати кнопки для зменшення або збільшення відступів.

Використання приміток і виносок. Часто при створенні документів виникає необхідність пояснення деяких фрагментів тексту або слів. Для цього використовують примітки та виноски. Існують виноски звичайна і кінцева. Звичайна виноска розміщується на одній сторінці зі словом, що пояснюється, кінцева – на останній сторінці документу. Для створення приміток і виносок необхідно виконати команду Вставка®ПримечаниеабоВставка®Сноска.

Створення фігурного тексту здійснюється за допомогою інструменту WordArt, який можна визвати за допомогою команди Вставка®Рисунок®Объект WordArt.

Вставка символів і формул. В деяких випадках при наборі тексту виникає необхідність вставки деяких символів, які не існують на клавіатурі. Для цього слід виконати команду Вставка®Символ, вибрати необхідний символ та натиснути кнопку ОК. Але не завжди за допомогою символів можливо створити складні формули. В цьому випадку використовується редактор формул Microsoft Equation 3.0. Для визову редактора необхідно виконати команду Вставка®Объект® Microsoft Equation 3.0. Задопомогою панелі редактору формується формула будь-якої складності.

Ілюстрація тексту малюнками. Для оформлення документу за допомогою малюнків необхідно виконати команду Вставка®Рисунок®Картинки або Вставка®Рисунок®Из файла… Після появи рисунка можна змінювати його розмір, місце розташування тощо.

Крім готових малюнків у текстовому редакторі Word є можливість створення рисунків та схем самостійно за допомогою авто фігур, що знаходяться на панелі Рисование. Для цого слід вибрати необхідну авто фігуру і розмістити її у документі. Для додавання тексту внутрі авто фігури необхідно клацнути правою кнопкою миші і вибрати команду Добавить текст. Змінитинапрям тексту здійснюється за допомогою команди Формат®Направление текста. При використанні відповідних піктограм можна створювати тінь або об’єм у фігурах. Після остаточного створення схеми виникає необхідність у гру ванні її елементів для забезпечення цілісності рисунка. Для цього слід виділити всі елементи схеми за допомогою інструмента , що находиться на панелі Рисование, після цього виконати команду Рисование®Группировать. При необхідності внесення змін у схему можна виконати команду Разгруппировать.

Створення таблицьздійснюється за допомогою команди Таблица®Вставить® Таблица,вказується кількість стовпців та рядків. Для об’єднання або розділення клітинок необхідно виділити потрібний діапазон і втконати команду Таблица®Объединить ячейкиабо Таблица®Разбить ячейки.Якщо виникає необхідність перенесення шапки таблиці на наступну сторінку, слід вказати діапазон шапки і виконати команду Таблица®Заголовки.





Дата публикования: 2015-07-22; Прочитано: 743 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...