Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Двигун складається з кривошипно-шатунного механізму і механізму газорозподілу



Кожний двигун кріпиться на рамі в чотирьох точках: картером зчеплення до кронштейнів рами і блоком циліндрів через кронштейни 6 до кронштейнів 1 (рис.66) і 2 рами. Кронштейни 6 (рис.65) кріпляться до блоку циліндрів за допомогою чотирьох шпильок кожний. У правого кронштейна 6 отвори кріплення до блоку і до рами мають овальну форму, що дозволяє переміщувати кронштейн по висоті і вибирати зазор між кронштейнами двигуна і рами при установці двигуна на раму.

Рама з встановленими на ній двигунами закріплена в кормовій частині корпусу на семи опорах: три на передній поперечній балці, дві на задній поперечній балці і дві на спеціальних кронштейнах 4. Кожна опора включає в себе дві резинові подушки 10 і 13 (рис.65), які змонтовані в металевій арматурі. Ступінь затяжки резинових подушок гайками болтів 14 визначається довжиною розпірних втулок 15. Гайки болтів 14 повинні бути затягнуті до відказу і зашплінтовані.

Застосування резинових подушок в опорах кріплення рами зменшує передачу вібрації двигунів на корпус машини і пом’якшує ударні навантаження, які виникають під час руху машини.

Рис. 66. Рама двигунів

1 – кронштейн кріплення передньої частини правого двигуна, 2 – кронштейн кріплення передньої частини лівого двигуна, 3 – задня балка рами, 4 – кронштейн кріплення генератора і рами до корпусу, 5 – палець, 6 і 7 – втулки, 8 – опора, 9 – наконечник тяги, 10 і 13 – гайки, 11 – поперечна тяга, 12 – подушка, 14 – чашка, 15 – кронштейн корпусу, 16 – кронштейн тримача планки генератора, 17 і 33 – кронштейни установки екрану шлангів пускового підігрівача, 18 – прокольна тяга, 19 – шайба, 20 – гніздо верхньої подушки, 21 – розпірні втулки, 22 – захисні ковпаки нижньої подушки, 23 – верхні подушки кріплення рами, 24 – шайба верхньої подушки, 25 – захисні ковпаки верхньої подушки, 26 – болт кріплення рами, 27 – гайки, 28 – місця (точки) кріплення задньої частини лівого двигуна, 29 – кронштейн кріплення приводу перемикання передач, 30 – кронштейн кріплення тяги зливного клапану, 31 – болт кріплення двигуна, 32 – місця (точки) кріплення задньої частини правого двигуна.

Дві поздовжні тяги 18, які з’єднують раму двигунів з корпусом, служать для попередження поздовжнього переміщення агрегату двигунів при виключенні зчеплення, гальмуванні і різкому розгоні машини.

Поперечна тяга 11, встановлена між лівим бортом корпусу і рамою, гасить поперечні коливання агрегату.

Тяги 18 встановлюють після закріплення рами з двигунами на всіх опорах. Гайки кріплення передніх кінців тяг 18 до кронштейнів рами затягуються з таким розрахунком, щоб вибрати зазори в шарнірних з'єднаннях задніх кінців цих тяг з кронштейнами, які приварені до корпусу машини. Подальше затягування гайок не допускається.

Поперечну тягу 11 ставлять так, щоб товщина резинових подушок 12 після затяжки гайки 13 була однакова з обох сторін кронштейна 15. Допустима різниця товщини подушок 1 мм. Ця вимога досягається за рахунок попередньої установки оптимальної довжини тяги 11 за допомогою її різьбового наконечника 9.





Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 1134 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...