Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

До навчальної дисципліни



МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ

“Конституційне право України”

напрям підготовки 6.030401 «Правознавство»

інститут, факультет юридичний факультет

Одеса – 2014


К онституційне право України: методичні матеріали до навчальної дисципліни для студентів юридичного факультету

Протокол кафедри конституційного та міжнародного права №1 від 28 серпня 2014 р.

Укладач: кандидат політичних наук, доцент, доцент кафедри конституційного та міжнародного права ОДУВС О.В. Мошак


ЗМІСТ

ВСТУП    
ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН КУРСУ      
   
ПЛАНИ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ      
ПИТАННЯ ДО ЗАЛІКУ    
ПИТАННЯ ДО ЕКЗАМЕНУ    

ВСТУП

Конституційне право України - це провідна (базова) галузь національного права, яка становить собою систему нормативних положень, що закріплюють та регулюють повновладдя народу, правовий статус людини і громадянина, організацію і діяльність органів державної влади та держави в цілому, засади місцевого самоврядування тощо.

Як навчальна дисципліна, конституційне право України вивчається у всіх юридичних вузах. Ця навчальна дисципліна покликана допомогти студентам здобути комплекс знань про зміст конституційного права, зокрема про поняття, предмет, методи, норми цієї галузі, правовідносини, джерела, систему конституційного права, про пріоритет людини, її прав і свобод, про засади конституційного ладу, принципи державного ладу, про форми народного волевиявлення. Особлива увага приділяється питанням організації та здійснення державної влади та місцевого самоврядування. Значна увага приділяється питанням судової системи України і, зокрема місцю та ролі Конституційного Суду України і ін. Ознайомлення студентів-юристів з національним конституційним законодавством відіграє суттєву роль у процесі формування у них демократичного світогляду, патріотичного ставлення до правової системи своєї держави, а також розширює політичний світогляд. Опанування даної навчальної дисципліни необхідне для набуття широкого професійного світогляду, без якого не може бути повноцінного фахівця у сфері юриспруденції. Вивчення конституційного права України – важливий напрямок юридичної освіти. Цей предмет розвиває загальну політичну культуру юриста і дає глибокі знання прикладного характеру, які знадобляться кожному громадянину України як у професійній діяльності так і поза нею.

Цьому сприяють лекції викладачів, робота на семінарських заняттях, індивідуальна робота з викладачем, вивчення наукових праць, написання курсових та контрольних робіт. Методика викладання конституційного права України побудована на оптимальному співвідношенні теоретичних і практичних знань, що створює всі підстави для отримання студентами глибоких теоретичних знань та практичних вмінь і навичок. Забезпечується впровадження до навчального процесу останніх конституційно-правових документів, найновіших відомостей з основ конституційного права України та зарубіжних країн.

Поточний контроль засвоєння знань студентами здійснюється на кожному семінарському занятті у формі усного опитування, заслуховування реферативних повідомлень, а також проведення тестування після вивчення кожного змістовного модулю дисципліни.

Курс "Конституційне право України" викладається на другому курсі впродовж двох семестрів, у третьому семестрі складається залік, у четвертому виконується курсова робота і складається іспит, метою якого є перевірка знань та вмінь, набутих студентами.

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН





Дата публикования: 2015-04-09; Прочитано: 220 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.014 с)...