Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

До підготовки к практичному заняттю. При підготовці до практичного заняття з цієї теми студенти мають з’ясувати, що попередній розгляд справи суддею є самостійною стадією кримінального процесу у



При підготовці до практичного заняття з цієї теми студенти мають з’ясувати, що попередній розгляд справи суддею є самостійною стадією кримінального процесу у який суддя перевіряє подані органами досудового слідства матеріали кримінальної справи з точки зору наявності достатніх підстав для її всебічного, повного і об’єктивного розгляду в судовому засіданні.

Попередній розгляд кримінальної справи здійснюється суддею одноособово з обов’язковою участю прокурора. При попередньому розгляді також можуть бути присутні учасники процесу, однак їх неявка не перешкоджає розгляду справи (ст. 240 КПК).

При попередньому розгляді справи суддя з’ясовує наступні питання:

1. чи підсудна справа суду, на розгляд якого вона надійшла;

2. чи немає підстав для закриття справи або її зупинення;

3. чи складено обвинувальний висновок відповідно до вимог кримінально-процесуального кодексу;

4. чи немає підстав для зміни, скасування або обрання запобіжного заходу;

5. чи не було допущено під час порушення справи, провадження дізнання або досудового слідства таких порушень вимог кримінально-процесуального кодексу, без усунення яких справа не може бути призначена до судового розгляду, та інші питання передбачені ст. 237 КПК.

Строки попереднього розгляду справи закріплені в ст.241 КПК.

За результатами попереднього розгляду кримінальної справи суддя своєю постановою приймає одне з таких рішень:

6. про призначення справи до судового розгляду (ст. 245 КПК);

7. про зупинення провадження в справі (ч.1,2 ст.249 КПК);

8. про повернення справи прокуророві (ст. 249-1 КПК);

9. про направлення справи за підсудністю (ч.3 ст.249 КПК);

10. про закриття справи (ст. 248 КПК);

11. про повернення справи на додаткове розслідування (ст. 246 КПК).

Суддя, за наявності достатніх підстав для розгляду справи в судовому засіданні, не вирішуючи наперед питання про винуватість, виносить постанову про призначення справи до судового розгляду (ст.245 КПК).

Коло підготовчих дій, які виконуються після прийняття рішення про призначення справи до судового розгляду зазначені в ст. 253-256 КПК. В них йдеться про забезпечення сторонам додаткової можливості ознайомитися з матеріалами справи, про вручення підсудному копії обвинувального висновку, про виклик у судове засідання осіб, які необхідні для повного і всебічного розгляду справи (свідків, експертів, перекладачів), про строк, протягом якого справа повинна бути призначена до розгляду в суді та ін.

Завдання стадії попереднього розгляду справи суддею визначаються її функціями: контрольною (по відношенню до досудового розслідування) і підготовчо-організаційною (по відношенню до судового розгляду).

Обов’язковими учасниками стадії є суддя і прокурор. Інших учасників повідомляють про розгляд кримінальної справи, однак їх неявка не зупиняє розгляду справи.

Завдання для практичних занять

1. Під час попереднього розгляду у суді кримінальної справи по обвинуваченню Руцького у скоєні хуліганства із застосуванням предмету спеціально пристосованого для нанесення тілесних ушкоджень (ч. 4 ст. 296 КК) суддя встановив, що злочин Руцький скоїв разом з Деснянським, з яким пиячив. Але Деснянського до кримінальної відповідальності на досудовому слідстві не було притягнуто.

Яке рішення може прийняти суддя у такій ситуації?

2. У місцевому суді знаходиться кримінальна справа по обвинуваченню Роменка по ч. 2 ст. 342 КК (опір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових обов’язків), яка була призначена до попереднього розгляду суддею. До суду надійшла заява Роменка про те, що він знаходиться у лікарні з приводу лікування від алкоголізму, з’явитися до суду не може до закінчення лікування.

Яке рішення по такій заяві може прийняти суд?

3. До місцевого суду надійшла кримінальна справа по обвинуваченню Ткача за ч. 1 ст. 145 КК. Вивчаючи її, суддя прийшов до висновку, що розслідування проведено всебічно та повно, але дії обвинуваченого необхідно кваліфікувати за ч. 2 ст. 145 КК.

Як повинен поступити суддя?

4. До місцевого суду надійшла кримінальна справа по обвинуваченню Ільченко у підпалі. Суддя виніс постанову про призначення справи до судового розгляду. За три дні до початку судового засідання до суду надійшов лист прокурора, який просив повернути кримінальну справу для її направлення на додаткове розслідування у зв’язку з необхідністю призначити судово-психіатричну експертизу у відношенні обвинуваченого.

Яке рішення повинен прийняти суд? Як необхідно поступити, якщо питання про призначення справи до судового розгляду не було вирішено до одержання листа прокурора?

5. Ознайомившись з матеріалами кримінальної справи по обвинуваченню Чурбанова за ч. 3 ст. 187 КК, суддя звернув увагу на те, що слідчий не прийняв передбачених законом заходів по забезпеченню можливої конфіскації майна Чурбанова. Суддя прийняв рішення про призначення справи до судового розгляду. Крім того, він виніс постанову про накладення арешту на майно Чурбанова. Копію цієї постанови суддя направив слідчому, запропонувавши йому здійснити опис майна до початку судового розгляду у справі.

Чи правильне рішення прийняв суддя?

6. Під час попереднього розгляду справи у відношенні Радько, яка надійшла до суду з обвинувальним висновком, суддя вирішив, що є підстави для закриття даної справи у зв’язку з передачею особи на поруки.

Як повинен вчинити суддя?

7. У результаті вивчення кримінальної справи по обвинуваченню Погребнякова в розбещенні малолітніх суддя прийшов до висновку, що в цілях нерозголошення інтимних сторін життя осіб, які беруть участь у судовому процесі необхідно розглядати кримінальну справу без участі громадськості та представників засобів масової інформації. У постанові про призначення справи до судового розгляду було вказано, що справа призначається до слухання у закритому судовому засіданні.

Чи вправі суддя прийняти таке рішення? Мотивуйте свою відповідь.





Дата публикования: 2015-04-07; Прочитано: 175 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.013 с)...