Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Практичних занять. Кафедра кримінального процесу



Кафедра кримінального процесу

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО

ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

З дисципліни Кримінальний процес

Напрямок підготовки Право

Спеціальність Правознавство 7.060.101

Спеціалізація Господарчо-правова

Форма навчання Денна

Харків 2008


Загальні методичні вказівки

Навчальна дисципліна “Кримінальний процес”, яка викладається студентам 3 курсу ННІ ПЕС ХНУВС, є однією з основних дисциплін, передбачених для обов’язкового вивчення при підготовці фахівців у вищих навчальних закладах освіти України юридичного профілю.

Засвоєння студентами теоретичних засад кримінально-процесуального права і практики його застосування становить фундамент професійної підготовки працівників судових та правоохоронних органів, правозахисних установ, юрисконсультів організацій та підприємств і є невід’ємною умовою для їх подальшої успішної діяльності, як юристів.

Навчальна дисципліна має предметом вивчення передбачений законом порядок провадження у кримінальних справах. Передбачає опанування певним інструментарієм науки кримінального процесу, вивчення предмету науки кримінального процесу і головних її категорій та зв’язку науки кримінальний процес з іншими галузями права, принципів кримінально-процесуальної діяльності і правового статусу її суб’єктів, порядку порушення та розслідування кримінальних справ, порядку провадження справ у суді першої інстанції, порядку перегляду вироків, постанов та ухвал суду, порядку розгляду питань, що виникають при виконанні вироків.

«Кримінальний процес» як навчальна дисципліна ґрунтується на базі науки кримінального процесу, кримінально-процесуального права і практики його застосування судами, прокуратурою, органами дізнання, слідчими, адвокатами.

Метою викладання кримінального процесу є розкриття його значення в забезпеченні захисту особи, її прав і свобод, власності, а також прав підприємств, установ і організацій від злочинних посягань і тим самим в зміцненні законності і правопорядку, охороні інтересів держави і суспільства.

Курс кримінального процесу України поділяється на дві частини: загальну і особливу.

У загальній частині розглядаються основні вихідні положення: походження, призначення та історичні форми кримінального процесу України, правовий статус суб’єктів кримінально-процесуальної діяльності, теорія доказів, заходи кримінально-процесуального примусу, строки та судові витрати.

На основі цих фундаментальних положень в особливій частині курсу вивчається рух кримінальної справи по всіх стадіях кримінального процесу: починаючи з порушення кримінальної справи і закінчуючи стадією перегляду рішень в порядку виключного провадження; особливості провадження з окремих категорій кримінальних справ про злочини та суспільно небезпечні діяння; міжнародно-правові і порівняльно-правові аспекти кримінального судочинства.

Викладання курсу кримінальний процес здійснюється на основі лекцій, шляхом проведення практичних занять з використанням колоквіумів, ділових ігор тощо.

Контроль за вивченням студентами дисципліни здійснюється шляхом:

- опитування студентів на практичних заняттях;

- вирішення ними та обговорення конкретних задач за вивченою темою;

- проведення контрольних робіт з окремих тем;

- проведення тестування;

- проведення заліків та іспитів.

У результаті вивчення курсу студенти повинні знати:

· стан основних проблем науки кримінального процесу;

· функції судової влади в кримінальному судочинстві;

· предмет кримінально-процесуального права;

· джерела кримінально-процесуального права та їх структуру;

· теорію прийняття процесуальних рішень, вимоги закону до їх змісту та структури;

· кримінально-процесуальні засоби доказування обставин, що підлягають встановленню у справі;

· процесуальні гарантії захисту прав та законних інтересів фізичних та юридичних осіб;

· способи тлумачення і застосування кримінально-процесуальних норм;

· процесуальні методи і форми попередження злочинів;

· процесуальні форми взаємодії органів та осіб, що здійснюють кримінально-процесуальну діяльність між собою, а також з іншими державними органами.

У результаті вивчення курсу студенти повинні уміти:

· використовувати дані науки кримінального процесу при тлумаченні та застосуванні норм кримінально-процесуального права;

• орієнтуватися в системі кримінально-процесуального права та в судовій практиці з кримінальних справ;

· збирати фактичні дані, аналізувати і оцінювати їх достатність для прийняття правомірних процесуальних рішень;

· організовувати виконання прийнятих рішень.





Дата публикования: 2015-04-07; Прочитано: 184 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...