Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Порядок набору замовлення на оформлення проїзних документів



Після підведення курсору до рядка ПРОДАЖ у вікні “Головне меню можливих видів робіт” та натиснення клавіші Enter на екран пред’являється діалогове вікно операції „Продаж” – «Замовлення на оформлення проїзних документів» [Рисунок 6-1].

Квитково-касовій операції „Продаж” відповідає цифровий код 10, який відображається в першому рядку даного діалогового вікна.

10 ПРОДАЖ
 
    N D C C __________ B ' ' T ___ M ____     X _ < > _____ __ X _ < > __ _______ X < > __ __ ____ __ _ X < > ____ ____   G __ __ __ L __ C _______ _______ _______   W _   Enter-Запит f1-Допомога f2-Довiдки f3-Вихiд f4-Решта f6-Погашення f9-Ост.вiдп f10-Послуги 14.11.2005 12:51:35 Г 153,78 N 0000270

Рисунок 6-1 - Діалогове вікно операції „Продаж“ – „Замовлення на оформлення проїзних документів”

У діалоговому вікні "Замовлення на оформлення проїзних документів" касир заповнює такі параметри замовлення (відповідні поля виділені у діалоговому вікні підкресленням):

1) N - номер поїзда (вказується касиром обов'язково)

Вказується чотиризначний номер поїзда - цифровий номер і літера номера поїзда (наприклад, 042К).

2) Dчисло та місяць відправлення поїзда

Вводяться чотири цифри - число та місяць відправлення поїзда зі станції початку поїздки. Якщо дата не введена, за замовчуванням приймається поточна дата.

3) C, С - код або назва станції відправлення (призначення) пасажира

У поле назви станції відправлення, призначення можуть вводитися:

¾ семизначний цифровий код станції (для зручності введення у нижній частині поля присутня позначка обмеження числового коду у вигляді апострофа ’);

¾ алфавітне позначення станції російською або українською мовою (довжиною не більше 12 символів). Для деяких основних залізничних вузлів можна вводити скорочену назву станції (наприклад, КИ – Київ, МО - Москва).

Якщо термінал, з якого виконується замовлення на поїздку, встановлений на станції відправлення пасажира, то станцію відправлення можна не зазначати. Для цього у першому полі C необхідно вказати алфавітну назву або код станції призначення, а друге поле C не заповнювати.

За необхідності зазначення станцій відправлення та призначення, у першому полі C зазначається код або назва станції відправлення пасажира, а у другому полі С – код або назва станції призначення пасажира.

Станція призначення повинна бути зазначена обов'язково.

4) B - номер вагона, тип вагона

У полі В обов'язково набирається одна з літер, що позначають певний тип вагона:

Категорія поїзда Тип та клас вагона Позначення
Пасажирські та швидкі поїзди люкс Л
м’який М
купейний К
плацкартний П
загальний О або З
міжобласний С
Швидкісні поїзди вагонах 1 класу К
вагонах 2 класу П
Дизель-поїзди та електропоїзди підвищеної комфортності вагонах 1 класу К
вагонах 2 класу П
вагонах 3 класу О або З

У полі В також можна зазначити (необов'язково):

¾ конкретний номер вагона (наприклад, 09К);

¾ до трьох типів вагонів - при згоді пасажира на поїздку в одному з кількох категорій вагонів, дві або три категорії вводяться без пропуску (наприклад, ПК). Порядок зазначення категорії вагона визначає пріоритет пошуку місць в ньому (наприклад, при зазначенні ПК пошук місць буде виконуватись у плацкартному вагоні, за відсутності яких пошук продовжиться у купейному вагоні). При зазначенні декількох категорій вагонів номер вагона не зазначається;

¾ ознаку фірмовості вагона:

· Д - нефірмовий вагон у фірмовому поїзді;

· У - вагон з сервісними послугами;

· Ф – фірмовий вагон;

¾ ознаку належності вагона - у разі оформлення проїзних документів із зазначенням Залізниці-власниці вагона, спочатку вказується категорія вагона, знак /, скорочене позначення залізничної Адміністрації або Залізниці-власниці. Наприклад,

К/20 -купейний вагон, який належить РЖД;

ПД/Ю-З або ПД/П-З -плацкартний нефірмовий вагон у фірмовому поїзді, який належить Південно-Західній залізниці.

5) T - вимоги до розташування місць та типу купе (необов'язково)

Поле після ключа Т поділенена тричастини.У полі „Вимоги” (зліва направо) зазначаються такі вимоги до місць:

¾ у перший частині поля зазначається кількість нижніх місць.

Кількість нижніх місць не повинна перевищувати кількості верхніх місць плюс одне місце;

¾ у другій частині поля зазначається кількість верхніх місць;

¾ у третій частині поля зазначаються особливості вимог до розташування місць та типу купе:

Вимога до місць Код, що вводиться з термінала Примітка
Не бокові Б У купейній частині плацкартного вагону
В одному купе К У разізазначенняК місця надаються в одному купе
В одному відсіку О В купейній частині з прилеглими боковими місцями плацкартного вагона
В чоловічому купе (визначається ознакою вагона) М  
В жіночому купе (визначається ознакою вагона) Ж  
Купе повністю – „окреме купе” Ц У разі зазначення Цкількістьмісць на одному проїзному документі повинна бути кратною кількості місць для заданого типу купе (для купейних вагонів кратною 4, для вагонів люкс-кратною 2)
Сімейне купе (визначається макетом вагона) С Застосовується для типу вагонів люкс (кількість місць = 1)
Купе бізнес-класу (визначається макетом вагона) В Застосовується для типу вагонів люкс (кількість місць = 1)
Купе для інвалідів (визначається макетом вагона) И Застосовується: ¾ для типу вагонів К (максимум 2 місця в одному купе); ¾ для вагонів швидкісних поїздів всіх класів (кількість місць за макетом вагону

6) M - діапазон місць

Номер місця у системі може зазначатися одним, двома або трьома знаками (наприклад 5, 05 або 005).

Поле M - діапазон місць заповнюється в тому разі, коли в замовленні пасажира є вимога до конкретного номеру місця або номерів місць у вказаних межах (в середині вагона, бокові місця тощо). Поле M може містити:

¾ конкретний номер місця (наприклад, 6, 06 або 006);

¾ діапазон місць через знак тире (наприклад, 6-9, 06-09 або 006-009).

Для зазначення місць у вагоні типу „м'який” з тримісними купе конкретне місце може бути зазначено А02, діапазон місць – 001 – А04.

Якщо здійснюється оформлення проїзних документів з проміжної станції, яка не є станцією формування поїзда (нитки) або станцією першого рівня, на поїзди що зберігаються в АСК „Экспресс-2”, то інформація у полі М – не зазначається. У разі заповнення поля М буде отримано повідомлення Вимоги до місць неможливі.

7) X - параметри опису проїзного документа „Квиток”

У діалоговому вікні „Замовлення на оформлення проїзних документів” після ключа X для заповнення надаються вісім полів (виділені підкресленням) для зазначення параметрів опису проїзного документа.

Якщо в замовленні необхідно оформити декілька проїзних документів (але не більше чотирьох), то для опису кожного проїзного документа призначається окремий рядок.

Нижче наводяться призначення полів опису проїзного документа „Квиток” (праворуч після ключа X):

¾ Перше поле - кількість осіб, для яких оформлюється проїзний документ.

На одному бланку може бути оформлений проїзний документ для проїзду від 1 до 9 осіб. Кількість осіб задається однією або двома цифрами (наприклад, 01 або 1). Кількість місць, що зазначена у полях Х та Т, не повинна перевищувати кількість місць, зазначену у полі М.

¾ Друге поле - дитячий проїзний документ, груповий проїзний документ, вид розрахунку.

У разі оформлення дитячого проїзного документа у цьому полі зазначається:

· при оформленні проїзного документа на одну дитину - літера Д та число, місяць та рік народження дитини (наприклад, 1503 99);

· при оформлені проїзного документа на декількох дітей однієї вікової категорії – для дітей віком від 5 до 6 років – ДИТ1, для дітей віком від 6 до 10 років – ДИТ2, для дітей віком від 10 до 14 років (у разі проїзду у внутрішньодержавному сполученні) – ДИТ3. Докладно про особливості оформлення дитячих проїзних документів викладено у розділі 20.

У разі замовлення групового проїзного документа у цьому полі вказується літера Г. Якщо проїзний документ оформлюється за платіжним дорученням, то в цьому полі зазначається вид розрахунку - ПП або ПД (платіжне доручення).

Якщо вид розрахунку не зазначений, приймається вид розрахунку готівка.

Якщо, наприклад, необхідно оформити дитячий проїзний документ для однієї дитини за платіжним дорученням, у другому полі необхідно зазначити: Д150399ПП; на декількох дітей однієї вікової категорії за платіжним дорученням – ДИТ2ПП; на групу дітей однієї вікової категорії за платіжним дорученням – ДИТ2ГПП.

¾ Третє поле -номер документа, який надає право на оформлення пільгового або безкоштовного проїзного документа, номер військової вимоги, номер документа, що посвідчує особу.

Номер, зазначений у цьому полі, буде друкуватися на бланку проїзного документа. У даному полі перед номером також може бути вказана серія документа.

¾ Четверте поле - прізвище та ініціали пасажира.

У цьому полі зазначаються прізвище та ініціали пасажира, який буде здійснювати поїздку. Прізвище та ініціали можуть бути зазначені як російською, так і українською мовою. Між прізвищем та ініціалами обов’язково зазначається знак = Наприклад, Калініченко=ТО, Петрыкин=ИА.

¾ П’яте поле кодова ознака пільгової категорії пасажира, кодова ознака військової вимоги.

Поле рядка опису проїзного документа заповнюється при оформленні пільгових або безкоштовних проїзних документів для пільгових категорій пасажирів, яким надано право пільгового проїзду на залізничному транспорті.

Поле рядка опису проїзного документа заповнюється також при оформленні проїзних документів для військовослужбовців, проїзд яких здійснюється за військовими вимогами.

Кодові ознаки всіх пільгових категорій пасажирів та кодові ознаки військових вимог наведені у Додатку А.

Докладну інформацію про оформлення військових проїзних документів див. [Розділ 18], пільгових проїзних документів [Розділ 19].

¾ Шосте поле - код держави, що надає пільгу;

У відповідності до Таблиці 3-1 зазначається цифровий код залізничної Адміністрації, яка надає пільгу на проїзд зазначеної категорії пасажирів.

¾ Сьоме та восьме поле -позначення талонів для оформлення пільгових проїзних документів.

Поля зазначаються у випадках, коли згідно з діючими Правилами, підставою для оформлення пільгового або безкоштовного проїзного документа, крім документа, який засвідчує право на пільги, є ще також лист (книжка) талонів.

У полі зазначається інформація про талон, який використовується пасажиром - дві останні цифри року та вид поїздки „туди” або „назад”.

Наприклад,

УВ2У 22 05-Т 06-О – здійснюється оформлення пільгового проїзного документа для учасника війни (кодова ознака пільги УВ2У), право на пільгу надано в Україні (код держави 22), оформлення здійснюється на підставі талонів 2005 р. „туди” (05-Т) та 2006 р. „назад” (06-О).

ИВОВ1 22 05-О -здійснюється оформлення пільгового проїзного документа для учасника війни (кодова ознака пільги ИВОВ1), право на пільгу надано в Україні (код держави 22), оформлення здійснюється на підставі талону 2005 р. „назад” (05-О).

Приклади заповнення ключа Х:

X 1 < ЛЮБИМОВ=ОП > _____ __ ____ ____

X 1 ПП < БЛОХИН=КР > _____ __ ____ ____

X 1 Г < МАЛИНИН=БД > _____ __ ____ ____

X 1 Д151099 < ММ111111РЯБИНИН=СА > ЖД6 2205-Т ____

X 1 < ОО444444СОЛДАТЕНКО=ЛВ > УВ2У 2205-Т05-О

8) J - параметри опису проїзного документа „Плацкарта”

Оформлення проїзного документа „ Плацкарта ” здійснюється тільки у випадках, передбачених Правилами перевезень (для продовження поїздки у разі перериванні пасажиром поїздки, при запізненні пасажира з вини Залізниці на поїзд у пункті пересадки, для здійснення пересадки пасажирів, для оформлення під час зупинки системи на технологічний час тощо).

Для оформлення проїзного документа „ Плацкарта ” касир повинен у діалоговому вікні „Замовлення на оформлення проїзних документів” змінити ключ X на J, для чого необхідно підвести курсор під ключ X і натиснути функціональну клавішу F2. Зміна ключа J на X виконується шляхом натиснення цієї ж функціональної клавіші (F2).

Поля для зазначення параметрів опису плацкарти, що розміщуються після ключа J, заповнюються у порядку, наведеним для ключа X.

Для оформлення безкоштовних плацкарт у випадках запізнення пасажира на поїзд у пункті пересадки з вини Залізниці (кодова ознака ОПОЗД), для здійснення пересадки пасажирів (кодова ознака ПЕРЕС), при оформленні під час зупинки системи на технологічний час (кодова ознака ТЧАС) - терміналу повинно бути програмно надане таке право, тобто присвоєна відповідна ознака, наявність якої відображається у діалоговому вікні „Характеристика термінала”.

Приклад заповнення ключа J:

J 1 < ОО444444СОЛДАТЕНКО > __ ____________

J 1 < ОО444444СОЛДАТЕНКО > УВ2У 2202-Т02-О

J 1 < ОО444444СОЛДАТЕНКО > ОПОЗД22 ____ ____

9) G – броня

У замовленні можуть бути задані до 4-х видів броні. Порядок зазначення видів броні визначає пріоритет пошуку місць. За наявності у замовленні броні у вікні замовлення вказуються двозначні номери броні (наприклад, 23). Зазначена броня повинна бути дозволена для даного термінала. При зазначені у запиті ключа М необхідно враховувати відповідність діапазону місць зазначеному виду броні.

10) Lознака групової знижки

Ключ L заповнюється тільки при оформленні групових проїзних документів для групи пасажирів, чисельність якої надає право на застосування групової знижки. У разі заповнення ключа L за ключем Х обов’язково повинен бути зазначений вид проїзного документа Г – груповий.

У полі ключа L зазначається для оформлення проїзду:

· у внутрішньодержавному сполученні три цифри: перша - вид поїздки „туди” (0), „туди-назад” (1); дві наступні цифри – 36, які означають, що кількісний склад групи становить або перевищує 36 осіб

· у міждержавному сполученні дві цифри – від 10 до 99, які зазначають кількісний склад групи. У разі, якщо кількісний склад групи більше 99 осіб, за ключем L зазначають – 99.

Якщо немає можливості оформити в одному замовленні групові проїзні документи для всієї кількості осіб в групі, то необхідно оформити групові проїзні документи у декількох замовленнях, але у кожному замовленні для однієї і тієї ж групи необхідно зазначати загальну кількість осіб у групі.

Якщо здійснюється оформлення групових проїзних документів із застосуванням групової знижки на поїздку „туди-назад”, то загальна кількість осіб у групі для поїздки у напрямку „туди” повинна дорівнювати кількості осіб для поїздки у зворотному напрямку. Якщо при оформленні групових проїзних документів в одному напрямку була застосована групова знижка на поїздку „туди-назад” і немає можливості оформити проїзні документи у протилежному напрямку (наприклад, через відсутність вільних місць), оформлені проїзні документи підлягають погашенню.

11) С - станції пересадок

Поле ключа С використовується тільки при оформленні проїзних документів пільговим категоріям пасажирів, яким надано право на здійснення пільгового проїзду з пересадками на шляху прямування. У полі ключа С зазначаються цифрові коди станції другої та третьої пересадок, а також кінцевої станція маршруту.

12) W - код ІСЦ

Літера позначення коду ІСЦ, в якому зберігається інформація про місця в зазначеному поїзді і до якого надсилається запит. Якщо код ІСЦ не зазначений, він визначається програмно.

У діалоговому вікні „Замовлення на оформлення проїзних документів” існує можливість використання таких функціональних клавіш:

1) Enter – ВИКОНАТИ
Після введення касиром всіх параметрів замовлення і натиснення функціональної клавіші Enter виконується вибір місць та розрахунок вартості проїзних документів. При позитивному виконанні замовлення пред'являється діалогове вікно “Сформований проїзний документ“.

При неможливості виконання замовлення - причина невиконання зазначається в нижній частині вікна. Після зміни параметрів замовлення можна знову натиснути клавішу Enter.

Увага! Категорично забороняється утримувати клавішу Enter або Ctrl у натиснутому стані.

2) F1 - ДОПОМОГА
Виведення на екран довідкової інформації про призначення ключів для діалогового вікна „Замовлення на оформлення проїзних документів”.

3) F2 - ПІДКАЗКА
При натисненні клавіші F2, залежно від поля, у якому знаходиться курсор,на екран виводиться одна з допоміжних довідок. Опис допоміжних довідок викладений у розділі 27.

4) F3 - ВИХІД
Після натиснення функціональної клавіші F3 здійснюється вихід із діалогового вікна „Головне меню можливих видів робіт”.

5) F4 – РЕШТА перехід до діалогового вікна „ Розрахунок решти”. Клавіша призначена для переходу до діалогового вікна „Розрахунок решти” [Розділ 27].

6) F6 - ПОГАШЕННЯ
Перехід до діалогового вікна “Введення замовлення на погашення проїзних документів”. Клавіша F6 призначена для швидкого переходу до діалогового вікна набору замовлення на погашення проїзного документа. [Розділ 7].

7) F9 - ОСТ. ВІДП. (остання відповідь)
Пред'явлення вікна з документами останнього замовлення.

8) F10 – ПОСЛУГИ перехід до діалогового вікна „Оформлення квитанцій на послуги”. Клавіша F10 призначена для швидкого переходу до діалогового вікна набору замовлення на оформлення квитанцій на послуги [Розділ 14].





Дата публикования: 2015-04-07; Прочитано: 1166 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.015 с)...