Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Енергетичні втрати в компресорі



У поршневих компресорах розрізняють два види енергетичних втрат: індикаторні і втрати на тертя, у результаті яких потужність, що підводиться до вала компресора, збільшується порівняно з теоре­тичною, що затрачується в циліндрі. Індикаторні втрати обумовлені гідравлічними опорами у всмоктувальних і нагнітальних клапанах і теплообміном у циліндрі компресора.

Величина потужності, що затрачується на тертя, залежить від типу, конструктивних розмірів і частоти обертання вала компресора, температури і в'язкості мастила.

До механічних втрат належить також потужність, що витрача­ється на привід масляного насоса. На принципах дії парових компресійних холодильних машин базується робота холодильних установок. Схеми холодильних установок, крім холодильних машин, передбачають також системи охолодження об'єкта (наприклад, холодильника, рефрижераторного потяга чи судна тощо).

Системою охолодження називають ту частину холодильної уста­новки, що розташована між регулювальним вентилем і всмоктувальним патрубком холодильної машини (компресора). Вона складається з мережі трубопроводів із запірно-регулювальною арматурою, що охолоджують прилади, апарати і допоміжне обладнання. Призначення охолоджуваної системи - підтримувати заданий температурно-вологий режим охолод­жуваного об'єкта. Робота системи припускає розподіл холодильного агента між користувачами холоду на об'єкті і відведення теплоти від них. Відповідно до цього охолоджувач системи класифікують за способом подачі холодильного агента до споживачів холоду, а також за способом відведення теплоти від них.

За першою ознакою розрізняють системи безпосереднього охо­лодження (безнасосні і насосні) і системи з проміжним холодоносієм. У безнасосній системі безпосереднього охолодження холодильний агент надходить в охолоджувальні пристрої від регулювального вентиля. Рідкий холодильний агент циркулює за рахунок різниці тисків конденсації і випаровування.

У насосній системі безпосереднього охолодження циркуляція рідкого холодильного агента в низькотемпературному контурі здійснюється за допомогою насоса. При цьому у схему вводиться ємність (ресивер) для змісту визначеного об'єму холодильного агента. Такі системи називаються насосно-циркуляційними.

Система з проміжним холодоносієм відрізняється тим, що в охо­лоджувальних приладах циркулює рідкий холодоносій, що охолоджу­ється холодильним агентом у випарнику холодильної машини.

За другою ознакою залежно від способу відведення теплоти від споживачів чи подачі холоду конструкції охолоджуваних приладів поділяють на системи батарейного (панельного), повітряного, зміша­ного і контактного охолодження.

У батареях і панелях теплообмін здійснюється під час переходу теплоти при природній конвекції спочатку від охолоджуваного тіла до повітря, а потім від нього через тонкі стінки охолоджувальних приладів до холодильного агента чи холодоносія. У повітряних системах охолодження рух повітря здійснюється примусово при роботі вентиляторів. Швидкість переміщення повітря порівняно зі швидкістю при природній конвекції зросте у 10-20 разів. У змішаних системах поєднується батарейне і повітряне охолодження. Контактне охолодження припускає відведення теплоти від споживача холоду при безпосередньому контакті з ним охолоджувального приладу.





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 343 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...