Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Надзвичайні ситуації викликані отруєнням людей



Отруйні властивості притаманні майже усім речовинам, однак до отрут прийнято відносити лише ті, які у відносно невеликих дозах проявляють токсичні властивості.

Отруєння в залежності від швидкості прояву фізіологічних відхилень у здоров’ї людини від норми поділяють на гострі та хронічні.

Гостре отруєння – це патологічний стан, який розвивається при однократному потраплянні до організму людини хімічних речовин, а в деяких випадках і мікроорганізмів у кількості, яка може викликати порушення життєво важливих функцій та створювати небезпеку для життя. Гострі отруєння можливі будь де: вдома, на робочому місці, на відпочинку тощо.

Хронічні отруєння виникають повільно при довготривалому потраплянні отрути в організм у відносно невеликих кількостях. Хронічні отруєння характерні для професійної діяльності.

В залежності від природи отрути, всі отруєння можна поділити на:

1) отруєння, які викликані низькомолекулярними хімічними речовинами, внаслідок необережного поводження з токсичними речовинами, порушення правил гігієни, аварій із викидом отруйних речовин тощо. Симптоми отруєння залежать від шляху потрапляння отруйних речовин, їх виду, стану людини тощо. Наприклад при інгаляційному потраплянні отрути, характерні кашель, опік слизових оболонок та гортані, біль у грудях. При пероральному потраплянні, біль у шлунку, нудота, блювання, слабкість, можлива втрата свідомості. При потраплянні на шкіру подразнення, свербіння, локальний біль тощо;

2) отруєння, які викликані високомолекулярними токсинами біологічного походження (токсинами мікроорганізмів, токсинами поліпептидного походження грибів, комах та тварин). Основні симптоми: загальне нездужання, блювота, діарея, біль у ШКТ, спрага, часто спостерігається сильне підвищення температури тіла (до 38-40 ºС).

Засоби по запобіганню отруєнню: обережне поводження з токсичними речовинами, дотримання правил гігієни у побуті та виробництві, маркування ємностей із хімічними речовинами, у побуті небезпечні речовини тримати подалі від дітей. При отруєнні токсинами біологічного походження, необхідно робити багаторазове промивання шлунку, прийом сорбентів та протимікробних препаратів. При отруєнні хімічними речовинами, необхідно робити багаторазове промивання шлунку, прийом послаблюючих речовин, сорбентів і в залежності від речовин прийом антидотів. У будь якому випадку обов’язковий виклик швидкої.

За даними Держкомстату України за 2008 р. від отруєння алкоголем загинуло 8119 людей, внаслідок випадкового отруєння 2956 людей.


Контрольні питання до теми:

1. Дайте коротку характеристику стану в Україні ДТП з автотранспортом. Назвіть основні причини виникнення ДТП. Опишіть можливі дії під час ДТП, та характер можливих ушкоджень.

2. Дайте коротку характеристику залізничних НС, причини виникнення, заходи безпеки на залізниці. Назвіть місця підвищеної небезпеки у метрополітені і порядок можливих дій в екстрених ситуаціях.

3. Дайте коротку характеристику пожеженебезпечного стану в Україні. Що таке пожежа, наведіть основні види пожеж? Назвіть основні причини виникнення пожеж, можливі види ураження людини при пожежі та заходи і засоби попередження та боротьби із ними.

4. Дайте визначення вибуху, вибухонебезпечний об’єкт. Опишіть порядок дій людини після вибуху. Назвіть основні види травм від вибуху.

5. Причини раптового руйнування будівель. Види травм. Порядок дій під час руйнування будівлі та у завалі.

6. Поясніть, що таке радіоактивність та радіація. Види радіації, чим вони відрізняються і в чому схожі? Назвіть кількість зон на радіоактивно забрудненій території. Назвіть основні види опромінення людини, яка знаходиться на забрудненій радіонуклідами території? Як звести до мінімуму дозу опромінення, при знаходженні на забрудненій території?

7. Назвіть основні види опромінення при аваріях на РНО та порядок дій під час попередження про аварію на АЕС. Який механізм дії радіації на організм людини?

8. Що таке активність радіоактивних елементів? Види доз опромінення, чим вони відрізняються один від одного? Опишіть ступені важкості променевої хвороби.

9. Стан та коротка характеристика хімічно небезпечних об’єктів на Україні. Назвіть основні сильнодіючі отруйні речовини які використовують на території України. Наведіть порядок дій під час попередження про хімічну небезпеку.

10. Що таке отруєння, види отруєнь, загальні дії людини під час отруєння?





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 308 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...