Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Розмноження чубуками



Чубуками називають відділенні від куща частини лози або земного пагона, який несе на себе як мінімум вузол або одну комплексну, пасинкову


бруньку. Розмноження чубуком застосовано на їх здатності регенерувати кореневу систему і створювати нову рослини з точки росту, яке закладена у вічки або пасинкової бруньки.

В практиці промислового і присадибного виноградарства при отриманні власно кореневих найбільш розповсюдженим є використання задерев'янілих чубуків. До масового пошкодження виноградників филоксерою цей спосіб розмноження був основним.

Основні вимоги до якості одеревенілих чубуків.

- Вміст вологи не менше 49% від сирої маси;

- Наявність живих центральних бруньок у вічках не менше 90%;

- Достовірність сорту;

Чубуки повинні бути добре визрілими:

А) колір кори рівномірний, яскравий, більш інтенсивний на вузлах;

Б) чубук твердий, але при згинанні не ламається, і потріскує;

В) серцевина займає не більше 1/і діаметра чубука і має однаковий розвиток з усіх боків чубука;

Г) вміст загальних вуглеводів в чубуках не менше 12-13% від сухої маси.

Заготівка чубуків, і закладання їх на зимове зберігання і підготовка для вирощування кореневласних саджанців.

Заготовляють чубуки на виноградниках восени або навесні з обов'язковою попередньою апробацією кущів. Зрізану лозу звільняють від пасинків та нестандартну частину пагонів, що менше 5,5мм (для кореневласних саджанців) і більше 13мм за верхнім діаметром. Після цього лозу розрізають на чубуки завдовжки 50-100см, які зв'язують у пучки по 100-200шт. на кожен пучок навішують етикетку з назвою сорту.

Після заготівки чубуків восени їх укладають на тривале зимове зберігання. Технологія зберігання чубуків включає такі заходи і операції:

1. Зберігають пучки чубуків в холодильниках, спеціальних сховищах, траншеях чи пристосованих для зберігання підвалах при температурі 0...+4°С та відносній вологості повітря 80%. Головне при зберіганні не допустити втрати пластичних речовин.

2. Пучки укладають у сховищі в горизонтальному положенні штабелями
заввишки 1,5-2,0м на попередньо насипаний шаром 10-12см вологий пісок. Перед цим пучки попередньо вимочують 5-6 годин у 0,5%-ному розчині хінозолу та підсушують з поверхні.

3. Зверху штабель пучків укривають тирсою або піском шаром до 20см,
після чого укривають поліетиленовою плівкою, яку 2-3 рази під час
зберігання знімають на 1-2 доби для провітрювання штабелів.

Після зимового зберігання чубуки винограду, які придатні для садіння, підлягають передсадивної підготовці.

Спочатку проводиться вимочування чубуків у воді з метою відновлення їх оптимальної вологості. Проводиться вона в природних водоймах, басейнах, бочках тощо. З цією метою пучки чубуків занурюють у воду з температурою 15-16°С на2-3 доби.


Після цього лозу нарізають на чубуки довжиною 40-50см (потрібної для садіння) з одночасним відновленням верхніх та нижніх зрізів. При цьому нижній зріз роблять на відстані 0,5-1,0см нижче вузла, а верхній зріз на 1,5-2,0 см вище верхнього вузла. Ріжуча частина повинна бути звернена до вузла. Для кращого окорінення на нижній частині чубука роблять борознування, тобто подряпини інструментом.

Для прискорення закладання кореневих зачатків на п'ятках чубуків і значного поліпшення утворення коренів при посадці їх в щілку на постійне місце, проводять кільчування, перед яким видаляють вічка з нижніх вузлів чубуків. Кільчування полягає в дії на морфологічно нижні кінці чубуків підвищеною температурою (23-25 0С) в той же час, для уникнення набрякання бруньок і росту пагонів верхні частини чубуків знаходяться в умовах пониженої температури (12-140С). Цей прийом проводиться за 2-3 тижні до висаджування чубуків у шкілку. Технологічно це проводять так: після вимочування, борознування і видалення вічок, пучкі чубуків встановлюють на бетонну підлогу нижніми кінцями в гору на шар вологій тирси 4-5см. Зверху засипають вологою тирсою шаром 3-4см і накривають поліетиленовою плівкою. На плівка кладуть килимки з дротом, що нагріваються, і насипають ще шар вологої тирси на 3-4см. Зверху на тирсу встановлюють другий ярус чубуків п, ятками в низ. Весь ярус укривають вологою тирсою і вмикають електрообігрівач. Через 16-20 днів на п'ятках чубуків утворюється покриви калюсу і кореневі горбочки, а вічка у верхній частині не пробуджуються.





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 449 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...