Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Проектування безколекторних спеціальних машин змінного струму



КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ

З предмету “Проектування спеціальних ЕМ”Частина 1.

Проектування безколекторних спеціальних машин змінного струму.

Вентильний електродвигун - це синхронний двигун, заснований на принципі частотного регулювання з самосинхронізації, суть якого полягає в управлінні вектором магнітного поля статора залежно від положення ротора. Вентильні двигуни (в англомовній літературі BLDC або PMSM) ще називають безколекторними двигунами постійного струму (БДПС), тому що колектор такого двигуна зазвичай харчується від постійної напруги. Даний тип двигуна створений з метою поліпшення властивостей електродвигунів постійного струму. Високі вимоги до виконавчим механізмам (зокрема, високооборотних мікро приводів точного позиціонування) зумовили застосування специфічних двигунів постійного струму: безконтактних трифазних двигунів постійного струму. На відміну від щіткового електродвигуна постійного струму, комутація в ВД здійснюється і контролюється за допомогою електроніки.Принцип роботи ВД заснований на тому, що контролер ВД комутує обмотки статора так, щоб вектор магнітного поля статора завжди був відповідний вектору магнітного поля ротора. За допомогою широтно-імпульсної модуляції (ШІМ) контролер управляє струмом, що протікає через обмотки ВД, тобто вектором магнітного поля статора, і таким чином регулюється момент, діючий на ротор ВД. Знак у кута між векторами визначає напрямок моменту діючого на ротор.Комутація виконується так, що потік порушення ротора - Ф0 підтримується постійним відносно потоку якоря. В результаті взаємодії потоку якоря і збудження створюється обертаючий момент M, який прагне розвернути ротор так, щоб потоки якоря і збудження збіглися, але при повороті ротора під дією ДПР відбувається перемикання обмоток і потік якоря повертається на наступний крок. У цьому випадку і результуючий вектор струму буде зрушений і нерухомий відносно потоку ротора, що і створює момент на валу двигуна.У руховому режимі роботи МДС статора випереджає МДС ротора на кут 90, який підтримується за допомогою ДПР. В гальмівному режимі МДС статора відстає від МДС ротора, кут 90 так само підтримується за допомогою ДПР.





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 216 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...