![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Відповідальний випусковий: к.філ.н., доц. І.Г.Васильєва
Рецензент: к.і.н, доц. І. В. Щербина
Кашаба О.Ю.
Українська інженерно-педагогічна академія
ЗМІСТ
Вступ................................................................................................. 5
Мета й завдання вивчення дисципліни «Політологія».......... 8
Змістовний модуль І. Політика як соціальне явище.
Історія розвитку світової та вітчизняної політичної думки...... 10
Тема 1. Політологія як наука...................................................... 11
Тема 2. Політична влада та її суб’єкти...................................... 21
Тема 3. Політична ідеологія. Основні ідейно-політичні течії
Сучасності.............................................................................................. 34
Словник ключових понять і термінів до модуля І.................. 47
Змістовний модуль ІІ. Держава у політичній системі
Суспільства........................................................................................... 51
Тема 4. Політична система суспільства.
Політичні режими............................................................................... 52
Тема 5. Держава у політичній системі суспільства................. 73
Тема 6. Політичні партії та політична діяльність................... 86
Тема 7. Політична культура і політична свідомість............... 103
Список ключових понять і термінів до модуля ІІ.................. 115
Змістовний модуль ІІІ. Світовий вимір політики...................119
Тема 8. Конфлікти і кризи в суспільно-політичному
Житті....................................................................................................... 120
Тема 9. Світовий політичний процес........................................ 141
Список ключових понять і термінів до модуля ІІІ................. 155
Методичні рекомендації та варіанти контрольних робіт
З політології для студентів заочної форми навчання................... 157
ВСТУП
Демократичний розвиток України, як засвідчила її історія останніх років, стає невід`ємним від рівня політичної культури людей – як керівників, так і пересічних громадян. У свою чергу високий рівень політичної культури має базуватись на знаннях, а не на упередженнях, міфах, утопічних сподіваннях, буденних уявленнях щодо політики, форм влади, керування суспільними справами. Підґрунтя політичної культури громадянина лежить у знаннях достатнього теоретичного рівня, які можна засвоїти, звертаючись до відносно молодої соціальної науки і навчальної дисципліни – політології.
Сучасне громадське життя все більше характеризується тенденціями політизації, а цей процес проходить нерівномірно і часто суперечливо, що вимагає посиленої уваги до нього. Політологія як наука про політику саме і вивчає ту галузь життєдіяльності людей, що пов’язана з владними відносинами, державним устроєм суспільства, політичними інститутами, принципами, нормами та взаємовідносинами між ними, суспільством і державою.
Завдання навчальної дисципліни політології полягає в тому, щоб дати студентові теоретичні основи політичної науки, розкрити зміст основних категорій і понять, навчити його правильно орієнтуватися в політичній обстановці, підготувати до активної участі в політичному житті. Дуже важливо, щоб кожен, хто вивчає політологію, умів застосовувати отримані знання у житті, політичній практиці, підвищував політичну культуру.
Зазначені моменти враховувалися при підготовці навчально-методичного комплексу. Розкриваючи теми, автор виходив з тієї методичної вимоги, що в комплексі повинно викладатися тільки те, що є безперечним, доведеним, загальновизнаним, усталеним. Все інше – це предмет дискусій, теоретичних досліджень. Спірні, недостатньо з’ясовані питання, можна й потрібно обговорювати на лекціях і семінарських заняттях. При підготовці до семінарських занять варто користуватися, крім навчально-методичного комплексу, додатковою літературою, зазначеною до кожної теми.
Навчально-методичний комплекс укладено відповідно до вимог сучасної програми нормативної дисципліни «Політологія». При підготовці навчально-методичного комплексу широко використано політологічні традиції вітчизняної й західної політології та новітні напрацювання українських та зарубіжних вчених-політологів.
Структура навчально-методичного комплексу сформована на основі концепції гуманітарної освіти в Україні і відповідає програмі курсу з політології для вищих навчальних закладів.
Для полегшення користування навчально-методичним комплексом, у текстах жирним шрифтом і курсивом виділені визначення понять, ключові моменти, найважливіші характеристики політичних явищ і процесів, імена видатних мислителів. Для активізації пізнавального інтересу й самоконтролю до кожної теми сформульовані питання й подані завдання. Кожна тема закінчується рекомендованим списком літератури.
Викладення матеріалу з кожного модуля завершується коротким словником основних політологічних термінів і понять, використаних при розкритті тем, і контрольними тестами.
Наприкінці навчально-методичного комплексу запропоновані варіанти контрольних робіт для студентів заочної форми навчання і методичні вказівки до їх висвітлення.
ОПИС ДИСЦИПІНИ «ПОЛІТОЛОГІЯ»
Дисципліна – Політологія | Напрям, спеціальність, освітньо-кваліфікаційний рівень | Характеристика навчальної дисципліни |
Кількість кредитів ECTS | Усі спеціальності Української інженерно-педагогічної академії Освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавр | Нормативна дисципліна циклу загально-гуманітарної підготовки |
Кількість залікових модулів | Рік підготовки Семестри – І, ІІ | |
Кількість змістовних модулів | Денна форма навчання: Лекції – 18 год. Практ. (семін.) заняття – 16 год. Самостійна робота – 56 год. | |
Загальна кількість годин по денній формі по заочній формі | Заочна форма навчання: Лекції – 8 год. Практ. (семін.) заняття – 2 год. Самостійна робота – 80 год. | |
Вид підсумкового контролю іспит |
Тематичний план
(18 лекційних годин)
Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 495 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!