Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Загальні правила читання карт, вивчення і оцінка місцевості в наступі та обороні по карті



Читати карту - це означає правильно та у повному обсязі сприймати умовні знаки, швидко та безпомилково розпізнавати за ними зображені об'єкти та їхні характерні особливості.

«Основний принцип вивчення місцевості – від загального до детального. Щоб отримати загальне уявлення про місцевість, необхідно оцінити її топографічні елементи і визначити тип місцевості за рельєфом, різновид місцевості, ступінь пересіченості і огляду, заселеність району, густоту, клас та напрямок дорожньої мережі.»

Залежно від розв'язуваних завдань, послідовність читання карти може бути різною. При цьому необхідно дотримуватися деяких загальних правил:

Ø Місцевість вивчають стосовно конкретно поставленого бойового завдання.

Ø В обороні місцевість вивчають спочатку в розташуванні противника, а після цього – в своєму районі; у наступі – навпаки.

Ø Місцевість вивчають і оцінюють не тільки «за себе», але й «за противника».

Ø Місцевість вивчають безперервно, з урахуванням погоди, часу доби і пори року.

Ø Під час вивчення тактичних властивостей місцевості у першу чергу вивчають ті властивості, які є найбільш важливими в даних конкретних умовах і можуть суттєво вплинути на характер подальших дій.

Ø Умовні знаки об'єктів, що вивчаються, необхідно розглядати не
ізольовано, а у взаємозв'язку із зображенням рельєфу та іншими елементами
місцевості, визначаючи при цьому взаємний вплив цих об'єктів на виконання
поставленого завдання.

Ø Читання карти потрібно закінчувати осмисленим запам'ятанням зображених на карті об'єктів місцевості, які є предметом вивчення і розпізнавання їх у натурі під час виконання бойового завдання.





Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 2584 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...