Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Розрахунок параметрів прибудинкової території



Рівень автомобілізації, загальна потреба в місцях постійного та тимчасового зберігання автомобілів, вимоги до їхнього розміщення в цілому по населеному пункту і окремим його функціональним зонам, а також біля житлових і громадських будинків і споруд, промислових та комунально-складських об'єктів, відстані від автостоянок і гаражів до оточуючих їх об'єктів приймаються згідно ДБН 360, Правил забудови цьогонаселеного пункту, Санітарного законодавства та інших діючих нормативних документів та ДБН В.2.3-15:2007 Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів [4]. (за ДБН 360-92** 150-180 машин на 1000 чоловік). Для тимчасового зберігання автомобілів їх кількість приймається 10% від їх загальної.

Мінімальна необхідна площа конкретної ділянки (території) для постійного чи тимчасового зберігання автомобілів на відкритих автостоянках визначається, виходячи з норми 25 м2 на розрахунковий автомобіль. Залежно від кількості місць зберігання розрізняють автостоянки і гаражі малої (до 50 машино-місць), середньої (від 50 до 300 машино-місць) та великої (більше 300 машино-місць) місткості. У складі автостоянок для постійного зберігання автомобілів повинні бути відкриті площадки для стоянки автомобілів, приміщення для чергових і зберігання інвентаря, відповідні елементи інженерного обладнання та благоустрою, а також, за необхідності та технічної можливості, можуть бути - пости ТО, ТР і миття автомобілів, включаючи пункти-пости самообслуговування - оглядові ями (естакади), місця чищення салону автомобіля. Такі автостоянки можуть бути обладнані сонцезахисними навісами, вітрозахисними стінками, декоративним сонцезахисним і шумозахисним озелененням.

На автостоянках тимчасового зберігання автомобілів, за необхідності (визначається замовником) і технічної можливості, влаштовуються в спеціально відведених місцях пункти самообслуговування, оглядові ями (естакади), встановлюється охоронна сигнализація.

При проектуванні автостоянок необхідно виходити з таких нормативних параметрів:

- розміри одного машино-місця на автостоянках зберігання середніх автомобілів (з врахуванням мінімально припустимих зазорів безпеки 0,5 м) - 2,5 × 5,3 м. Для тимчасових автостоянок допускаються розміри стоянки 2,3 × 5,0 м. Зазори безпеки допускається збільшувати до 0,7 м;

- мінімальна ширина проїздів: із двобічним рухом - 6 м, з однобічним рухом - 3,5 м;

- радіуси заокруглення бортового каменю - не менше ніж 6м.

Залежно від конфігурації та розмірів території автостоянки, організації в'їзду - виїзду може бути прийняте одно- та багаторядне розміщення автомобілів з розставленням машин з одного боку проїзду та уздовж обох протилежних його боків, паралельно, перпендикулярно або під кутом до поздовжньої осі проїзду.

При цьому повинна бути дотримана вимога раціонального використання відведеної території, забезпечення безпеки руху транспорту та пішоходів (розділення їхніх напрямків руху) у межах ділянки і на прилеглих вулицях та проїздах.

Рух автомобілів по території автостоянки необхідно передбачати однобічним, а при місткості стоянки більше 100 машино-місць - без зустрічних потоків і таких, що пересікаються. У межах автостоянок незалежно від їхньої місткості допускається зустрічний і перехресний рух автомобілів при їхній інтенсивності не більше 5 одиниць за годину.

Автостоянки для постійного та тимчасового зберігання більше 50 автомобілів повинні мати не менш двох в'їздів-виїздів: один для регулярного руху (головний), інші - для аварійної евакуації автомобілів. Аварійні виїзди можуть виходити на внутрішньоквартальні проїзди житлового району.

Кількість аварійних виїздів встановлюється виходячи з розрахунку - один виїзд за кількості понад 50 до 200 автомобілів і додатково один виїзд на кожні наступні повні або неповні 200 автомобілів.

За малої місткості (до 50 місць) допускається об'єднаний в'їзд-виїзд завширшки не менш ніж 4,5 м. На автостоянках більшої місткості в'їзд і виїзд повинні бути розосередженими.

В'їзди і виїзди з автостоянок (ворота, шлагбаум) повинні розташовуватися з відступом від краю проїзної частини на відстань не менше найбільш довгої моделі автомобіля (6,0 м).

Перед воротами, що забезпечують в'їзд до великих автостоянок для постійного та тимчасового зберігання автомобілів, потрібно влаштовувати накопичувальні майданчики, виходячи з розрахунку 10% кількості транспортних засобів, що прибувають на автостоянку в годину "пік".

Мінімальною відстанню від в'їздів на автостоянку та виїздів з неї повинно бути:

- від перехресть магістральних вулиць загальноміського

та районного значення (від межі проїзної частини) - 100 м

- від перехресть вулиць і проїздів місцевого значення

(від межі проїзної частини) - 35 м

- від зони зупинки масового пасажирського транспорту - 30 м.

Примикання до магістралі загальноміського значення в'їздів-виїздів допускається тільки до їхніх місцевих проїздів. Транзитний проїзд через територію житлового кварталу до автостоянки місткістю більше ніж 50 машино-місць не допускається.

На автостоянках з 50 і більше місцями постійного та тимчасового зберігання автомобілів при головному вїзді-виїзді повинен влаштовуватися контрольно-пропускний пункт (приміщення для обслуговуючого персоналу, туалету і т.ін.), обладнаний майданчик для зберігання протипожежного інвентарю, встановлення контейнерів-сміттєзбірників.

Автостоянки для постійного зберігання автомобілів повинні мати огорожу з негорючих матеріалів та освітленність горизонтальної поверхні не менше 4 лк. Протипожежні відстані від меж відкритих автостоянок (у тому числі з навісом) до будівель і споруд по обслуговуванню автомобілів, промислових та інших підприємств і будинків повинні прийматися:

а)до виробничих будинків та споруд:

- І, II та III ступенів вогнестійкості з боку стін без прорізів - не нормуються
- те ж з боку стін з прорізами - не менш 9 м

- ІV ступеня вогнестійкості з боку стін без прорізів - не менш 6 м

- те ж з боку стін з прорізами - не менш 12 м

- інших ступенів вогнестійкості незалежно від наявності прорізів - не менш 15м

б) до адміністративних та побутових будинків:

- І, II та III ступенів вогнестійкості не менш 9 м

- інших ступенів вогнестійкості не менш 15 м

На автостоянках і в гаражах для постійного зберігання автомобілів рекомендується передбачати 1 пост ТО і ТР на 100 - 200 машино-місць і по 1 посту на кожні наступні повні та неповні 200 машино-місць.

Розміри оглядових канав і естакад необхідно проектувати з урахуванням таких вимог:

- довжина робочої зони канави (естакади) повинна бути не менше габаритної довжини автомобіля (див. таблицю 8), що обслуговується, але не менше ніж 5м;

- ширина канави (естакади) встановлюється, виходячи з розмірів колії автомобіля з рахуванням влаштування зовнішніх або внутрішніх реборд (для автомобілів І категорії ширина 0,9 м, висота реборди не менш 0,1 м);

- глибина оглядової канави і висота естакади - 1,3-1,5 м.

- на в'їзній частині оглядової канави необхідно передбачати розсікач заввишки 0,15 мна тупикових канавах і естакадах - влаштування упорів для коліс автомобілів.

- для входу в оглядову канаву та виходу з неї необхідно передбачати сходи (для тупикових канав - одні, для проїзних - не менше двох, розташованих з протилежних боків) шириною не менше ніж 0,7 м з їх огородженням поручнями висотою 0,9 м.

- входи (виходи) канав не повинні розташовуватися під автомобілями та на шляхах їхнього руху і маневрування.

- для безпечного виходу водія з транспортного засобу та посадки в нього естакади повинні обладнуватися площадками шириною, що дорівнює ширині дверей транспортних засобів плюс 0,3 м, але не менше ніж 1,2 м.

Таблиця 8 – Основні габаритні характеристики автомобілів

Клас автомобіля Моделі-представники Габаритні розміри, мм Мінімальний зовнішній габаритний радіус, мм
довжина ширина висота
Легкові-особливо малий клас "Ока", "Таврія"   1400 1600    
Легкові-малий клас "Жигулі", "Москвич", "Ford-Escort", "Volkswagen" та інш.   1500 1700    
Легкові -середній клас "Волга", "Audi", "BMW", "Mercedes-Benz" (3200, 3320)   1800 1950    
Мікроавто-буси особливо малого класу "РАФ", "УАЗ", "ГАЗ" (Автолайн) 4500 2000 2100    

Примітка. При проектуванні автостоянок і гаражів для інших марок автомобілів потрібно керуватися їхніми габаритами, зазначеними в паспортах.

Рис. 2. Розміщення автомобілів на відкритій стоянці.

Рис. 3. Основні різновиди стоянок для тимчасового перебування автомобілів.





Дата публикования: 2015-04-06; Прочитано: 994 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...