Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема №7. Участь у цивільному процесі прокурора, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та осіб, яким законом надано право захищати права і свободи інших осіб



План практичного заняття:

1. Мета та підстави участі у цивільному процесі органів та осіб, яким за законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.

2. Форми участі у цивільному процесі органів та осіб, яким за законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.

Основні поняття: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, захист прав, свобод та інтересів інших осіб.

Вирішити запропоновані ситуативні задачі:

Задача1.

До прокурора Шевченківського району м. Києва надійшли матеріали про те, що гр-н Ткачук не надає матеріальної допомоги неповнолітньому синові Олексію, який проживає разом з ним та навчається в першому класі середньої школи. Мати Олексія померла, а сам гр-н Ткачук зловживає спиртними напоями, не працює.

Як має діяти прокурор у даній ситуації?

Задача 2.

Прокурор Бориспільського району пред'явив позов до АТП-352 про поновлення на роботі в попередній посаді звільненої гр-ки Коваль О. та стягненні на її користь заробітної плати за час вимушеного прогулу. Під час розгляду справи гр-ка Коваль О. та представник АТП уклали мирову угоду та просили суд затвердити її, тому що адміністрація зобов'язується добровільно надати гр-ці Коваль роботу на підприємстві.

Прокурор у судовому засіданні заперечував проти мирової угоди, посилаючись на те, що в укладенні мирової угоди прокурор не брав участі, хоча саме він подавав позов для захисту інтересів гр-ки Коваль. Проте суд мирову угоду затвердив.

Визначте процесуальне становище прокурора у даній справі?Сформулюйте точку зору прокурора з приводу затвердження мирової угоди.Чи буде обґрунтованою касаційна скарга на дану ухвалу суду?

Задача 3.

Прокурор Шевченківського району м. Києва звернувся до суду з позовом до гр-ки Підгірної про позбавлення її материнських прав щодо неповнолітнього сина Романа. Одночасно до суду з позовом звернувся також батько дитини гр-н Підгірний, який просив передати сина йому на виховання і зазначив, що позивачем у справі має бути саме він, а не прокурор.

Яким є процесуальне становище осіб, котрі беруть участь у справі?

В якості кого може взяти участь у справі Підгірний?

Задача 4.

Прокурор районної прокуратури представляв у місцевому суді інтереси гр-на Ногіна В.В., який був визнаний судом недієздатним. Помічник прокурора, який вважав рішення суду незаконним, подав подання до апеляційного суду на підставі законного представництва.

Як повинен поступити суд?

Чи мав право помічник прокурора подавати апеляційне подання?

Завдання для індивідуальної роботи:

1. Складіть цивільний позов від імені прокурора про позбавлення громадянина батьківських прав.

2. Складіть довіреність від імені профспілкового органу на ведення уповноваженою ним особою справи в суді.

Завдання для самостійної роботи

1. Завдання органів прокуратури в цивільному процесі.

2. Підстави, процесуальні форми і види участі прокурора в цивільному процесі.

3. Участь прокурора в цивільному процесі в суді першої інстанції.

4. Участь прокурора в провадженні по оскарженню і перегляді судових рішень і ухвал.

5. Цивільна процесуальна правосуб'єктність прокурора.

6. Участь прокурора в цивільному процесі іноземних держав.

7. Процесуальне становище Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

8. Інші органи та особи, яким надане право захищати інтереси інших осіб.

Контрольні питання:

1. У чому полягає завдання органів прокуратури у цивільному процесі в сучасних умовах розвитку держави?

2. Визначте підстави і процесуальні форми участі прокурора у цивільному процесі, його процесуальні права та обов'язки.

3. Якою є участь прокурора у цивільному процесі у справі в суді першої інстанції?

4. Яка участь прокурора в апеляційному провадженні?

5. Яка участь прокурора у провадженні справ у касацйній інстанції?

6. Визначте участь прокурора у провадженні справ у зв'язку з винятковими та нововиявленими обставинами.

7. Які підстави і процесуальні форми участі у цивільному процесі органів та осіб, яким законом надане право захищати права, свободи та інтереси інших осіб?

8. У чому полягає участь у цивільному процесі органів державної влади, органів місцевого самоврядування з метою захисту прав, свобод та інтересів інших осіб, державних чи суспільних інтересів?

9. Якою є участь у цивільному процесі профспілок з метою захисту прав інших осіб?

10. Визначте участь фізичних та юридичних осіб у цивільному процесі з метою захисту прав, свобод та інтересів інших осіб.

11. Якою є цивільна процесуальна правосуб'єктність органів держаної влади, органів місцевого самоврядування, фізичних та юридичних осіб з метою захисту прав, свобод та інтересів інших осіб?





Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 593 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...