Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Предмет і методологія статистики, система показників



· Нейтралитет

· Компромисс

· Союз (коалиция)

· Консенсус

Политическая сцена

Политическое развитие

Политическое изменение

Прогресс

Однолинейность

Реформа

Революция

Реставрация

Пересмотр конституции

Традиционное общество

Современное общество

Модерн

Модернизация

Секуляризация

Рационализация

Конституционализм

Конституционализация

Нациеобразование

ЗМІСТ

Передмова……………………………………………………….. ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ 1 Предмет і методологія статистики, система показників Тема 1. Методологічні основи статистики……………... Тема 2. Статистичне спостереження……………………. Тема 3. Зведення і групування статистичних даних…….. Тема 4. Узагальнюючі статистичні показники………… ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ 2 Статистичні методи вивчення зв’язків і залежностей Тема 5. Аналіз рядів розподілу. Аналіз концентрації, диференціації та подібності розподілу…………………… Тема 6. Статистичні методи вимірювання взаємозв’язків Тема 7. Вибірковий метод………………………………   ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ 3 Статистичні методи вивчення динаміки і тенденцій розвитку Тема 8. Аналіз інтенсивності динаміки………..………… Тема 9. Аналіз тенденцій розвитку ………………………. Тема 10. Індексний метод……….………………………. Тема 11. Подання статистичних даних: таблиці, графіки, карти….….…………………………….………………… Основні поняття та терміни статистики….…………………… Учені-статистики……………………………………………….. Програмні питання з модуля "Статистика" для підготовки до іспиту та заліку............................................................................. Література...……......…………………………………………… Додаток..........................................................................................              

Передмова

Статистика завжди була й залишається необхідним та ефективним інструментом державного управління. Одночасно вона є наукою, що досліджує кількісний бік масових явищ, виявляє конкретні закономірності. Виконуючи найрізноманітніші функції збирання, систематизації й аналізу даних, що характеризують економічний і соціальний розвиток суспільства, статистика відіграє роль головного постачальника фактів для управлінських, науково-дослідних і прикладних потреб різних організацій і населення.

Серед навчальних дисциплін економічних спеціальностей предмет «Статистика» посідає особливе місце, оскільки поєднує сукупність основних показників і методологію їх аналізу, що сприяє забезпеченню глибоких теоретичних пізнань студентів у вивченні інших дисциплін і підготовки до аналітичної роботи.

При вивченні даного курсу перед студентами ставляться такі завдання:

· опанування комплексу сучасних методів збору, обробки, узагальнення та аналізу аналітичної інформації для вивчення тенденцій і закономірностей економічних і соціальних явищ і процесів;

· використання методів моделювання і прогнозування соціально-економічних процесів для прийняття обґрунтованих управлінських рішень.

При викладенні в даному посібнику основ статистики сформульовано загальні методи і принципи якісних характеристик масових явищ і процесів: статистичне спостереження, статистичне зведення, метод групувань; абсолютні, відносні, середні величини; варіаційні ряди та їх характеристики; індекси; статистичні розрахунки; узагальнюючі статистичні показники. Узагальнюючі статистичні показники - головний інструмент статистики як категорії науки - мають подвійну природу: виступають предметом статистики (оскільки в них виражається міра суспільних явищ) і специфічним прийомом дослідження (оскільки за допомогою їх пізнається ця міра).

У кожній темі містяться загальні теоретичні поняття, класифікації і групування, формули для розрахунків відповідних показників і тести для самоперевірки. Наведено приклади розв’язання типових завдань із вказівкою методології визначення тих або інших показників, завдання для самостійної роботи студентів.

За визначенням Л. Грєбнєва, парадигма європейської освіти кардинально змінюється: «Тепер вже не людину навчають, а людина вчиться». Таким чином, логіка форм навчання зміщується у бік самостійної роботи студентів. При цьому вона переходить на якісно новий рівень. Оскільки однією зі складових Болонської системи освіти є самостійна робота студентів, автори бачать доцільність у розробці навчального посібника, який дозволить студентові ознайомитися з теоретичними моментами кожної теми і поглибити ці знання за допомогою самостійного розв’язання завдань.

Посібник містить визначення основних понять, формули для розрахунків і приклади, а також часто використовуваний у формулах грецький алфавіт і короткі біографічні відомості про вчених, які внесли значний вклад у розвиток статистики.

Навчальний посібник з курсу «Статистика» побудовано відповідно до Галузевого стандарту вищої освіти «Освітньо-професійна програма підготовки бакалаврів» напряму 0501- «Економіка і підприємництво», розробленого колективом авторів під загальним керівництвом А.Ф. Павленка. - К.: КНЕУ, 2006. Відповідно до цієї програми курс «Статистика» включає 12 тем, які розбито на три змістовні модулі.

Рекомендовано використовувати у навчальному процесі студентами денної і заочної форми навчання економічних спеціальностей.

Навчальний посібник підготовлено колективом викладачів Донецького національного університету економіки і торгівлі імені М. Туган-Барановського.


ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ 1

ПРЕДМЕТ І МЕТОДОЛОГІЯ СТАТИСТИКИ, СИСТЕМА ПОКАЗНИКІВ





Дата публикования: 2014-10-25; Прочитано: 345 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...