![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Translate into English:
1. Вітамін та його молодший брат - каротин.
Вітамін А (його називають ретинолом) посідає перше місце у вітамінній “абетці”. Він забезпечує нормальний обмін білків, вуглеводів, роботу залоз внутрішньої секреції (зокрема, підшлункової і надниркових); від нього залежить гарний стан слизових оболонок і шкіри, гострота зору й опірність організму інфекціям. Для дорослих добова потреба у вітаміні А становить 1,5 мг; якщо ж робота пов’язана з великим навантаженням на очі або використанням хімічних речовин – 2,5-3 мг.
Вітамін А надходить до нашого організму з продуктами харчування тваринного походження (вершкове масло, вершки, яєчний жовток, печінка риб і тварин, нирки, кисломолочні продукти).
Рослинна ж їжа (особливо свіжі й сушені абрикоси, морква, зелені овочі, капуста усіх видів, салат-латук, картопля, сливи, усі жовті фрукти й овочі) містить каротин – провітамін А, з якого в організмі людини і тварини утворюється вітамін А. При кулінарійній обробці продуктів губляться від 15 до 30% ретинолу і каротину. Якщо варити і смажити продукти під кришкою, вітамін А в них краще збережеться. Оскільки каротин жиророзчинний вітамін він краще засвоюється з жирами.
2. Картопля – вітамінна комора.
Крім вітаміну С в картоплі чималий резерв B1, B2, B6, B9, PP, D, K, E. А ще – каротин, лимонна, щавлева, яблучна та інші органічні кислоти, їх нестача відчутна взимку та ранньої весни, коли в нашому меню меншає овочів та фруктів. Картопля ж, зберігаючись тривалий час, не втрачає поживних речовин та вітамінів. Добову потребу організму може задовольнити споживання пів кілограма бульб, що завдяки сечогінним властивостям неодмінно входять до дієтичних продуктів для хворих на нирки та серце.
3. Редис – поліпшувач травлення.
Хто не споживав ці невеличкі коренеплоди – провісники весни! Назва їх виникла від латинського “радикс” (корінь), саме корінь рослини – скарбничка поживних речовин.
У редисі багато каротину, вітамінів групи В, а вітаміну С стільки ж, скільки в лимоні й апельсині. Мінеральні речовини представлені солями магнію, кальцію, фосфору, заліза і калію. Редис посідає провідне місце серед овочів за вмістом пектинів, що виводять із організму холестерин та інші шкідливі речовини.
Їсти редис найкраще перед обідом, тому що він не лише підвищує апетит, але й поліпшує засвоєння їжі.
Дата публикования: 2014-10-25; Прочитано: 522 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!