Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Та органів місцевого і регіонального самоврядування; правова; про особу; довідково-енциклопедичного характеру; соціологічна15



У наші дні найпоширенішим носієм інформації е папір. На ньому друкуються газети, журнали, книги. Для фіксування інформації застосовуються добре всім знайомі олівець та ручка, а також такі технічні засоби, як друкарська машинка, магнітофон, диктофон. Інформація може бути записана за допомогою пробивки отворів за спеціальним правилом (кодом) на паперових перфораційних картках і стрічках. Носіями інформації є також креслення, схеми, карти, електротабло. Для наочного відображення інформації можуть бути використані також інші технічні засоби: магніто- і світлоплани, світлові планшети, проектори і діапроектори, автоматичні довідкові установки, засоби для читання мікрофільмів. В останню чверть сторіччя у зв’язку з широким застосуванням ЕОМ як носії інформації використовують магнітні стрічки і диски (дискети).

Передавання інформації здійснюється як шляхом пересилання носія інформації споживачу (наприклад, доставка газет поштою), так і за допомогою проводового та радіозв’язку (телефон, радіо, телебачення). У перспективі з цією метою широко використовуватимуться супутникові та оптоволоконні лінії зв’язку.

В органах внутрішніх справ для здобуття та передавання інформації використовуються телефон, телетайп, телефакс, радіостанції, поштовий та фельд’єгерський зв’язок, промислове телебачення.

Особливе місце в інформаційних відносинах належить документу. Згідно із Законом України "Про інформацію" документ – "це передбачена законом матеріальна форма одержання, зберігання, використання і поширення інформації шляхом фіксації її на папері, магнітній, кіно-, відео-, фотоплівці або на іншому носієві"16.

Для копіювання та розмноження паперових документів, які складають основну масу документів у органах внутрішніх справ використовуються сучасні технічні засоби (типу "Ксерокс"), а для їхнього знищення (паперових документів) – спеціальні пристрої. Джерелами інформації, що надходить у органи внутрішніх справ, можуть бути окремі громадяни, трудові колективи, установи (лікарні, суди і т. п.), інші правоохоронні органи. Інформація поступає як у вигляді усних повідомлень, так і у вигляді документів: заяв, протоколів, повідомлень і т. ін.

В органах внутрішніх справ України інформацією користуються окремі працівники, різні служби і підрозділи, інформаційні бюро (центри) МВС, УМВС, УМВСТ, міськрайліноргани внутрішніх справ, установи виконання покарань, навчальні заклади і наукові установи системи.

"Див.: ст. 18–25 Закону України "Про інформацію" 16 Стаття 27 Закону України "Про інформацію".


Усередині органів внутрішніх справ інформація зберігається і переробляється, тобто створюється нова інформація у вигляді наказів та вказівок, настанов та інструкцій, оперативних, розшу-кових та інших справ, статистичних карток.

Специфіка роботи в органах внутрішніх справ потребує від усіх співробітників чіткого уявлення про інформацію, її використання, її можливості та ін. Особливі вимоги в цьому плані пред’являються, безумовно, до співробітників служб, які виконують основні функції системи. Частина цих вимог висунута прагненням нашої держави стати правовою, про що вона проголосила у своїй новій Конституції17. Певні вимоги пред’являються також міжнародними правовими документами. Реалізацією цих вимог є і деякі положення Закону України "Про інформацію"15.





Дата публикования: 2014-10-19; Прочитано: 405 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.04 с)...