Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Послідовність розрахунку заземлення



1. Розрахунковий питомий опір ґрунту (Ом·м) визначають за формулою:

,

де питомий опір ґрунту; кліматичний коефіцієнт, що залежить від характеру ґрунту та його вологості під час вимірів.

2. Опір розтікання струму одного вертикального стержневого (трубчастого) заземлювача, верх якого заглиблений на h м, Ом:

де l – довжина заземлювача, м; d – діаметр заземлювача, м; t –відстань від поверхні землі до середини заземлювача, м ().

При застосуванні заземлювача з труб довжиною l = 2,5 м, діаметром dзовн =0,06 м (dвн =2) і розташуванні верхнього кінця труб нижче рівня землі на 0,7 м (для зменшення впливу річних температурних коливань на опір заземлювача) опір розтікання розраховують:

.

3. Орієнтовна кількість вертикальних заземлювачів, шт.:

,

де Rз найбільший допустимий опір заземлюючого пристрою згідно з "Правилами устрою електроустановок".

4. Шляхом розташування отриманої кількості заземлювачів на плані, орієнтовно визначають відстань між ними та коефіцієнт використання вертикальних заземлювачів, залежно від кількості стержнів і відношення відстані між ними до їх довжини.

5. Необхідна кількість заземлювачів з урахуванням коефіцієнта використання:

6. Опір розтікання з'єднувальної шини з урахуванням коефіцієнта її використання, ηш Ом:

,

де L – довжина шини, м; b – ширина шини, м; h1 глибина закладання шини, м.

7. Опір заземлюючого пристрою, що має n стержнів, без урахування опору шини, Ом:

8. Загальний опір складного заземлюючого пристрою, Ом:

Захисне занулення. Занулення – це навмисне електричне з’єднання з нульовим захисним провідником металевих нормально не струмопровідних частин, які можуть опинитись під напругою. Застосовується в чотирьохпровідних провідних мережах напругою до 1000 В з глухозаземленою нейтраллю. Нульовий захисний провідник – це провідник, який з’єднує частини, що підлягають зануленню, з глухозаземленною нейтральною точкою обмотки джерела струму або еквівалентом.

При зануленні (рис.3.23) у випадку замикання мережі на корпус 1 електроустановки виникає однофазне коротке замикання. Внаслідок цього електроустановка автоматично вимикається і таким чином забезпечується захист людини від ураження електричним струмом.

Захисне вимикання. Захисне вимикання – це швидкодіючий захист, який забезпечуєавтоматичне вимкнення електроустановки (не більше як за 0,2 с) при виникненні в ній небезпеки ураження струмом. Застосовується, як основний або додатковий захисний засіб, якщо безпека не може бути забезпечена шляхом влаштування інших захисних засобів.

Ізолювальні електрозахистні засоби. Призначені для ізоляції людини від частин електроустановок, що знаходяться під напругою та від землі, якщо людина одночасно доторкається до землі чи заземлених частин електроустановок та струмопровідних частин, що опинились під напругою.

Розрізняють основні та додаткові ізолювальні електрозахисті засоби. До основних належать – ізоляція: при роботах на електроустановках з напругою до 1000 В – діелектричні рукавички, ізолювальні штанги, інструменти з ізольованими ручками, струмовипромілювальні кліщі, а при роботі в електроустановках напругою понад 1000 ВА – ізолювальні штанги, струмовипромірювальні та ізолювальні кліщі, покажчики напруги.

Додаткові ізолювальні захисні засоби призначенні для підсилення захисної дії. До них належать: при роботі на електроустановках до 1000 В – колоші, килимки, підставки; при роботі на установках з напругою більше 1000 В – рукавички, боти, килимки, підставки.





Дата публикования: 2014-10-19; Прочитано: 1855 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...