Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Податкові правопорушення та провадження по ним



У теорії права підставою юридичної відповідальності вважають вчинення правопорушення. При цьому науковці розрізняють нормативні та фактичні підстави. Нормативною підставою відповідальності є правові норми, які порушує особа, що передбачає застосування до неї конкретних санкцій. Фактичною підставою слід вважати лише діяння (дію або бездіяльність), передбачене (заборонене) законом. Загальними ознаками, притаманними для всіх видів правопорушень, у тому числі й для податкових, є такі:суспільна небезпека (або шкідливість) діяння;протиправність дій (бездіяльності);винність;карність. Отже, порушення податкового законодавства — це протиправне (передбачене податковим законодавством), винне діяння (дія чи бездіяльність) особи, пов’язана з невиконанням або неналежним виконанням податкового обов’язку, за яке передбачена юридична відповідальність. При цьому слід враховувати, що в цьому разі йдеться про податковий обов’язок у широкому розумінні, що включає повний комплекс обов’язків щодо обчислення, сплати податків і зборів, ведення податкової звітності. Для визнання діяння правопорушенням і, відповідно, за­стосування передбачених правовими нормами санкцій необхідно встановити наявність у діянні складу правопорушення. Під складом правопорушення розуміють закріплену законом сукупність обов’язкових ознак, що характеризують дане діяння як правопорушення. Елементами складу правопорушення є об’єкт, об’єктивна сторона, суб’єкт і суб’єктивна сторона. Об’єктом порушення податкового законодавства слід вважати врегульовані нормами податкового права суспільні відносини, яким у результаті правопорушення завдається шкода. Фактично об’єктом податкового правопорушення є суспільні відносини, що виникають у сфері фінансової діяльності держави і в процесі реалізації яких формується доходна частина бюджетів і державних цільових фондів. Об’єктивна сторона правопорушення показує його зовнішнє вираження. Зміст об’єктивної сторони складають протиправне діяння, його суспільно шкідливі наслідки, причинний зв’язок між діянням та його наслідками. Обов’язковою ознакою правопорушення є протиправне діяння (дія або бездіяльність). Протиправна дія означає активну поведінку платника податків, результатом якої стало порушення податково-правових норм.Суб’єктами порушення податкового законодавства визнають платників податків (юридичних та фізичних осіб), податкових агентів, а також банки, тобто лише тих учасників податкових правовідносин, які відповідно до законодавства виконують обов’язок з нарахування, сплати, подання податкової звітності. Банки виконують обов’язок щодо своєчасного перерахування коштів до бюджетів і державних цільових фондів. Суб’єктами указаних правопорушень завжди виступають лише ті учасники податкових правовідносин, які представляють зобов’язану сторону в таких правовідносинах.





Дата публикования: 2015-02-18; Прочитано: 258 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...