Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Роль Конвенції МОП про працю в морському судноплавстві 2006 р. у створенні системи соціального захисту моряків



Нову Конвенцію називають «біллем про права моряків», яка відкриває цілу епоху в правовому регулюванні міжнародного судноплавства. Справа не тільки в її широкому охопленні й справедливому підході, що враховує інтереси моряків і судновласників, держав і громадських об'єднань. У першу чергу її цінність у тому, що в ній передбачені рівні «правила гри» для всіх учасників морського судноплавства. Новизна Конвенції 2006 року в тому, що вона є важливим правовим актом, яка містить в одному документі всі норми в галузі соціально-трудових відносин у морському судноплавстві. Вона є, так би мовити, кодифікованим збірником прав й обов'язків по трудовим і соціальним питанням для всього морського сектора зі строгою системою контролю його виконання. При цьому вона допускає певну гнучкість на національному рівні відносно конкретних методів їхньої реалізації.

Конвенція МLС 2006 р. фактично інкорпорувала в себе положення попередньої Конвенції про соціальний захист моряків №165, встановивши, однак, більш сприятливий режим соціального захисту. Відтак, на сьогодні держави, які ратифікували цю Конвенцію, мають запровадити охоплення моряків бодай трьома видами соціального забезпечення з переліку, наведеного у Конвенції.

Стандарти і принципи Конвенція МLС 2006 р. спрямовані на захист прав моряків, що працюють під іноземним прапором. Наприклад, судновласник буде зобов'язаний організувати безпосереднє страхування моряка, здійснюючи сплату страхових внесків. Вигодонабувачем за договором буде сам моряк або хтось з членів його сім'ї. У трудовому договорі моряка буде визначається вид особистого страхування моряка (страхування від нещасного випадку, страхування життя, страхування пенсії, медичне страхування) та порядок сплати страхових внесків. Можливий варіант соціального захисту моряка за рахунок участі в нестрахових організаціях (лікарняні каси, фонди взаємодопомоги). Організація такого виду соціального захисту та сплата внесків є обов'язком судновласника-роботодавця. Крім того, в державі має бути створений механізм, що дозволяє судновласнику-роботодавцю здійснювати відрахування у державні організації соціального забезпечення, наприклад, до державного пенсійного фонду. Контроль же над проведенням своєчасних відрахувань до соціальних фондів з боку судновласника здійснюватиме держава прапора судна.

Таким чином, аналіз нормативних приписів Конвенція МLС 2006 р. що відносяться до соціального забезпечення моряків свідчить про створення в рамках даного глобального міжнародного акта системи комплексного контролю з боку держав прапора судна, порту і юрисдикції і виникненні при цьому їх взаємних відповідних зобов'язань. Завдяки цьому вступ в силу Конвенція МLС 2006 р. сприятиме розвитку системи соціального захисту українських моряків.





Дата публикования: 2015-02-18; Прочитано: 579 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...