Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Vі. Матеріали для контролю



А. Завдання для контролю:

Завдання Вказівки до завдання
  Дати визначення недостатності дихання Класифікувати за різними прин­ципами
  Назвати ступені і стадії ДН Знати 3 ступені ДН, клінічні ознаки недостатності зовнішнього дихання.
  Перерахувати порушення час­тоти, глибини і ритму дихання. Намалювати криві, типові для різних видів порушення дихальної функції.
  Навести приклади різних видів ДН. Вміти їх диференціювати.
  Знати показники газового скла­ду крові та кислотно-основної рівноваги при різних видах ДН. Дати визначення поняттю: гіпок­семія, гіпокапнія, гіперканнія, газо­вий ацидоз, газовий алкалоз.

Б. Задачі для самоконтролю:

Задача 1. У хворого значно знизилась дифузійна здатність легень. Які причини до цього призводять?

Задача 2. Під час обіду дитина 5 р. поперхнулася і аспірувала їжу. Почався сильний кашель, який закінчився виділенням кусочка хліба. Шкіра і слизові злегка ціанотичні. Пульс прискорений. Дихання рідке, видих подовжений. Лікар діагностував чужорідне тіло в гортані. Яка стадія асфіксії розвинулась у дитини?

Задача 3. У хворого виявлено порушення прохідності дихальних шляхів на рівні дрібних і середніх бронхів. Які порушення вмісту газів в альвеолярному повітрі і в крові можна виявити в цьому випадку?

Задача 4. У хворого виявлене значне ущільнення легеневої тканини.

Що саме: вентиляція, дифузія чи перфузія порушені найбіль­ше?

Задача 5. У дитини, хворої на дифтерію, набряк гортані. Пояснити механізми виниклого диспное?

Задача 6. Хворий, 56р., поступив у неврологічне відділення з приводу мозкового крововиливу. Стан важкий. Дихання Чейна-Стокса. Наступ­ного дня дихання змінилося на ритм Біота. Який фактор має головне значення в патогенезі періодичного дихання?

Задача 7. У хворого двобічна пневмонія. Назвіть механізми, які можуть призвести до недостатності зов­нішнього дихання.


Задача 8. Хвора Т., яка знаходиться в терапевтичному відділенні з приводу бронхопневмонії, через 30 хв. після внутрішньом’язового вве­дення 500 тис. ОД. пеніциліну помітила слабість і відчуття задухи. З’я­вився ціаноз губ, гіперемія обличчя, тахікардія до 140 уд./хв., зниже­н­ня артеріального тиску до 70/30 мм. рт.ст. Лікуючий лікар відмітив роз­виток анафілактичного шоку. Як можна пояснити відчуття задухи у хворої?

Задача 9. У хворого, 56р., під час ходи виник біль у лівій половині грудної клітки, який посилюється при диханні, задишка. Напад болю тамували наркотиками. Об’єктивно: стан важкий, ЧД – 28/хв., дихання поверхневе, зліва у пахвинній ділянці – ослаблене. АТ – 140/80 мм рт.ст. Харкотиння з домішками крові. В анамнезі – виразкова хвороба дванадцятипалої кишки, варикозне розширення вен правої гомілки.

Які обстеження слід здійснити для підтвердження діагнозу?

Задача 10. У хворого спостерігається приступ бронхіальної астми. Який тип дихання при цьому спостерігається і чому?





Дата публикования: 2015-03-29; Прочитано: 558 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...