Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Призначення, тактико-технічні характеристики та матеріальна частина рятувальних засобів при здійсненні стрибків з парашутом на воду



5. 1. Авіаційний рятувальний жилет АСЖ-58.

Авіаційний рятувальний жилет АСЖ-58 (мал.5.1) є індивідуальним рятувальним засобом та призначений для підтримки парашутиста-десантника на плаву при здійсненні стрибків з парашутом на воду.

Тактико-технічні дані:

Швидкість польоту літака…………………………….… до 1100 км/год.

Вага жилету зі спорядженням………………………….. не більш 2кг

Позитивна плавучість жилету:

- при наповнені двох відсіків……………... не менш 15кг

- при наповнені одного із відсіків…………не менш 10кг

Об’єм оболонки жилету………………………………... не менш 15л

Температура повітря…………………………………… від +50оС до –30оС

Об’єм балону для вуглекислоти……………………… 0,045л

Кількість зневодненої вуглекислоти у балоні………... 28г

Час наповнення жилету ……………………………….. 20-30с

Термін експлуатації жилету…………………………… 3 роки

В комплект рятувального жилету входить:

1 – Жилет (у тому числі спорядження):

а) малогабаритний балончик з пусковою головкою

б) аварійно-пошуковий електро вогонь АПЕ-65 з батареєю “Маячок-1”

в) аварійний пакет з дзеркалом

г) пакет з флуоресцеїном (або ураніном марки “А”)

д) підвіска жилету

е) свисток

ж) карабін

2 – Сумка для транспортування

3 - Паспорт на жилет

4 - Комплект запасних частин

5 - Пристрій для зарядки балончика.

мал.5.2 Жилет АСЖ-58

1 - вуглекислотний балончик; 2 - кишеня балончика; 3 - пускова головка; 4 - аварійно-пошуковий електро вогонь АПЕ-65; 5 - петля для підйому; 6 - кишеня з флуоресцеїном; 7 - трубки з клапанами для піддування жилету; 8 - шлейки; 9 - пряжка; 10 - замок; 11 - ремінь; 12 - наспинна регулювальна лямка; 13 - батарея “Маячок-1”; 14 - кишеня зі свистком; 15 - кишеня із сигнальним дзеркалом; 16 - кишеня для карабіна з фалом; 17 - кнопка.

Жилет (мал.5.2) виготовляється одного розміру та одягається поверх обмундирування (під парашутну підвісну систему) та після підгонки наспинної регулюючої лямки застібається замок ременя. Матеріал жилету – діагонально-дубльована прогумована тканина, пофарбована в оранжевий колір. Жилет являє собою два самостійних відсіки, що розділені між собою перегородкою, яка у разі проколу одного відсіку викладається по проколотій оболонці, чим забезпечується подальша позитивна плавучість жилету.

Для зручності використання жилетом на ньому нанесені наступні підписи:

1. “ Дерните за головку ” 4. “ Свисток

2. “ Сигнальное зеркало ” 5. “ Флуоресценин

3. “ Наденьте на шею ” 6. “ Карабин

Жилет може наповнюватися двома способами:

- від балончика з вуглекислотою, спрацювання якого проводиться від руки шляхом висмикування пускової головки (включення системи газонаповнення при відкритих клапанах приведе до виходу газу в атмосферу);

- ротом через трубки з клапаном для піддування жилета

Для закріплення на людини жилет має ремінь із стрічки ЛТК-44-1600, до якого приєднана петля для підйому та регулятор наспинної регулювальної лямки. Ремінь і лямка підганяється у залежності від розмірів тулуба людини за допомогою пряжок.

Аварійно-пошуковий електро вогонь АПЕ-65 призначений для полегшення пошуку десантника у нічний час. Він складається зі світильника з гнучким дротом з лампою 2,5В яка розташована на лицевій частини жилету під прозорим ковпачком та джерела струму (батарея “Маячок-1” одноразового використання), який розташований у нижній частині жилету та забезпечує безперервну роботу лампи тривалістю 10 годин. Дальність видимості вогню до 3,7км при коефіцієнті прозорості атмосфери 0,8.

Включення батареї проводиться шляхом її розгерметизації у воді. Для цього необхідно висмикнути шнур із втулкою. Після того як батарея дасть робочий струм, вона працездатна і на суші (у випадку послаблення світла, опустити батарею на 2-3 хв. у воду).

Час активації батареї:

  Солена вода Прісна вода
Температура води о С          
Час активації 20 хв. 3 хв. 40 сек. 30 хв. 4 хв.

Пакет з флуоресцеїном (або ураніном марки “А”) 100г рідини, яка фарбує воду у жовто-зелений колір, знаходиться у кишені на лицевій частині жилету. Пакет має дві петлі, одна для розривання його вздовж основи, друга для кріплення до жилету за допомогою шнура.

Карабін з шнуром призначений для кріплення жилета надягнутого на парашутиста-десантника з рятувальним човном або плотом.

Підйомна петля із стрічки ЛТКМкрП-27-1200 представляє собою замкнуту петлю, кінці якої закріплені на ремені. Призначена для підйому людини на борт човна або вертольота. При десантуванні він кріпиться до жилету двома кнопками.

Свисток розташований на тильній стороні жилету та призначений для подачі звукового сигналу.

Сигнальне дзеркало розташоване у кишені, на тильної стороні жилету та кріпиться до нього шнуром довжиною 0,8м. В сонячну погоду за допомогою дзеркала подаються сигнали рятувальним літакам (вертольотам) або човнам шляхом наведення на них через отвір відображеного сонячного проміння (мал.5.3). Дальність сигналізації дзеркалом досягає 8-10км.   мал.5.3

5. 2. Рятувальний авіаційний жилет САЖ-43П серії 2.

Рятувальний авіаційний жилет САЖ-43П серії 2 (мал.5.4) є індивідуальним рятувальним засобом парашутистів-десантників при здійснення стрибків з парашутом на воду.

Тактико-технічні дані:

Вага жилету …………………………………………………. не більш 1,5кг

Постійна позитивна плавучість жилету……………….…… не менш 6кг

Змінна позитивна плавучість жилету

(при наповнених нагрудних відсіках)……………………… не менш 15кг

Робочий тиск в відсіках жилету……………………………. 105 мм.вод.ст.

Температура повітря…………………………………………+50оС –30оС;

Термін експлуатації жилету………………………………… 36 місяців

В комплект рятувального жилету входить:

1 - жилет;

2 - пакет з флуоресцеїном;

3 - сумка для упакування;

4 - паспорт на жилет;

5 - комплект запасних частин.

Жилет виготовлюється одного розміру та одягається поверх обмундирування (під парашутну підвісну систему). Матеріал жилету – діагонально-дубльована прогумована тканина, пофарбована у оранжевий колір. Жилет являє собою три самостійні відсіки, які наповнені сухою морською травою або поролоном товщиною 25мм, причому тільки два передніх наповнюються повітрям. З внутрішньої сторони на лівому клапані жилета приклеєний пакет з флуоресцеїном. Жилет наповнюється ротом через трубки з клапаном для піддування, які змонтовані на лицьовій частині та вкладаються у шлейки.

Для закріплення на парашутисті жилет має дві грудні перемички які вклеєні на лівому клапані, два ґудзика на правому клапані та приклеєну пахову стрічку ЛТКМкрП-27-1200 знизу посередині тильного відсіку на якої є пряжка для регулювання та карабін. Знизу правого відсіку приклеєна петля з півкільцем, а лівого – петля для закріплення одягнутого жилету.

мал.5.4 Жилет САЖ-43П сер.2: 1 - надувні камери; 2 - не надувний відсік; 3 - трубки для піддування жилету; 4 - мундштуки; 5 - грудні перемички; 6 - ґудзики; 7 - петля; 8 - кільце; 9 - пахова стрічка ЛТКМкрП-27-1200; 10 - карабін; 11 - пряжка для регулювання; 12 - пакет з флуоресцеїном.


5.3 Авіаційний рятувальний човен МЛАС-1-ОБ

Авіаційний рятувальний човен МЛАС-1-об (мал.5.5) є індивідуальним рятувальним засобом та призначений для підтримання людини на плаву у разі покидання літака (вертольоту) над водою.

Тактико-технічні дані:

Габаритні розміри човна у наповненому стані:

Довжина……………………………………………………. 1890мм

ширина: корма/ніс…………………………………………. 960/540мм

висота: корма/ніс…………………………………………. 255/160мм

Вага човна в комплекті з балоном………………………… 3,5кг

Об’єм наповненого човна…………………………………. 150л

Робочий тиск газу в оболонці ……………………………. 1-4мм рт.ст.

Експлуатаційна завантаженість………………………….. 100кг;

Температура середовища…………………………………. +50-30оС;

Час наповнення човна…………………………………….. 1-3 хв.

Кількість вуглекислоти в балоні…………………………. 285-300г.

В комплект човна входить:

1 – Човен (у тому числі):

а) малогабаритний балончик з висотно-напірним клапаном

б) ручний міх

в) черпак

г) плавучий якір

д) набір гумових пробок.

2 - Сумка для транспортування

3 - Паспорт на човен

Човен має надувні борти та не надувне днище. Човни виготовлюються зі діагонально-дубльованої прогумованої шовкової тканини, пофарбованої в оранжевий колір. Борти являють собою оболонку без відсіків, утворену шістьома склеєними між собою усіченими конусами та циліндрами з прогумованої тканини. До оболонки бортів приклеєне не надувне днище. Для зручності розміщення людини в човні та для кращої його стійкості в кормовій частині оболонка бортів має більший діаметр, ніж в носовій, та крім того кормова частина зроблена дещо ширше носової.

З метою надання човну стійкості під час посадки в нього з води в кормовій частині до днища приклеєний водо баластний мішок, а на борту човна наклеєні дві пари стрічкових поручнів.

Балон з висотно-напірним клапаном знаходиться у спеціальної кишені яка наклеєна на кормовій частині та приєднана до човна за допомогою штуцера з гайкою.

Після викидання човна із вантажного контейнеру ГК-30-Ум від ваги човна натягується витяжний шнур та зривається чека на вуглекислотному балоні і оболонки бортів автоматично наповнюються вуглекислим газом.

Для травлення газу з оболонки під час підготовки човна до укладання в його кормовий частині вмонтовано випускний вентиль з пробкою яка прив’язана до вентиля.

Ручний міх змонтований на лівому борту човна, що дозволяє за необхідністю піддувати оболонки повітрям. Міх виготовлений з прогумованої тканини та має гумовий клапан, який працює з липестковим клапаном та сталевою пружиною. Міх не зйомний, закріплений на човні за допомогою гумової трубки, яка вклеєна в оболонку. В неробочому стані міх укладається у кишеню, наклеєну на оболонку.

Плавучий якір із тканини, призначений для утримання човна в плоскості вітру (поперек хвиль) та для зменшення швидкості дрейфу. Плавучий якір прив’язаний за допомогою стропи довжиною до шайби у кормовий частині човна. Плавучий якір завжди тримати всередині човна.

Черпак призначений для вичерпування води яка накопичилася у човні, об’ємом 1,4л виготовлений з того же матеріалу що й човен, прив’язаний стропою довжиною 1,5м до шайби наклеєній в кормовий частині.

Чотири конусні пробки двох розмірів призначені для тимчасового закриття пробоїн діаметром до25мм. Пробки знаходяться у мішечку який прив’язаний до одного з поручнів.

мал.5.5 Човен МЛАС-1-об

1 - борта; 2 - днище; 3 - балон з вуглекислотою; 4 - ручний міх; 5 - кишеня для міху;6 - випускний вентиль; 7 - поручні; 8 - плавучий якір; 9 - черпак; 10 - конусні пробки у мішечку; 11 - кишеня балону; 12 - водо баластний мішок; 13 - номер човна.


5.4 Пліт рятувальний надувний одномісний ПСН-1

Пліт рятувальний надувний одномісний ПСН-1 є індивідуальним рятувальним засобом та призначений для підтримання парашутиста-десантника на плаву у разі покидання літака (вертольоту) над водою.

Тактико-технічні дані:

Вага плота………………………………………………………… не більш 3,1кг

Розміри плота у наповненому стані: довжина……………….. 1720/1500 мм

ширина………………… 530/900 мм

висота…………………... 150/720 мм

Об’єм надувних бортів (однокамерний)……………………….. 90л

Робочий тиск газу в бортах…………………………………….. 0,08-0,1 кгс/см2

Експлуатаційна завантаженість………………………………… 120кг

Температура середовища………………………………………… від + 50о до – 30оС

Час наповнення плота від балону при температурі +50оС…… 1хв.

при температурі +25оС…… 1,5 хв.

при температурі – 30оС…… 5хв.

Ємкість балону……………………………………………………. 0,3л

Вага балону……………………………………………………….. не більш 510г.

Термін експлуатації плота……………………………………….. 5 років.

В комплект плота входить:

1 – Пліт (у тому числі):

а) малогабаритний балончик з висотно-напірним клапаном

б) ручний міх

в) губка

г) плавучий якір

2 - Сумка для транспортування

3 - Паспорт на пліт

Пліт має надувні борти, надувний захисний чохол та не надувне днище (з надувним містком). Пліт виготовлюється із діагонально-дубльованої прогумованої тканини, оранжевого кольору.

Борти являють собою оболонку без відсіків з прогумованої тканини. До оболонки бортів приклеєне не надувне днище з надувним містком. Для зручності розміщення людини в плоту та для кращої його стійкості в кормовій частині оболонка бортів має два відсіки, які запобігають перевертанню плота при посадці в нього, крім того кормова частина зроблена дещо ширше носової. Для запобігання нахльостування у пліт води, при сильних хвилях, до нього приклеєний захисний чохол, який закривається за допомогою текстильної застібки. Захисний чохол та місток надуваються після посадки людини у пліт через спеціальні трубки з клапанами. На борти плота наклеєні дві пари поручнів з капронової стрічки для зручності посадки людини у нього.

З метою надання плоту стійкості під час посадки в нього з води в кормовій частині до днища приклеєний водо баластний мішок.

Балон з висотно-напірним клапаном служить для автоматичного наповнення плота.

Для травлення газу з оболонки під час підготовки плота до укладки у вантажний контейнер ГК-30-Ум, в його кормовій частині вмонтовано випускний вентиль.

Ручний міх змонтований на лівому борту плота, що дозволяє за необхідністю наповнювати оболонки повітрям.

Плавучий якір із тканини прив’язаний за допомогою стропи довжиною , призначений для утримання плота в поперек хвиль та для зменшення швидкості дрейфу.

Губка, яка прив’язана стропом довжиною 1,5м, призначена для вилучення води, яка накопичується у плоту.

При експлуатації плота проколи, не великі пориви та розклейки швів (не більш 120мм) – можна заклеїти накладкою із прогумованої тканини та дати просохнути 10 – 15 хв. Результати ремонту вписуються у паспорт.





Дата публикования: 2015-03-29; Прочитано: 531 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.016 с)...