Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Довідка до теми. Резюме — це коротка довідка про освітні, професійні та особисті дані людини, яка претендує на певну посаду



Резюме — це коротка довідка про освітні, професійні та особисті дані людини, яка претендує на певну посаду. Воно дає можливість роботодавцю на першому етапі відбору кадрів скласти уявлення про кандидата на зайняття вакансії.

Оскільки саме резюме дає попереднє уявлен­ня про особу і формує сприйняття її по­тенційним роботодавцем, потрібно зверну­ти особливу увагу на його оформлення й ви­черпність інформаційного наповнення.

Є деякі загальні правила складання резюме. Воно має бути детальним, максимально інформатив­ним, але стислим. Кожне нове повідомлення у резю­ме розпочинається з абзацу. Це так звані реквізи­ти — основні елементи документа, розташовані у певній послідовності.

Обов'язкові реквізити резюме:

- прізвище, ім'я, по батькові особи у називному відмінку;

- дата народження;

- короткі відомості про склад сім'ї, якщо у цьому є потреба;

- відомості про навчання;

- відомості про трудову діяльність.

У резюме також має бути зазначено, на здобуття якої посади претендує людина, представлена цим документом. Іноді зазначають мету резюме. На­приклад: "Мета отримання посади — фінансова не­залежність, кар'єра", "Знайти посаду бухгалтера з умовою професійного удосконалення", "Здобут­тя посади менеджера із перспективою кар'єрного зростання".

Водночас маємо відзначити, що деякі фірми сьо­годні можуть застосовувати спеціальні програми комп'ютерної обробки даних для автоматичного відбору резюме. В основу їх дії закладено принцип пошуку потрібного резюме за ключовими словами. Тому доцільним є складання резюме із врахуванням специфіки тієї посади, на яку претендує особа, і включенням до переліку спеціальних даних лекси­ки (сукупності слів та їх значень), характерної для певного роду діяльності. Такий перелік вмінь, нави­чок та особливостей практичного досвіду претен­дента варто розміщувати на початку резюме, адже ці відомості найкраще висвітлюють особисті та спеці­альні дані і можуть дати роботодавцю попереднє уяв­лення про рівень професійної підготовки людини.

Обов'язковими у такому переліку є відомості про рівень володіння персональним комп'ютером — невід'ємною частиною кожного сучасного офісу. За­значте назви програм, які ви знаєте, напишіть, чи можете працювати з мережею інтернет, пошуковими системами, електронною поштою, чи вмієте користу­ватися офісною технікою

Важливо вказати, якими мовами володієте — вільно, розмовний рівень, базове знан­ня, читаєте та перекладаєте, читаєте та перекла­даєте зі словником тощо. До цього переліку варто включити не тільки іноземні мови, а й ті, якими ви користуєтеся у повсякденному житті, — російську й українську.

І головні дані — це безпосередньо ваші про­фесійні вміння і навички, які ви зможете виявити, працюючи в організації на певній посаді, у своїй повсякденній діяльності. Стисло і точно опишіть, які знання ви здобули, що ви вмієте робити. Це до­поможе роботодавцю, який відбиратиме резюме, зрозуміти, що він має справу з професіоналом, яко­го не потрібно попередньо вчити і спеціально кон­сультувати.

Відомості про освіту та посади, які ви обіймали раніше, потрібно розміщувати певним чином — від останнього навчального закладу (місця роботи, по­сади) — до попереднього (попередніх), якщо такий (такі) є.

Іноді роботодавець може вимагати поставити на резюме дату і підпис, щоб упевнитися у правдивості поданої інформації та готовності кандидата на поса­ду відповідати за зазначені у цьому документі факти своєї біографії та відомості щодо знань і навичок.

Дата записується цифровим (28.05.2012) або сло­весно-цифровим (28 травня 2012 року) способом.

Підпис проставляється праворуч від дати. Роз­шифрування підпису у резюме, як і в автобіографії, не подається.

Резюме, як правило, надсилають факсом або електронною поштою, іноді доставляють особисто. За умови відправлення резюме за допомогою інтернет-зв'язку ознайомтеся з вимогами організації щодо отримання електронної пошти. Для запобігання потраплянню у локальну мережу комп'ютер­них вірусів зазвичай вимагають надсилати резюме вкладеним чи прикріпленим файлом. Якщо ви не дотримаєтесь цих умов, є значний ризик, що робо­тодавець навіть не відкриє ваше резюме.

Обов'язково вкажіть у резюме контактний теле­фон із зазначенням годин, коли з вами можна зв'яза­тися, домашню адресу та адресу електронної пошти, за якими вам можна повідомити про призначену співбесіду.

Потрібно потурбуватися, щоб у резюме не було граматичних та пунктуаційних помилок, що сприй­маються роботодавцем як свідчення низького рівня грамотності особи або неуважності під час оформлен­ня ділової документації, а отже, попередньо форму­ють негативне враження про претендента на посаду.

За вимогою роботодавця, у резюме розміщують фотографію паспортного типу (у верхньому право­му або лівому куті).

У деяких резюме подають відомості про осо­бисті захоплення, хобі здобувача посади. Не завжди це є вмотивованим, адже такі повідомлення, як за­хоплення спортом, читанням є загальними, позаособистісними і не дають уявлення ні про індивіду­альність людини, ні про її професійні якості. Доцільним є зазначення особливих рис характеру, що, на вашу думку, дають вам можливість сподіва­тися на здобуття відповідної посади. Головне, щоб вони відповідали дійсності і були певним чином пов'язані зі специфікою вашої професійної діяль­ності. Для секретаря це - відповідальність, аку­ратність, точність, пунктуальність, старанність, ко­мунікабельність, схильність до навчання тощо.

Як­що ви можете представити рекомендаційні листи чи певні професійні практичні розробки, інновації, обов'язково зазначте це у своєму резюме, що істотно збільшить ваші шанси на здобуття бажаної посади.

Отже, не забувайте, що ваше резюме пред­ставлятиме вас у тій організації, в якій ви плануєте працювати. І ваша мета — якнайповніше розкрити особистість, унікальність, довести ваш високий професійний рівень і продемонструвати широке коло знань, умінь і навичок, здобутих під час нав­чання та в результаті попередньої практичної діяльності. Якщо резюме складено з урахуванням і усіх вищезазначених вимог, не сумнівайтеся - во­но витримає найприскіпливіший відбір, і ви отри­маєте змогу потрапити на особисту співбесіду з роботодавцем. Далі ж усе залежатиме тільки від вас.

Наведемо декілька типових помилок при складанні резюме:

ü Надто об'ємне резюме.

ü Рукописне резюме.

ü Резюме зі зайвою інформацією.

ü Резюме, що є випискою з трудової книжки.

ü Недбало і безграмотно складені резюме.

ü Не використовуйте знаменника "Я".

ü Не вводьте у резюме Ваші фізичні дані.

ü Не наклеюйте на резюме свою фотографію (особливо "гарно" виглядатимете, якщо перешлете резюме факсом).

ü Не пишіть у резюме причини звільнення з роботи.

ü Не виносьте у резюме вимоги до зарплати

ü Недоречно називати імена людей, які могли б дати Вам рекомендацію (але список таких людей підготуйте, щоби мати на співбесіду, при цьому попередньо поговоріть із ними і заручіться їхньою підтримкою).





Дата публикования: 2015-03-26; Прочитано: 723 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...