Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Конкурс



Мета цього виду 0змагань – розвивати вміння самостійно користуватися фізичними вправами, складати комплекси і комбінації, засвоювати певну інформацію.

Веселі старти

Ігри – ефективні й засіб загартування та оздоровлення дітей, тому доцільно їх використовувати в колективах шкіл, у літніх таборах. Команди можуть бути як змішані, так і окремо хлопчики та дівчата, різновікові.

2. На даному етапі фізичного розвитку фізичної культури в нашій країні мало уваги приділяється фізкультурно-художнім святам. Рідко використовуються українські народні ігри і національні види спорту. Зовсім не розвиваються такі види і форми спортивних змагань, рухливих ігор, які мають високий соціально культурний, духовний потенціал.

Яким чином можна змінити ситуацію?

Школа повинна виховати і дати дітям змогу реалізувати прагнення гармонійно поєднувати розумний спосіб життя з заняттями живописом, скульптурою та поезією.

Свята проводяться для відзначення видатних подій, знаменних історичних дат у житті людей.

Свято не має чітко визначеної форми, вона може зміцнюватися залежно від учасників самодіяльності не тільки не регламентується, а й заохочується. Водночас свято має певні обряди, які додають йому стабільності. Тому кожне свято повинно мати свою характерно-обрядову структуру, яка подає йому оригінальності і неповторності. Свято не тільки акамулює традиційні обряди, але й виступає своєрідною структурою духовного і фізичного життя людей.

У фізкультурно-художніх святах можуть брати участь працівники культурних і громадянських організацій, ряд народних депутатів, закладів культури.

3. Спортивно-художні вечори можуть присвячуватися різним подіям в житті колективу фізичної культури. Це може бути „Вечір спортивної слави”, присвячений підбиттю підсумків фізичної культурної і спортивної роботи школи за рік.

Завдання вечора: заохочення фізичною культурою і спортсменів школи, пропаганда їхніх досягнень і розумного способу життя та залучення до систематичних занять фізичною культурою нових школярів.

Проведення вечора передує велика підготовча робота організацій6ного комітету очолю вального одним із керівників школи та вчителем фізкультури. Урочисто оформляється місце проведення спортивного вечора. Це може бути сільській клуб, палац культури шефської організації, актовий зал чи спортивний зал школи.

У селах такі вечори рекомендовано проводити спільно для школярів та дорослого населення. У такому випадку доцільно забезпечити представництво в організаційному комітеті дорослих сельчан та залучення до його підготовки всі організації та установи, що мають відношення до виховання і здоров’я людини (дитячі садки, клуби, лікарські заклади). Н таких вечорах варто уникати тривалих доповідей та виступів. Усю інформацію, яка може бути оголошена на вечорі доцільно об’єднати зі словами привітання та поздоровлення. На вечорах виділяється час для вручення значків і посвідчень спортсменам розрядникам, грамот активістам школи спортивно-художні вечори – це вистава, де глядачі та виконавці. Кожен присутній повинен брати активну участь у конкурсах та іграх. Програмою вечора крім іншого можуть передбачитися виступи колективу художньої самодіяльності та окремих виконавців, показові виступи класів та учнів, жартівливі спортивні виступи, змагання сімейних команд. На такі вечори багато запрошуються учнів інших шкіл.

4. Найбільш повного практичного втілення ідей, комплексного використання засобів, зв’язку фізвиховання з іншими шкільними предметами.

Дні здоров’я – це комплексні заходи, які потребують координації і зусиль більшості вчителів предметників (історія, біологія, географії та літератури). Вони проводяться у природних умовах. У цих заходах об’єднуються майже всі форми фізичного виховання (журнал, змагання, ранкова гімнастика). Для їх проведення заздалегідь готується фізкультурний актив учнів та вчителів. Ініціативно група очолювана вчителем фі0-зичнрої культури вносить цей захід у шкільний план роботи і розробляє його зміст на програму.

День здоров’я:

1) вихід до місця проведення – похід за встановленим маршрутом.

2) Влаштування – виставлення палаток та підготовка інвентаря.

3) Після влаштування всі діти збираються коло вогнища, влаштовують конкурси, ігри. Біля вогнища члени табору підбивають підсумки дня та планують наступний день.

Графік проведення дня здоров’я.

№ п/п Заходи за програмою Клас Дата Час проведення
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. Прибуття в табір. Відпочинок протягом дня. Підйом і сон. Сніданок, обід, вечеря. Заходи за планом класу. Конкурси самодіяльних поетів, бардів. Концерт художньої самодіяльності. Конкурс „Де, що, коли”. Конкурс „Поле чудес”. Збір ге6рбарію. Конкурс „Газета туриста”. Конкурс „Малюнки на асфальті”. Конкурс творчих робіт. Ходьба по азимут. Конкурс стройової пісні. Веселої старти і естафети. Змагання сімейних команд. Рухливі ігри. Спортивні ігри. Відкриті старти (кращі бігуни, стрибуни). Зустріч біля вогнища. Бесіди про збереження природи. Інсценізовані уроки і історії. Інсценізовані уроки різного крою. Відвідування могили героїв рідного краю. Пошук і впорядковування забутих. Уроки в природі. Сеанс одночасної гри в школи. Розігрування лотареї. Інші заходи.      

Тема: Позашкільна робота з фізичного виховання.

План

1. Значення позакласної роботи з фізичного виховання.

2. Роль сім’ї у фізичному вихованні.

3. Форми позашкільної роботи з фізичного виховання.

1. Позашкільна робота з фізичного виховання проводиться ДЮСШ, палацами та будинками творчості, дитячими екскурсійно-туристичними станціями, наркоми культури, дитячими секторами будинків культури, будинком управління, позаміськими і міськими піонерськими таборами.

2. Фізичне виховання можна успішно здійснювати лише за умови спільної роботи сім’ї та школи. Сім’ї належить велика роль у здійсненні фізичного розвитку дітей, оскільки більшу частину часу дитина перебуває під поглядом сім’ї. Організація правильного режиму дня школярів неможлива без постійного зв’язку школи з сім’єю. Систематичне виконання режиму сприяє прищепленню дітям звички корисно й розумно використовувати час виховує в них працьовитість, дисциплінованість, організованість.

Передбачається правильне виконання таких основних елементів режиму дня:

- сон;

- навчання;

- праця;

- відпочинок на свіжому повітрі;

- заняття фізкультурою;

- особиста гігієна.

Сон є особливим елементом режиму дня школяра. Недосипання дитини шкідливо впливає на її загальний стан, призводить до перевтоми, нервовості, знижує опірність організму захворюванню, затримує фізичний розвиток дитини. Для дітей молодшого шкільного віку тривалість сну дорівнює 10-11 год. Щоб сон у дітей проходив нормально треба привчити щодня їх в один час лягати і вставати.

Раціональне харчування – необхідна умова нормального розвитку дитин. Чим молодша дитина тим важливе для неї харчування, яке є джерелом енергії для життєдіяльності організму, а також джерелом постачання речовин необхідних для розвитку організму. Неправильне харчування школяра шкідливо впливає на загальний розвиток, що часто є причиною різних захворювань, що в свою чергу впливає на апетит дитини.

Навчання є одним з важливих елементів режиму позашкільного часу школяра. Згідно з встановленими нормами на щоденне готування уроків дома учням! кл. відводиться 1 год., 2 кл.-1,5 год, 3 кл.-2 год.

Фізична праця – є обов’язковим компонентом режиму дня школяра. Починаючи з молодших класів, дітей слід привчати до самообслуговування побуту праці (мити підлогу, підмітати, чистити взуття, допомагати на кухні).

Функції батьків в організації фізичного виховання дітей:

1) створення необхідних математично-технічних умов для занять вдома;

2) контроль і сприйняття особливої гігієни, загартування, виконання ранкової гімнастики і домашніх завдань;

3) особиста участь у змагання сімейних команд, днях здоров’я, спортивно-художніх вечорах, фізкультурно-художніх святах, іграх, розвагах, прогулянках;

4) організація змагань та ігор на дитячих майданчиках за місцем проживання та в школі;

5) виконання обов’язків громадських тренерів і суддів.

Отже, успішне розв’язання завдань фізичного виховання учнів можливе лише за умови спільних, погоджених дій школи і сім’ї. Школа навчає дітей виконувати фізичні вправи, дає знання, інструктує, консультує. Оздоровлення і загартування дітей, формування постави „розвиток рухових і виховання моральних і виховних якостей засобами фізичної культури здійснюють школа і сім’я разом. Щодо формування у дітей звички розумно проводити дозвілля, гігієнічних навичок – тут головну роль відіграє сім’я. Умовний розподіл обов’язків свідчить про те, що ані школа без сім’ї, ані сама сім’я без школи не зможуть успішно гартувати молоде покоління.

3. 1) Фізичне виховання за місцем проживання – один із напрямків у розв’язанні завдань впровадження фізичної культури і спорту в повсякденне життя дітей. Це можуть бути оздоровчі групи, спортивні секції, які працюють недалеко від подвір’я, де дитина проживає. Сьогодні у багатьох містах створюються багатопрофільні клуби, часом вони займають цілі поверхи житлових будинків. Тут обладнують приміщення для юних техніків, натуралістів, художників, зали для настільного тенісу і боротьби, плавальні басейни, тренажерні та ігрові зали, приміщення для занять груп здоров’я. Щоденно такі клуби створенні за принципом культурно-спортивних комплексів мікрорайону, збирають сотні мешканців.

Конкретне педагогічне керівництво виховною фізкультурно-оздоровчою та спортивно-масовою роботою за місцем проживання здійснює педагог, вихователь (соціальний педагог) і вчителі фізичної культури шкіл мікрорайону.

2) Індивідуальні, самостійні заняття:

- ранкова гімнастика;

- ранкові пробіжки;

- вечірні пробіжки;

- похід в басейн;

- самостійне заняття фізичними вправами;

Самостійна робота учня – це поняття ширше ніж домашня робота, яке полягає у виконанні завдань, даних вчителем додому для підготовки до наступного уроку і повинна розглядатись навчальної діяльності учнів, без освоєння якої неможливо досягти кінцевої мети фізичного виховання в школярів, виховання в них звичку до фізичного самовдосконалення протягом усього життя.

3) Організація фізичного виховання в літньому таборі відпочинку дітей.

План складається та ціле літо. Крім цього на кожну зміну розробляються календарні спортивно-масових і оздоровчих заходів, успіх реалізації яких залежить від організаторської роботи керівника фізичного виховання.

4) Дитячі громадські організації фізичного виховання школярів.

Національне відродження України розбудило свідомість її народу, а з нею викликало до життя різноманітні рухи...

Тема: Організація фізичного виховання в ЛОТ.

Найсприятливіші умови для фізичного виховання школярів, використання в цьому процесі всіх відомих засобів створюються в літніх таборах відпочинку. Наявність достатньої кількості інвентаря та обладнання, націленість усього колективу табору на масово-оздоровчу і спортивну роботу, постійний контроль за її ходом сприяють розв’язанню цих питань на належному організаційному та методичному рівні. Успішне виконання програми з фізичного виховання у літніх таборах залежить від роботи фізкультурного керівника та начальника табору, що полягає у створенні матеріальної бази, своєчасному плануванні та інструктуванні педагогічного персоналу. У кожному таборі повинні бути упорядковане футбольне поле, баскетбольний та волейбольний майданчики, переносні баскетбольні щити, майданчик для ручного м’яча, бадмінтон і загальної фізичної підготовки.

План роботи табору складається фізкультурним керівником за участю інструктора з плавання, начальника табору та лікаря. Із приходом у табір дітей зміст плану може зміцнюватись і доповнюватись згідно з їхніми побажаннями. План складається на все літо, але на кожну зміну розробляються календарні спортивно-масових і оздоровчих заходів табору. В кожну зміну проводяться: спартакіада табору в два етапи (на першому в загонах змагаються всі, на другому 50% складу загону), в першості з окремих видів легкої атлетики, футболу, волейболу, баскетболу, настільного тенісу, бадмінтону, ручного м’яча, плавання, веселих стартів.

Рекомендується проводити туристичні походи загонів, масові кроси, фізкультурно-художні свята, туристичні зльоти, свято Нептуна, спортивно-художні вечори.

Схема плану роботи з фізичного виховання в ЛОТ.

1) Організаційна робота передбачає складання календаря спортивно-масових і оздоровчих заходів, розробку положення, про спартакіаду, графік семінару з педагогічним колективом щодо виявлення дітей, що займаються в ДЮСШ та шкільних секціях, для залучення їх в команди табору та род. Фізкультурного колективу табору, фізоргів та інших заступників у загонах.

2) Фізкультурно-оздоровча і спортивно-масова робота передбачає організацію медичного огляду, бесіди лікаря про оздоровче навчання занять фізичними вправами, проведення ранкової гімнастики, полагодження занять з дітьми, заняття з дітьми, які відносяться за станом здоров’я до спеціальної медичної групи.

Купання і навчання плавання, проведення фізкультурних занять, турпоходів та естафет.

3) Просвітницька робота, передбачає випуск блискавок, фотомонтажів, проведення звітів-конкурсів загонів, випуск інформаційних радіо-газет, організацію зустрічей з цікавими людьми, показ спортивних фільмів та журналів.

4) Методична робота передбачає підготовку 2-3 семінарів у кожну зміну з фізоргами, капітанами команд, громадськими інструкторами та суддями, обговорення програми та семінарів передбачуваних заходів, щоденні інструктажі з різними категоріями активу та консультації, семінари фізоргів, керівників загонів та інше.

5) Господарська робота передбачає обладнання місць занять, нових майданчиків, придбання спортивного і туристичного інвентаря, спорядження, спортивної форми, відповідних бланків, значків, медалей, призів, закріплення місць занять за загонами. Більшість цих заходів повинна бути реалізована до початку першої табірної зміни.





Дата публикования: 2015-03-26; Прочитано: 366 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...