Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Національне багатство



Валовий внутрішній продукт, валовий національний дохід безпосередньо пов’язані не лише з рівнем добробуту нації на даний момент часу, але й з процесом нагромадження національного багатства, що є основою економічної могутності нації та забезпеченням добробуту майбутніх поколінь. Національне багатство – це сукупність матеріальних та нематеріальних благ, створених і нагромаджених працею попередніх і теперішніх поколінь та залучених до господарської діяльності природних ресурсів, якими володіє, розпоряджається суспільство (див. рис. 16.3).

Національне багатство – сукупність матеріальних та нематеріальних благ, створених і нагромаджених суспільством та залучених до господарської діяльності природних ресурсів.

Національне багатство поділяється на суспільне багатство (створене працею) та природне багатство (природні ресурси – земельні ресурси, надра, водні ресурси, рослинний та тваринний світ, кліматичні умови, географічне розташування). В суспільному багатстві прийнято виділяти національне майно і духовні та культурні цінності. Національне майно, в свою чергу, складається з капітальних благ (фонди), що забезпечують функціонування матеріальної і нематеріальної сфер суспільного виробництва та майна домашніх господарств.

За формою національне багатство також поділяють на матеріальне та нематеріальне багатство.

До матеріального багатства відносяться:

– основні необоротні фонди (будівлі, споруди, транспортні мережі, машини, обладнання, устаткування, інструменти);

– оборотні фонди (запаси сировини, матеріалів, комплектуючих, незавершене виробництво, товарні запаси);

– державні запаси і резерви;

– майно громадян (будинки, предмети тривалого вжитку, цінності);

– природні ресурси.

До нематеріального багатства входить:

– науковий потенціал;

– освітній потенціал;

– кваліфікаційний потенціал;

– інформаційний потенціал;

– культурний потенціал;

– рівень фізичного здоров’я нації.

В системі національного рахівництва для характеристики національного багатства застосовується термін “економічні активи”. Під активами розуміється все те, що використовується в господарській діяльності і може приносити, забезпечувати їх власникам економічні вигоди. Економічні активи поділяються на фінансові та не фінансові. В складі нефінансових активів виділяють вироблені (створені) та невироблені нефінансові активи.

Рис. 16.3. Склад національного багатства за стандартами СНР





Дата публикования: 2015-01-24; Прочитано: 524 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...