Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Використовують



Судово-дослідницька або ж експертна фотозйомка застосовується в ході проведення експертних досліджень, як правило, в лабораторних умовах. До судово-дослідницької фотографії поряд із загальними методами фотозйомки входять методи, спеціально розроблені криміналістикою для судово-експертних досліджень. За їх допомогою не лише виявляють, а й фіксують ознаки, що виявлені під час використання інших науково-технічних засобів. Дослідницька фотозйомка дає можливість виявляти нові ознаки й властивості об'єктів, побачити ті ознаки, які неможливо спостерігати звичним зором.

Розрізняють такі види судово-експертної фотографії.

1. Виявлення й дослідження фотографічними методами де талей і ознак, які через малі розміри недоступні для звичного зору (наприклад, мікротрас на кулі, мікрокількостей речовини

тощо).

2. Виявлення й дослідження ознак і слідів в об'єктах, які неможливо побачити неозброєним оком (наприклад, сліди підробки підпису, текст, який залито чорнилом, виявлення слідів кіптяви від пострілу тощо).

Для виконання криміналістичних завдань використовують такі спеціальні методи: фотозйомку зі значним збільшенням; фотографічну зміну контрастів; фотозйомку в невидимих променях спектра.

Мікрофотографія застосовується для виявлення й дослідження мікроструктури й мікрорельєфу окремих об'єктів. Зйомку

в натуральну величину або зі значним збільшенням можна здійснювати з використанням звичайних фотоапаратів, віддаляючи об'єктив від фотоплівки на дво-трифокусні відстані, застосовуючи мікрофотонасадки, мікрофотокамерою, чи використовуючи оптичну систему мікроскопа. Вибір масштабу збільшення залежить від характеру об'єкта зйомки та мети дослідження. Так, сліди пальців рук збільшують у 4-5 разів, сліди на кулях, сліди розрізу - із збільшенням у 10-20 разів, мікрочастки пилу, фарби - в 200-400 разів.

Фотографічні методи зміни контрастів застосовують для техніко-криміналістичного дослідження документів. Розрізняють два види контрастів: за яскравістю і за кольором. Цей метод використовують для виявлення і встановлення тиснутого тексту, встановлення підчистки, вивчення мікрорельєфу тощо.

Метод поділу кольорів - це процес збільшення кольорового контрасту шляхом фотографування з використанням різних світлофільтрів. Цей метод застосовують, коли необхідно підсилити слабовидимий текст, виявити дописку, прочитати текст, залитий барвником. Наприклад, якщо текст написано слабо-видимим синім барвником, то фотографування здійснюють через жовтий світлофільтр і на знімку текст матиме не синій, а чорний, тобто більш контрастний колір.

Фотографування в невидимих променях спектра - це фотографування в інфрачервоних, ультрафіолетових, рентгенівських, бета-, гама-променях. Ці методи дають можливість виявляти й фіксувати особливості об'єктів, які неможливо побачити під час дослідження в видимій зоні світлового спектра. Застосовують фотозйомку в невидимих зонах спектра для виявлення залитих барвниками записів, ознак підроблення підписів, відбитків штампів і печаток, для виявлення текстів на спалених документах, для читання записів, що заклеєні тонким папером, забруднених речовинами, які є прозорими для інфрачервоних променів, для виявлення й фіксації слідів пострілу, виділень 3 організму людини тощо. Зйомку в ультрафіолетових променях використовують для встановлення послідовності виконання штрихів, які перетинаються, виявлення тайнопису, читання змитих текстів.





Дата публикования: 2015-01-04; Прочитано: 312 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...