Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Заняття № 16



ТВОРЧІСТЬ Г.С.СКОВОРОДИ – НАЙВИЩЕ ДОСЯГНЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ XVIII ст.

1. Життєвий і творчий шлях Г.С. Сковороди. Феномен гуманізму і просвітництва.. „Байки харківські”. Обставини творення збірки. Характеристика поглядів автора на жанр байки і притчі. Новаторство в жанрі байки.

3.Світська поезія Г.Сковороди. Провідні мотиви. Поєднання „книжної” мудрості й фольклору, латиномовні й україномовні поезії Г.Сковороди.

4. Образ Бога у трактатах Г. Сковороди. Образи – символи на означення його суті. Вчення про видиму невидиму натуру („Книжечка, що називається Silenus Alciviadis, тобто Ікона Алківіадська”).

5. Вчення про три світи. Особлива значимість світу символів. Традиція кількарівневого прочитання Біблії („Книжечка про читання Святого письма, названа Жінка Лотова”, „Діалог. Назва його – потоп зміїний”).

6.Суть практичної філософії Г. Сковороди. Пошук людського щастя через пізнання самого себе і віднайдення „сродної праці”(„Розмова, названа Алфавіт, або Буквар миру”, ”Наркіс. Розмова про те:пізнай самого себе ”). Трансформація єгипетського й античного міфів про Нарциса.Роль притч у текстах філософських трактатів.

Д. Чижевський та Л. Ушкалов про Сковороду.

Література:

1. Ерн В. Життя й особа Григорія Сковороди // Березіль. – 1992.- № 11-12.

2.Драч І.Ф. та ін. Григорій Сковорода.-

3. Барабаш Ю. Григорий Сковорода и традиции мандров // Вопросы литературы.-

4. Стадніченко В. Наш перший розум. -

5. Ушкалов Л. Українське барокове богомислення. Сім етюдів про Григорія Сковороду. – Х.,2001.- 222 с.

6. Багалій Д. Український мандрівний філософ Григорій Сковорода.- К.:Орій,1992. – 472 с.

Завдання:

1.Проаналізувати основні тематичні групи байок Г.Сковороди: а) байки, присвячені темі „сродної праці” (Змія і Буфон”, „Бджола і Шершень”, „Оселка і Ніж”); б) байки на тему справжньої цінності людини („Ворона і Чиж”, „Голова і Тулуб”); в) байки, присвячені темі згубного „сластолюбія”, „славолюбія”(„Чиж і Щиглик”, „Щука і Рак”).

2. Письмово проаналізувати за вказаною схемою одну байку на вибір, вивчити її напам’ять.

3.Письмово проаналізувати на вибір одну світську поезію.

4. Законспектуквати статті В. Стадніченка ”Наш перший розум” та В.Ерна „Життя й особа Григорія Сковороди”.

5. Законспектувати статтю Р. Піча „ Сковородинівський міф про Наркиса в світі романтичної концепції міфотворчості” (див. список рекомендованої літератури).

6.Навести приклади використання Г. Сковородою притч у названих вище трактатах, пояснити їх функцію в текстах.

7.Наведіть приклади барокового мислення Г. Сковороди





Дата публикования: 2015-01-10; Прочитано: 199 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...